127 СУ

  • 17 612
  • 113
  •   2
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 12 231
Това е супер със съотношението на момчета- момичета. В друго училище в профил природни науки , момчетата са само 2.... Надявах се като е такъв профил да има повече, но явно това нямаше значение.

# 106
  • Мнения: 40
Моята дъщеря ще е Английски - Природни науки. Записах я на второ класиране и също питах за съотношението момичета / момчета. Казаха, че не са поравно, но има момчета.
В друга тема бях писала за класа на другата ми дъщеря, в който има само 2 момчета.
Да, добре е да има баланс, но
не е толкова страшно колкото го описват всички привърженици на квотите.
Съвсем нормален клас са. Даже дъщеря ми онзи ден искаше да почват училище вече, защото и липсват "интригите" 😀

# 107
  • София
  • Мнения: 3 688
Някой знае ли по кои учебници се учи английски език в 9ти клас.
Дъщеря ми е в паралелка с Испански и втори език английски.
Предварително благодаря.

# 108
  • София
  • Мнения: 5 758
В сайта на училището обичайно качват списък на учебниците за съответен клас и паралелка като наближи началото на уч.год.

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 409
Здравейте и добре дошли в 127мо Wink

предлагам учебници, по които е учено в училището - моя позната няма акаунт тук и ме помоли да поместя, ако за някой представляват интерес пишете на лични.

Хубав остатък от ваканцията и успешна нова учебна година..


Учебници на 50% от цената. За София лично предаване

География и Икономика за 10 клас - задължителна подготовка - Н.Димов,Л.Цанкова,Х.Ганев,Е.Лазарова - Издателство "Просвета"

Етика и право за 10. клас - Екстрем (Лократ)
Даниела Добрева, Сергей Герджиков

Биология и здравно образование на английски - 10. клас (Biology and healt education for the 10th Grade) Автор:   Огнян Димитров
Издателство:   Булвест 2000
Учебното помагало е разработено върху одобрената от МОН учебна програма по биология за 9 клас, представлява пълен и точен превод на учебника на издателство БУЛВЕСТ 2000 за този клас на български език. То осигурява, от една страна, много добра подготовка по биология на учениците от 10. клас в профилираните училища и паралелки с интензивно изучаване на английски език и, от друга – усвояването на специфичната английска терминология. Приложеният кратък речник – Glossary, улеснява в голяма степен усвояването на специфичните биологични понятия на английски език, а дадената транскрипция гарантира правилното им произношение. Имайки предвид, че учебникът за 9. клас на проф. О. Димитров и колектив е включен в основната литература за кандидатстудентските изпити в Медицинския университет, изучаването му и на двата езика (български и английски) е обективна предпоставка за успешното им полагане.

Математика Издателство: Просвета, Автори: З. Запрянов

История - Георги Г. Марков, Просвета
Утвърден и предпочитан от учителите учебник заради модерните дидактически разработки и балансираното изложение. Представя историята на съвременната епоха от края на Първата световна война до 2012 г. Съдържа 43 теми за нови знания, 5 теми за дискусия, 7 теми за упражнение, 3 теми за обобщение и преговор.

# 110
  • Мнения: 436
Няма достатъчно желаещи деца за първи клас. Има и напуснали учители.

Ми при този луд директор, така ще е .

# 111
  • Мнения: 4 255
Здравейте, кои учители поемат 1 клас тази година? Как е организацията 1 -4 клас, испанският учи ли се или колкото да не е без хич? БЕЛ,Математика? Забелязах, че има само една паралелка, отделена ли е от големите учиеници?
Благодаря!

# 112
  • София
  • Мнения: 1 391
Мога да Ви отговоря само на последния въпрос, защото имам две деца в гиманзиален етап - малките са отделени от другите ученици на 2 етаж на училището. Всички останали са на 1 или 3.

# 113
  • Мнения: 386
Здравейте, четох коментарите и направо съм раздвоена. Става въпрос за  след 7 ми клас. По принцип смятаме да включим в желанията и 127 мо. Може ли да споделите дали нещата в училището са се подобрили?
На колежка  дъщерята учи там и са много доволни , но би било хубаво да чуя още мнения

Общи условия

Активация на акаунт