Първа пролет мина и замина, а октомврийчето седи под карантина. Тема 6

  • 14 612
  • 761
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 728
Емо спи от 21 до 7,7:30h.
Става,хапва, играем час,час и половина и заспива,като спи също час,час и половина. После се събужда,хапва,игра и пак сън и така цял ден.Ако сме навън спи повече.  Сега започна да му харесва да спи по корем.Сутрин всеки път е на различно място в кошарата,върти се като пумпал.

Каша не съм давала. Педиатърката каза,че ги надували. Баткото не им беше фен. Но пък имаме вече 2 заместени хранения и май ще пропуснем яденето на каши.

# 46
  • Мнения: 1 521
Computer
Въвеждането на каши става като зеленчуците, на плодовете също.
Въвеждаме нови храни, каквото и да са трябва да се тества дали няма някаква реакция да има.
Първо даваш 2-3 л, на другия ден увеличаваш постепенно. Може и на следващия ден ако няма проблем да дадеш цяла доза. Ти ще си решиш.
Безглутеновите каши са малко видове, вътре може да слагаш какъвто плод искаш, стига да е въведен преди това.
Аз лично бих въвеждала кашата поне 2дни преди да вкарам нещо ново в нея/плод/.
Глутен според моят лекар след 7+ месеца тогава иска и закуска да започна да давам. Малко рано ми се вижда, но има време до тогава и ще преценя.
За кашите с много съставки трябва да си въвела всичко всичко или всичко без един продукт, така с даването на такава каша ще въведеш един нов само.
Защото ако стане алергия, как ще разбереш от коя съставка е?

Аз давам оризова от 4 дни и днес дадох три лъжички ябълка. Утре ще сложа половин буркан в кашата. Когато вкарам плодовете, ще давам по рядко каша и повече плодови пюрета.
Нещо много важно за кашите е, че от тях бебетата качват много на кг, затова ако бебето е достатъчно килограми или е повече е по добре да не се дават каши често, а само плодове.

# 47
  • Мнения: 989
Въпрос към кърмещите мами, чиито бебета НЕ са още захранени: колко са качили за 2 месеца вашите бебета?

# 48
  • Мнения: 354
И при нас спането е по часовник 30 мин.няма и минута повече😁 а и нощем нна 3ч.се буди не реве ама се разсънва и няма успиване а аз едвам гледам. От 4 дни давам оризова каша като не мисля за сега да замествам хранене. Слагам една лъжичка( от мерителните на АМ) каша и малко вода и добавям малко плод макар че той и чиста я хапва. Днес му сложих пюре от банан с ябълка милия чакаше с отворена уста всяка хапка😂. За сега така мисля да давам кашите по малко пък за по-късно ще видим. Да ви питам кога мислите да давате жълтък или месо. Сега като не може да се пуснат изследвания ме притеснява дали няма желязото да се изчерпа. Нали казват че имали  запаси които към 6м.се изчерп. ват.

# 49
  • Мнения: 3 978
Много съм разочарована ...купих гащички на молфикс..30мин след като ги сложих сме опикани целите ...каква им е функцията на тези гащи щом не пазят ..все още сме с памперс 3 и гащите са този номер...че и 60броя има в пакета ...
Месо въведох пилешко и пуешко ..като направих почивка от седмица между месата и тогава въведох жълтък с зеленчуковите пюрета ...

# 50
  • Мнения: 215
Въпрос към кърмещите мами, чиито бебета НЕ са още захранени: колко са качили за 2 месеца вашите бебета?

Малкият наддаде някъде 800гр за два месеца и сега е 7,5. Струва ми се малко, но пък той си изглежда ОК и не смятам да се притеснявам.

# 51
  • Мнения: 270
И при нас спането е по часовник 30 мин.няма и минута повече😁 а и нощем нна 3ч.се буди не реве ама се разсънва и няма успиване а аз едвам гледам. От 4 дни давам оризова каша като не мисля за сега да замествам хранене. Слагам една лъжичка( от мерителните на АМ) каша и малко вода и добавям малко плод макар че той и чиста я хапва. Днес му сложих пюре от банан с ябълка милия чакаше с отворена уста всяка хапка😂. За сега така мисля да давам кашите по малко пък за по-късно ще видим. Да ви питам кога мислите да давате жълтък или месо. Сега като не може да се пуснат изследвания ме притеснява дали няма желязото да се изчерпа. Нали казват че имали  запаси които към 6м.се изчерп. ват.

Жълтък давам през ден със зеленчуковото пюре започнах да го давам малко след като навърши 4 месеца като това го каза доктора. Каши не съм давала нито месни пюрета. Каквото каже доктора това давам тъй като ми е първо дете и си нямам никаква идея как се захранва бебе, въпреки че бабите казват кое кога се дава и какво са ни давали на нас реших да слушам доктора тъй като от тогава до сега нещата са се променили както и храните които ядем не са същите както от преди 20 години.

# 52
  • Мнения: 270
Въпрос към кърмещите мами, чиито бебета НЕ са още захранени: колко са качили за 2 месеца вашите бебета?

Малкият наддаде някъде 800гр за два месеца и сега е 7,5. Струва ми се малко, но пък той си изглежда ОК и не смятам да се притеснявам.
А колко сантиметра е. Ние вървим по едрички 68см беше последния път като го мерихме и 7.300кг. дрешките са широки но късички, няма дрешка която да му е станала тясна но всичко е късо. От къде купувате дрешки аз често взимам от кауфланд и Лидл на техните марки и съм много доволна все едно не са носени.

# 53
  • Мнения: 62
katerina680, регулират се нещата със съня. Нашият бебок също спи 3-4 пъти по малко, но и каката беше така. Не помня добре, но към годинка имаше 2 заспивания, като следобедното от порядъка на час и половина. След година и половина взе да спи само следобяд около два часа, два часа и половина (е, познавам както по-поспаливи, така и по-неспящи). Ама ако ти кажа, че сега (на 3 години и 5 месеца) не ще грам да спи през деня това диване...лудница голяма...ама няма да се притесняваш! Повечето дечица си спинкат следобяд по 2-3 часа. Надявам се само, ако бебето е също като каката енергично, поне да се неутрализират взаимно 😁.

# 54
  • Мнения: 799
Аз от 1 свдмица я слагам да спи към 21 ч. Сега времето на будуване й е около 2 - 2,5 часа, има три дрямки през деня. Тази вечер с мм се замотахме и сега тъкмо си легнахме, малката се завъртя по корем и рита с крака и маха с ръце насън 😁😁 Надявам се бързо да заспи сега, че едвам гледам.

# 55
  • Мнения: 215
Calibra1829, на 4 месеца като го мери личната беше 65см, сега мисля че и той е към 68-69. И при нас никога не омаляват дрешките, а по-скоро окъсяват 😀 Купувам от Лидл и H&M и си поръчвам разни на George, Matalan и други, които ги вкарват от Англия. При нас е трудно, защото заради рефлукса постоянно се хвърлят дрехи за пране. Имало е дни по 7-8 ромпъра и те така много бързо се износват и някои се късат преждевременно.
През деня аз гледам да го слагам да дремва през 2ч, ако случайно се разсея, той започва да мрънка, за да ми напомни 😀 Иначе си спи по около час, но зависи как е изкарал нощта.

# 56
  • Мнения: 989
Благодаря, Jorito!
Моят бебок е качил само 700 гр. за 2 месеца (не знам колко е на дължина, но доста е пораснал). Жизнен е, весел е, не ми изглежда гладен, обикновено ака по 2 пъти на ден... Ама все пак знам ли... 700 гр. ми се струва много малко за 2 месеца... Сега като не можем да отидем и на преглед, повече се притеснявам. А и не го мерим с бебешка везна, защото не купихме, за да не се задръстваме... от къде да съм знаела, че 2 месеца, а вероятно ще станат и 3, няма да можем да отидем на преглед и да го премерим като хората. Та го мерим по много смехотворна методика- качва се мъжът ми на кантара, мери се, слиза, взима бебето и пак се мери... вадим неговото тегло и изчисляваме на бебето... но това определено не е най-точният метод...
Ведната бих купила везничка, но не искам да излизаме по магазините, а и с куриери хич не ми се среща в тази ситуация... в интересни времена живеем... ще им разказваме на малчовците като пораснат- живи и здрави...
Аз да ви кажа, вече тотално изтрещях вкъщи, избива ме на хипохондрия (в нормална ситуация не съм такава). Обаче сега отвсякъде като ме залива информация за гадости и като не съм излизала от 1 месец, вече ми е много тежко...
Много ми идва тази тотална социална изолация, а аз съм много социална по принцип и вече направо се депресирам!
Въпрос към кърмещите мами, чиито бебета НЕ са още захранени: колко са качили за 2 месеца вашите бебета?

Малкият наддаде някъде 800гр за два месеца и сега е 7,5. Струва ми се малко, но пък той си изглежда ОК и не смятам да се притеснявам.

# 57
  • Мнения: 3 944
Малката такъв номер ми спретна тази нощ - събуди се в 5 часа весела, игрива, пее, говори. Смених и памперса, взех я на спалнята, игра си 20-30 минути и се размрънка. Започнах да я приспивам като ококори едни очи чак след 30 минути заспа.

Легнах и аз и докато заспя, тя пак се събуди и мрънка. Опитах да я приспя пак - не. Отидох да й направя млякото, връщам се - тя заспала. Направо ще ме умори това дете.

# 58
  • Мнения: 1 521
Попадна ми една готина статия по месеци какво могат да правят бебетата.


http://m.moetodete.bg/razvitie/kakvo-umee-bebeto-1-vi-do-12-ti-mesec.html

# 59
  • Мнения: 240
Аз мисля скоро да започна с жълтъка ,обаче се чудя с трохички ли да започна или по 1/4 така като на снимката ? По тази схема виждам ,че трябва 2 пъти седмично в начало .. а след 2 седмици вече през ден ... вие как мислите да започнете ? И реално така ли се прави .. до годинката най-много половин жълтък на хранене ? Прочетох ,че е хубаво да има въведено вече месо и тогава да се даде жълтък Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт