Първа пролет мина и замина, а октомврийчето седи под карантина. Тема 6

  • 14 683
  • 761
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 610
Добро утро, малката на предната консултация за 5 месеца беше качила около 400 грама беше 8200 и 69 см, сега не сме я мерили, но на 11.04 като става на 6 месеца ще я премерим имаме везна. Само на кърма е, ще я захраня като направи 6 и може сама да седи. Правим доста игри и упражнения за моториката и борави страхотно с предмети мисля, че захранване водено от бебето ще ѝ е супер.
Тази сутрин се е изпишкала в гърнето, не го видях, че сутрин като се събуди мъжът ми я взима, за да си доспя, още не е акала за деня, но ще я пробваме пак.
Аз си мислех нощем да ползваме гащички, а денем памперс, че като спи повече часове и е ужасно опишкана понякога.

# 61
  • Мнения: 270
Calibra1829, на 4 месеца като го мери личната беше 65см, сега мисля че и той е към 68-69. И при нас никога не омаляват дрешките, а по-скоро окъсяват 😀 Купувам от Лидл и H&M и си поръчвам разни на George, Matalan и други, които ги вкарват от Англия. При нас е трудно, защото заради рефлукса постоянно се хвърлят дрехи за пране. Имало е дни по 7-8 ромпъра и те така много бързо се износват и някои се късат преждевременно.
През деня аз гледам да го слагам да дремва през 2ч, ако случайно се разсея, той започва да мрънка, за да ми напомни 😀 Иначе си спи по около час, но зависи как е изкарал нощта.
Като поръчваш онлайн всички дрешки ли идват точния размер не съм поръчвала по интернет до сега. Сега с тази карантина тръгнах да разглеждам дрешки онлайн ама то на всяко комплектче пише умален и не зная какъв да поръчам и като гледам няма да отворят магазините този месец а почнаха да стават дрешките къси. Ромпърите го носи най-много 2 пъти след което не може да си изпълни краката защото са му малки и трябва да режа крачето за да му станат а те са доста големи но явно и те не отговарят на номерата сега носи 74 ромпъри но ако не ги отрежа няма да може да ги носи. Ти кой размер поръчваш или тези си отговарят на номерата.

# 62
  • Мнения: 1 136
Novichka, не изтрещявай. Ще ти кажа какво помага при мен, защото и аз бях започнала да се депресирам.
Първо спряхме да гледаме ТВ и да четем за коронавируса. От време на време само гледаме да няма някоя нова мярка. Аз започнах да рисувам, да чета книги и да готвя. Въобще правя неща, за които все не намирах време преди, защото много хайманосвах с малкия. Съветвам те да си намериш хоби. Дори и да не можеш да рисуваш, във фейсбук сега има много безплатни видео уроци за рисуване с вино и са супер забавни.

Стоки можеш да си поръчваш до офис на куриер щом те е гнус да идва някой до вас. Просто гледай да не психясваш с тия мерки. Спазвай каквото казват, но не прекалявай. Ходи до магазина от време на време и ти да пазаруваш - на мен ми действа доста разтоварващо. Ние имаме и куче и всеки ден тр да го извеждаме, та с мм се редуваме.

Най-вече не мисли какво е можело да бъде сега, колко планове сте отложили и тн. Ние с мм сме влязли в нещо като черупка и си живеем ден за ден. Без планове, без сметки за нищо и ни е добре. Започна ли да мисля какво можеше да е сега, къде можеше да сме и тн, се депресирам. Така че просто опитай да се нагласиш към положението. Аз се уча от бебока - за него няма значение извънредно положение ли е, не е ли. Нали си има мама и тати и си е щастлив. Трябва и ние така да мислим. Заедно сме. Здрави сме. Това стига 😉

Относно кг: малкият беше качил няма и 700 грама за повече от два месеца. Педиатърката изобщо не се впечатли на последната комсултация. Каза "нормално е", а и начинът, по който мерите не е много точен 😃 не се втелясвай за тези неща.
 
Благодаря, Jorito!
Моят бебок е качил само 700 гр. за 2 месеца (не знам колко е на дължина, но доста е пораснал). Жизнен е, весел е, не ми изглежда гладен, обикновено ака по 2 пъти на ден... Ама все пак знам ли... 700 гр. ми се струва много малко за 2 месеца... Сега като не можем да отидем и на преглед, повече се притеснявам. А и не го мерим с бебешка везна, защото не купихме, за да не се задръстваме... от къде да съм знаела, че 2 месеца, а вероятно ще станат и 3, няма да можем да отидем на преглед и да го премерим като хората. Та го мерим по много смехотворна методика- качва се мъжът ми на кантара, мери се, слиза, взима бебето и пак се мери... вадим неговото тегло и изчисляваме на бебето... но това определено не е най-точният метод...
Ведната бих купила везничка, но не искам да излизаме по магазините, а и с куриери хич не ми се среща в тази ситуация... в интересни времена живеем... ще им разказваме на малчовците като пораснат- живи и здрави...
Аз да ви кажа, вече тотално изтрещях вкъщи, избива ме на хипохондрия (в нормална ситуация не съм такава). Обаче сега отвсякъде като ме залива информация за гадости и като не съм излизала от 1 месец, вече ми е много тежко...
Много ми идва тази тотална социална изолация, а аз съм много социална по принцип и вече направо се депресирам!
Въпрос към кърмещите мами, чиито бебета НЕ са още захранени: колко са качили за 2 месеца вашите бебета?

Малкият наддаде някъде 800гр за два месеца и сега е 7,5. Струва ми се малко, но пък той си изглежда ОК и не смятам да се притеснявам.

# 63
  • Белгия
  • Мнения: 511
Аз пък предпочитам да ми доставят вкъщи. Имаме си даже цяла схема. Joy Куриера оставя пратката пред вратата, ММ дава съгласие куриера да се разпише вместо него. Като се отдалечи доставчика ММ с ръкавици отваря кашона слага продукта в коридора, самия кашон се сгъва наопаки и директно в гража в голям кашон - тук рециклират и хартиеният боклук се взима отделно. И така. Звучи ми прекалено така като го пиша, но пък съм спокойна.

Това за БЦЖ ваксината ми е малко нереално обаче.. Аз не виждам нищо против туберкулоза в схемата с ваксинациите ни тук, в Белгия, но пък може да с някакво друго име? Как е в Австрия, Джозефин? Но ми се струва малко като пропаганда. Както и когато преди няколко дни (седмици?) по българските новини казаха, че в България произвеждали лекарство, което позитивно помагало срещу коронавируса и бла бла. Тук нищо такова не са споменавали. Доста критически започнах да гледам на тая цялата история, особено при такова разминаване на информацията в различните медии.. По-добре да си се пазя както си знам, отколкото да се уповавам на ваксини и чудодейни лекарства.

Днес започва петата седмица на стоене у нас. Все не се осмелявах даже с кучето да излезна, но май днес ще е денят. Hands V Animal Dog

Как тегля бебето -
Първо аз стъпвам на електронния кантар, после аз държейки бебето и изваждам, разликата е бебето. Animal Hatched Chick Не е нужно да инвестираш в специални кантари, ако нямаш нужда.


Novichka, не изтрещявай. Ще ти кажа какво помага при мен, защото и аз бях започнала да се депресирам.
Първо спряхме да гледаме ТВ и да четем за коронавируса. От време на време само гледаме да няма някоя нова мярка. Аз започнах да рисувам, да чета книги и да готвя. Въобще правя неща, за които все не намирах време преди, защото много хайманосвах с малкия. Съветвам те да си намериш хоби. Дори и да не можеш да рисуваш, във фейсбук сега има много безплатни видео уроци за рисуване с вино и са супер забавни.

Стоки можеш да си поръчваш до офис на куриер щом те е гнус да идва някой до вас. Просто гледай да не психясваш с тия мерки. Спазвай каквото казват, но не прекалявай. Ходи до магазина от време на време и ти да пазаруваш - на мен ми действа доста разтоварващо. Ние имаме и куче и всеки ден тр да го извеждаме, та с мм се редуваме.

Най-вече не мисли какво е можело да бъде сега, колко планове сте отложили и тн. Ние с мм сме влязли в нещо като черупка и си живеем ден за ден. Без планове, без сметки за нищо и ни е добре. Започна ли да мисля какво можеше да е сега, къде можеше да сме и тн, се депресирам. Така че просто опитай да се нагласиш към положението. Аз се уча от бебока - за него няма значение извънредно положение ли е, не е ли. Нали си има мама и тати и си е щастлив. Трябва и ние така да мислим. Заедно сме. Здрави сме. Това стига 😉

Относно кг: малкият беше качил няма и 700 грама за повече от два месеца. Педиатърката изобщо не се впечатли на последната комсултация. Каза "нормално е", а и начинът, по който мерите не е много точен 😃 не се втелясвай за тези неща.
 
Благодаря, Jorito!
Моят бебок е качил само 700 гр. за 2 месеца (не знам колко е на дължина, но доста е пораснал). Жизнен е, весел е, не ми изглежда гладен, обикновено ака по 2 пъти на ден... Ама все пак знам ли... 700 гр. ми се струва много малко за 2 месеца... Сега като не можем да отидем и на преглед, повече се притеснявам. А и не го мерим с бебешка везна, защото не купихме, за да не се задръстваме... от къде да съм знаела, че 2 месеца, а вероятно ще станат и 3, няма да можем да отидем на преглед и да го премерим като хората. Та го мерим по много смехотворна методика- качва се мъжът ми на кантара, мери се, слиза, взима бебето и пак се мери... вадим неговото тегло и изчисляваме на бебето... но това определено не е най-точният метод...
Ведната бих купила везничка, но не искам да излизаме по магазините, а и с куриери хич не ми се среща в тази ситуация... в интересни времена живеем... ще им разказваме на малчовците като пораснат- живи и здрави...
Аз да ви кажа, вече тотално изтрещях вкъщи, избива ме на хипохондрия (в нормална ситуация не съм такава). Обаче сега отвсякъде като ме залива информация за гадости и като не съм излизала от 1 месец, вече ми е много тежко...
Много ми идва тази тотална социална изолация, а аз съм много социална по принцип и вече направо се депресирам!
Въпрос към кърмещите мами, чиито бебета НЕ са още захранени: колко са качили за 2 месеца вашите бебета?

Малкият наддаде някъде 800гр за два месеца и сега е 7,5. Струва ми се малко, но пък той си изглежда ОК и не смятам да се притеснявам.

# 64
  • Мнения: 270
Аз мисля скоро да започна с жълтъка ,обаче се чудя с трохички ли да започна или по 1/4 така като на снимката ? По тази схема виждам ,че трябва 2 пъти седмично в начало .. а след 2 седмици вече през ден ... вие как мислите да започнете ? И реално така ли се прави .. до годинката най-много половин жълтък на хранене ? Прочетох ,че е хубаво да има въведено вече месо и тогава да се даде жълтък Rolling Eyes


Аз започнах като дадох първия път 1/4 на следващия ден дадох пак толкова, защото първите път не си изяде цялото количество което бях оставила. След това дадох половината прескочих един ден и дадох половин и 1/4 на следващия ден дадох цял жълтък и прескочих 2 дни и след това давам по цял жълтък през ден, когато имам домашни яйца от купешките не давам. Всяка неделя взимам домашни яйца, трудно ги намирам но поне зная че са домашни. Съветвам те ако има от къде да вземеш домашни вземи.


Да попитам вие как се справяте с лепката и вашите мъници имат ли я още. Кога се маха напълно и трябва ли да я махам аз. Доктора каза ако искаме да му намажем главичката със зехтин/олио и като омекне с едно гребенче да я съберем. Правила съм го 2 пъти до тук, но все още има не е много но има.

# 65
  • Мнения: 353
Благодаря и аз за темичката. На кое казвате лепка, крусти ли? Ако са крусти, моята Емма имаше доста и тук прочетох половин час преди баня с бебешко олио,после къпя и реша на обратната страна на растеж. Махнаха се от първия опит. Преди това мажех с Мустела за кръсти и намаляха доста,но пак си ги имаше.
  Аз захранвам от 4 седмици вече. В началото имаше огромно желание,отваряше широко уста като се забавя. Сега е малко без желание,но поне не плюе. Увеличавах грамажа постепенно и сега яде по около 120гр зеленчуково пюре и после си иска малко кърма. Научих я да спи на обяд след пюрето като лягам и аз до нея. Само така спи по два часа. От скоро следобед давам каша с плод. След това не иска мляко поне още два часа. Без да го имам за цел заместихме следобедната закуска ,а обяда още не. По колко грама пюре ядат при заместен обяд? Скоро мисля да започвам и месо лека полека. И може би тогава ще заместим и обяда,ако тя поиска.Не знам правилна ли ми е схемата,но се водя по бебето.
   И аз съм в Англия и БЦЖ биха веднага след раждане. Защото бащата е румънец,казаха,че Румъния е в списъка със страни с висок риск.
  От месец я слагам в бънджито за кратко. В началото повече си играеше с играчките,но сега взе да скача по-често. Все по-добре седи самостоятелно. И казва баба и дада ,но по-скоро нейни си звуци без някакъв замисъл.

# 66
  • Мнения: 989
Много ти благодаря, много си готина! Подейства ми много добре това, което прочетох. Благодаря ти, че си отделила време, за да го напишеш!
Novichka, не изтрещявай. Ще ти кажа какво помага при мен, защото и аз бях започнала да се депресирам.
Първо спряхме да гледаме ТВ и да четем за коронавируса. От време на време само гледаме да няма някоя нова мярка. Аз започнах да рисувам, да чета книги и да готвя. Въобще правя неща, за които все не намирах време преди, защото много хайманосвах с малкия. Съветвам те да си намериш хоби. Дори и да не можеш да рисуваш, във фейсбук сега има много безплатни видео уроци за рисуване с вино и са супер забавни.

Стоки можеш да си поръчваш до офис на куриер щом те е гнус да идва някой до вас. Просто гледай да не психясваш с тия мерки. Спазвай каквото казват, но не прекалявай. Ходи до магазина от време на време и ти да пазаруваш - на мен ми действа доста разтоварващо. Ние имаме и куче и всеки ден тр да го извеждаме, та с мм се редуваме.

Най-вече не мисли какво е можело да бъде сега, колко планове сте отложили и тн. Ние с мм сме влязли в нещо като черупка и си живеем ден за ден. Без планове, без сметки за нищо и ни е добре. Започна ли да мисля какво можеше да е сега, къде можеше да сме и тн, се депресирам. Така че просто опитай да се нагласиш към положението. Аз се уча от бебока - за него няма значение извънредно положение ли е, не е ли. Нали си има мама и тати и си е щастлив. Трябва и ние така да мислим. Заедно сме. Здрави сме. Това стига 😉

Относно кг: малкият беше качил няма и 700 грама за повече от два месеца. Педиатърката изобщо не се впечатли на последната комсултация. Каза "нормално е", а и начинът, по който мерите не е много точен 😃 не се втелясвай за тези неща.
 
Благодаря, Jorito!
Моят бебок е качил само 700 гр. за 2 месеца (не знам колко е на дължина, но доста е пораснал). Жизнен е, весел е, не ми изглежда гладен, обикновено ака по 2 пъти на ден... Ама все пак знам ли... 700 гр. ми се струва много малко за 2 месеца... Сега като не можем да отидем и на преглед, повече се притеснявам. А и не го мерим с бебешка везна, защото не купихме, за да не се задръстваме... от къде да съм знаела, че 2 месеца, а вероятно ще станат и 3, няма да можем да отидем на преглед и да го премерим като хората. Та го мерим по много смехотворна методика- качва се мъжът ми на кантара, мери се, слиза, взима бебето и пак се мери... вадим неговото тегло и изчисляваме на бебето... но това определено не е най-точният метод...
Ведната бих купила везничка, но не искам да излизаме по магазините, а и с куриери хич не ми се среща в тази ситуация... в интересни времена живеем... ще им разказваме на малчовците като пораснат- живи и здрави...
Аз да ви кажа, вече тотално изтрещях вкъщи, избива ме на хипохондрия (в нормална ситуация не съм такава). Обаче сега отвсякъде като ме залива информация за гадости и като не съм излизала от 1 месец, вече ми е много тежко...
Много ми идва тази тотална социална изолация, а аз съм много социална по принцип и вече направо се депресирам!
Въпрос към кърмещите мами, чиито бебета НЕ са още захранени: колко са качили за 2 месеца вашите бебета?

Малкият наддаде някъде 800гр за два месеца и сега е 7,5. Струва ми се малко, но пък той си изглежда ОК и не смятам да се притеснявам.

# 67
  • Мнения: 270
Благодаря и аз за темичката. На кое казвате лепка, крусти ли? Ако са крусти, моята Емма имаше доста и тук прочетох половин час преди баня с бебешко олио,после къпя и реша на обратната страна на растеж. Махнаха се от първия опит. Преди това мажех с Мустела за кръсти и намаляха доста,но пак си ги имаше.
  Аз захранвам от 4 седмици вече. В началото имаше огромно желание,отваряше широко уста като се забавя. Сега е малко без желание,но поне не плюе. Увеличавах грамажа постепенно и сега яде по около 120гр зеленчуково пюре и после си иска малко кърма. Научих я да спи на обяд след пюрето като лягам и аз до нея. Само така спи по два часа. От скоро следобед давам каша с плод. След това не иска мляко поне още два часа. Без да го имам за цел заместихме следобедната закуска ,а обяда още не. По колко грама пюре ядат при заместен обяд? Скоро мисля да започвам и месо лека полека. И може би тогава ще заместим и обяда,ако тя поиска.Не знам правилна ли ми е схемата,но се водя по бебето.
   И аз съм в Англия и БЦЖ биха веднага след раждане. Защото бащата е румънец,казаха,че Румъния е в списъка със страни с висок риск.
  От месец я слагам в бънджито за кратко. В началото повече си играеше с играчките,но сега взе да скача по-често. Все по-добре седи самостоятелно. И казва баба и дада ,но по-скоро нейни си звуци без някакъв замисъл.
Моето яде по 140гр мляко, когато доктора каза да заместя обедното хранене със зеленчуково пюре давам цялото бурканче, но то е от малките 120гр и го засища до следващото хранене.
Да за крусти става въпрос.

# 68
  • Мнения: 161
Много съм разочарована ...купих гащички на молфикс..30мин след като ги сложих сме опикани целите ...каква им е функцията на тези гащи щом не пазят ..все още сме с памперс 3 и гащите са този номер...че и 60броя има в пакета ...
Месо въведох пилешко и пуешко ..като направих почивка от седмица между месата и тогава въведох жълтък с зеленчуковите пюрета ...

Аз написах преид няколко дни, че съм супер разочарована и абсолютно всеки пут пропускаха....

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Здравейте!
При нас отново е 20 градуса и добре, че разрешават да се излиза. Вчера бяхме в един парк и стояхме както всички други само семейно и далече. Но мнг добре ни действа излизането. Съжалявам, че не може в Бг да се излиза, но пък и ние българите сме доста по-социални и сърдечни и е правилно за мен да бъдем по-ограничени в този момент...Novichka дръж се! Аз се развеселявам със свалени филми, пуканки (да, всеки ден), разходки до магазина , децата(правят ме луда и денят минава), кучето - и той е един образ, готвя повече, спя денем, пера дрехи на ръка хаха. И така минават часове и дни, аз съм доста социална и приказлива, но още не съм изтрещяла напълно
Диди, тук няма БЦЖ. Имам роднина лаборант, каза, че вижда връзка...също лекарството, с което в Бг лекуват е помогнало на излекуваните пловдивчани, поне така казват те - че били с него лекувани.
Ние телевизия нямаме. Само каквито филми си свалим на флашка и ги гледаме на тв. Не си сваляйте Заразяване.
Имаме кошара за игра. Кучето е травмирано, плаче, че не е за него хаха

# 70
  • Мнения: 215
Сега като е хубаво времето така ми се излиза... ММ от днес работи от вкъщи и е в бъдещата детска стая и горките котки (имаме 2) много тежко преживяват липсата на лично пространство. Милите душици много обичат да се гушкат, но сега малкия само гледа да ги хване и оскубе и те си седяха сами в стаята.
Иначе аз откакто родих си поръчвам всичко онлайн, не ме свърта да разглеждам магазини, пък и докато се кърмим си имам развлечение. Куриерите вече ме познават ги оставят пред вратата и всичко е 6. И мен ме гони хипохондрията за малкия, но така е откакто забременях и не ми се струва да мине скоро, а толкова хубави бяха дните когато нищо не ме притесняваше Simple Smile  
Мами, някой купил ли си е сгъваема кошара? Искам да взема такава, за да я нося с мен при нашите по-нататък, а и като ходим някъде, но си нямам и представа каква да избера. И исках стол от ИКЕА да купя,но те нямат сега...
Calibra1829, винаги поръчвам с 1 номер по- големи дрешки и така стават нещата. Те вече няма да растат така бързо и ще могат по-дълго да си носят дрешките.

# 71
  • Мнения: 3 990
На мен много ми хареса "заразяване" ...само не можах да разбера как този сюжет от 2011 се разиграва в момента едно към едно ...

# 72
  • Белгия
  • Мнения: 511
Аз поръчах такова столче от ИКЕА Heart
Откакто пристигна започнах да го слагам по малко в него и вече си седи супер уверено там. Сега започнах да го оставям в столчето докато готвя или разчиствам.

# 73
  • Мнения: 270
Сега като е хубаво времето така ми се излиза... ММ от днес работи от вкъщи и е в бъдещата детска стая и горките котки (имаме 2) много тежко преживяват липсата на лично пространство. Милите душици много обичат да се гушкат, но сега малкия само гледа да ги хване и оскубе и те си седяха сами в стаята.
Иначе аз откакто родих си поръчвам всичко онлайн, не ме свърта да разглеждам магазини, пък и докато се кърмим си имам развлечение. Куриерите вече ме познават ги оставят пред вратата и всичко е 6. И мен ме гони хипохондрията за малкия, но така е откакто забременях и не ми се струва да мине скоро, а толкова хубави бяха дните когато нищо не ме притесняваше Simple Smile  
Мами, някой купил ли си е сгъваема кошара? Искам да взема такава, за да я нося с мен при нашите по-нататък, а и като ходим някъде, но си нямам и представа каква да избера. И исках стол от ИКЕА да купя,но те нямат сега...
Calibra1829, винаги поръчвам с 1 номер по- големи дрешки и така стават нещата. Те вече няма да растат така бързо и ще могат по-дълго да си носят дрешките.
Ние имаме преносима кошара не съм обърнала внимание за марка но мисля че беше на лорели. Взеха му я като подарък за 40 дни за да може да има къде да спи като иде при бабите и дядовците. Използвана е 3 пъти за 5 месеца, последния път едвам мм я събра и после едвам я сглобиха родителите на мм и решихме да я оставим при тях сглобена докато не трябва да я разглобим пак. Не са много надеждни според мен или ние просто не попаднахме на кошара. Добре че мм надделя над мен и взехме за вкъщи дървена кошара, че аз много настоявах да е преносима и че няма смисъл от дървената.

# 74
  • Мнения: 215
Аз много съжалявам, че купихме голяма дървена кошара с шкафчета и повивалник и какво ли още не. Изобщо не исках да я взимаме, ама ММ се заинати, а аз бях огромна и ми беше прекалено топло 😂 Сега малкия отказва да спи в кошарата и спи в една малка преносима до мен, но какво ще го правя след месец нямам представа. А самата кошара не стига, че беше скъпа ами и без да я ползваме се разпада... Много ме е яд.
Мами, вие коя покупка съжалявате, че направихте за бебчо?

Общи условия

Активация на акаунт