Първа пролет мина и замина, а октомврийчето седи под карантина. Тема 6

  • 14 609
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 29
Didi_Cholakova

В петък един дерматолог ми каза още един начин да се консултирам с лекари дистанционно - https://www.uniqa.bg/meduniqa/
В момента е безплатно, можеш да прочетеш повече в сайта, за който съм дала линк. Като цяло - избираш какъв лекар ти трябва, попълваш един кратък въпросник, след това в свободен текст можеш да опишеш по-подробно проблема (и че става въпрос за бебе, а не за теб) и да прикачиш до 2 снимки. Аз не успях да намеря как да изпратя запитването към конкретения дерматолог, с който се бяхме чули по телефона, но все пак го пуснах, за да тествам какво ще ми отговорят (този път поне не ни предписаха кортикостероиден крем - малкия има АД).
Въпреки това, утре ще се обадя отново на дерматолога, който ми препоръчаха, защото ми се иска да чуя и неговото мнение, ако има друг начин да ни прегледа дистанционно 😂

# 31
  • Мнения: 728
Ние сме с такова  столче за кола.  Удобно му е.

# 32
  • Мнения: 354
Ние сме с чиполино и много го харресва седи си и не мрънка изобщо. В кошницата за колата беше постоянно рев. 0-25кг е нашето доволни сме 170лв беше

# 33
  • Мнения: 203
аз му взех това от 0-36 и се върти на 360 градуса

# 34
  • Мнения: 143
Amerikkas

Ние сме в Англия. Родих 2:50 и още преди обяд на същия ден му  биха БЦЖ. Препоръчаха ми я силно, но май не е задължителна. А следобяд на същия ден ни изписаха. Даже в шкафчето до леглото имаше брошура за БЦЖ.

# 35
  • Мнения: 240
Нашето столче е това :



От 0-36кг и се върти на 360 градуса , доволни сме Simple Smile и при нас в кошницата беше голямо мрънкане , не искаше изобщо да стои в нея .. но в столчето даже и поспа вчера като се връщахме от дерматолог Blush
 
Момичета по колко спите през деня ?? Честно казано много се изнервям .. спи 3 пъти по 30мин ,ама точно 30мин ... както спи ,без да мърда ,непробудно и като станат 30мин отваря очите ... то нищо не мижеш да свършиш ... Disappointed Relieved
Ще дойде ли момент ,в който да спят повече ? Може ли някой с две дечица да сподели как е било с първото И сега как вървят нещата с второто ..

Ние на 21-ви правим 6м и ще поръчам торта .. дори мисля и някаква украса ,да си го отбележим Simple Smile

# 36
  • Мнения: 270
Ние сме с такова но то е до 18кг и не зная какво да бъде следващото. В кошницата му беше много тясно и много ревеше.
Преди спеше на всеки 3 часа по 15-20 минути. От две седмици си е направил режим става в 7, след това по някоето време дремва 15 минути, на обяд може да поспи и 1 час, следобед към 5-6 часа дремва пак за 15 минути и заспива към 10-10:30 но сега вечерта след баня доста го мъчат зъбите и писка и се ядосва.

# 37
  • Мнения: 1 521
Аз взех е такова до 25кг пък после ще видим.


И моят спи по точно 30мин, като часовник е! Мисля, че сега след 6+ вече ще започнат повече да се променят и някой ще сменят и режима си.

# 38
  • Мнения: 215
И аз като гледам ще има смяна на режима 😀 Моят синковец вече няколко дни държи да заспива към 19.30 и да става в 6.00. Заспиването ок, ама аз съм нощна птица и ми се събират има няма 5 часа сън на нощ. Ние още не сме взели столче за кола, защото в се побора в това, което беше с количката, а и покрай тази карантина малкия вижда само терасата. Много ми е тъпо така, откакто се роди си мечтаех как ще се разхождаме като стане на 6-7 месеца и в хубаво времето. Ама не би Sad

# 39
  • Мнения: 3 978
Ние пък от както станахме на 20дни не сме спирали да излизаме ,абсолютно всеки ден си имахме рутина от 1 до 4 да обикаляме паркове и сега и на двама ни ни е много тегаво ...

# 40
  • Белгия
  • Мнения: 511
Катерина, благодаря за съвета.
Минакс, много благодаря, тъкмо пратих запитване, ще видим какво ще ми отговорят!

# 41
  • Мнения: 270
И аз като гледам ще има смяна на режима 😀 Моят синковец вече няколко дни държи да заспива към 19.30 и да става в 6.00. Заспиването ок, ама аз съм нощна птица и ми се събират има няма 5 часа сън на нощ. Ние още не сме взели столче за кола, защото в се побора в това, което беше с количката, а и покрай тази карантина малкия вижда само терасата. Много ми е тъпо така, откакто се роди си мечтаех как ще се разхождаме като стане на 6-7 месеца и в хубаво времето. Ама не би Sad
В колко часа го къпите? И моя беше преди така в 19:30 го къпех наяждаше се и заспиваше и ставаше към 4-5часа и беше пълен с енергия готов да си играе а мама две ме вижда 😀😀 смених му часа на къпане, но и той сам вече не иска да заспива рано. Може и при вас да стане така. Имаше един период в който заспиваше към 20 часа и се събуждаше след 20 минути и седеше буден до 23 часа ядеше и заспиваше, но и това мина.

# 42
  • Мнения: 799
Ние сега сме с такова столче:

Много й е добре, то е до 13 кг и става да се слага и на шасито на количката и има напълно легнало положение. Честно казано зимния кош почти не съм го ползвала, пуснах го да се продава сега.
А иначе за после ще вземем:

То е до 4 годишна възраст.

# 43
  • Мнения: 215
Calibra1829, още от малък го къпем в 18ч, че при него банята действа ободряващо 😀 Но преди си спеше от 21-9ч, после започна да става в 6ч и не спря, сега пък рано му се заспива... Странна птица,но се водя по него и така.

# 44
  • Мнения: 549
Здравейте, мами!
Нашият син от няколко дни има промяна в режима. Реално откакто навърши 6 м. Сутрин се събужда между 6-6.30. През деня взе да прави дремки от около час, час и половина 2 пъти и една около 20-30 Мин след събуждането и кратка игра. Досега имаше 4-5 дремки от по 25-30 Мин и много рядко по-дълги.
Явно с порастването нощният сън леко се съкращава, а дневните дремки се удължават. Аз се водя по него. Но с всяка промяна свиквам и аз, защото до сега от Нова година насам имахме доста стабилен режим от игра около час и половина и съм 30 Мин.

Исках да попитам нещо относно кашите, понеже утре ги захващаме тях.
Днес купих няколко вида безмлечни и безглутенови. За това, че са без мляко ок, но глутен кога се въвежда - аз знам, че е на по късен етап със закуска? Т.е докато не въведа глутен не мога да давам каши с глутен. Аз огледах добре в магазина и се оказа, че изборът на безмлечни безглутенови каши е доста ограничен.
Още нещо- има едни каши с 5 вида съставки. Примерно царевица, ориз и т.н Трябва ли да съм въвела всичко, за да ги дам тях?
Последен въпрос-как се въвежда кашата? Първият ден няколко лъжички чиста? Аз до сега не съм давала плодове, дали ще е проблем примерно от втория ден да давам и плод вътре? Т.е първия ден на отделната каша давам само нея, а нататък си комбинирам с плодове.

Ох, много дълго стана. Но всичко ми е каша в главата и тъмна Индия.

Благодаря ви и хубава вечер със спящи бебета Wink

Общи условия

Активация на акаунт