Професионални серии за коса 132

  • 39 458
  • 767
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 433
Това е раздел измиване, няма вписани финиши..
И пак наблягам, че там го няма култа протеин/хидратация, а се набляга на киселинността/алкалността на шампоана.

# 346
  • Стара Загора
  • Мнения: 250
Нощес сънувах Керастаз.
Та по повода - Денсифик подходяща ли е за тънка коса, не естествено такава, а изтъняла с времето. Не от възраст, а от третиране. Чудя се дали няма да ми утежни. Имам нужда от плътност. Преди 3-4 госини косата ми беше гъста, плътна. Сега ми се е залепила на скалпа не от липса на обем, а щото е рехава и тънка. Приемам всякакви препоръки.
Моята коса е тънка в следствие на силен косопад, позлвам Ш и М на Денсифик и ми се отразяват страшно добре на косата. Не го използвам редовно, а го редувам с други Ш и М. Определено прави косата по - плътна и създава чувството, че косъмът е по - дебел.

Аз имам питане към ползващите Меди Целаген - нормално ли е въобще да не усещам загряване на скалпа и омазняват ли ви се по - бързо косите, когато го ползвате по 2 пъти на ден?

# 347
  • Мнения: 31 183
Да, омазняваше ми се по-бързо.

# 348
  • Мнения: 587
Хибискус, напълно съм съгласна за това с киселинността на шампоаните. Дори за къдрави коси се препоръчват да са с киселинно ПХ, защото къдравият косъм поначало е порест.
Да, вероятно като се прочете всичко, звучи по-логично.
Иначе това “лечение” за мен си е преведено от “treatment”, което ние най-често използваме за маска.
Ако трябва да съм честна, аз също не го разбирам този култ към разделението на протеинови и хидратиращи, както го нарече. Не, защото няма логика, а защото не знаеш в кой шампоан колко точно количество протеини или хидратанти има, и какво е качеството им и т.н.. Всичко е супер, супер относително и докато не се пробва няма как да се изказваме категорично кое какво е и как ще подейства.

# 349
  • Мнения: 607
Нощес сънувах Керастаз.
Та по повода - Денсифик подходяща ли е за тънка коса, не естествено такава, а изтъняла с времето. Не от възраст, а от третиране. Чудя се дали няма да ми утежни. Имам нужда от плътност. Преди 3-4 госини косата ми беше гъста, плътна. Сега ми се е залепила на скалпа не от липса на обем, а щото е рехава и тънка. Приемам всякакви препоръки.
Моята коса е тънка в следствие на силен косопад, позлвам Ш и М на Денсифик и ми се отразяват страшно добре на косата. Не го използвам редовно, а го редувам с други Ш и М. Определено прави косата по - плътна и създава чувството, че косъмът е по - дебел.

Аз имам питане към ползващите Меди Целаген - нормално ли е въобще да не усещам загряване на скалпа и омазняват ли ви се по - бързо косите, когато го ползвате по 2 пъти на ден?

А можеш ли да споделиш от Денсифика расте ли нова коса или само създава усещане за плътност. Моята коса е доста оредяла и се чудя дали тази серия (ш, м и ампули) би възстановила състоянието от преди. Или да взема някакъв серум?

# 350
  • Стара Загора
  • Мнения: 250
Не мога да определя дали точно от Денсифик ми расте косата, защото ползвам и други продукти уж с този ефект. Качвам снимка на част от новата ми коса, която е порастнала за 3 месеца някъде. В момента съм като Си Си Кеч през 80те/90те години 😂 отгоре обем бол, надолу проскубана история

# 351
  • Мнения: 576
Диадора много свеж хумор Smile ,върна ни в 80те Satisfied извинявам се за оф топика.Smiley

Честито за новите косички!

# 352
  • Мнения: 417
И аз съм като теб с косичките като бретон, а иначе ето снимки на марокан кафява капачка ,ако някой може да помогне дали е оригинална.?

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 13:28 от gigova

# 353
  • София
  • Мнения: 2 161
Здравейте,
Някой има ли впечатления от този серум :
Schwarzkopf Bonacure Fibre Force Smart Serum

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 15:45 от Silver_Mist

# 354
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Не излиза снимката,а и по снимка трудно ще се познае. Кремава  плътна консистенция с типичния марокански аромат. Много я обичам пущината.

# 355
  • Мнения: 417
Ами да имала съм  лекото олио марокан отговаря на описанието ,и проверих баркода в gepir.de излиза ми .

# 356
  • Мнения: 3 413
Кое беше най-хваленото / харесвано олио на Орайт?

# 357
  • Мнения: 3 416
Кое беше най-хваленото / харесвано олио на Орайт?
Мисля с шипка.

# 358
  • Мнения: 2 442
Принцесата съгласна съм,всичкото е много хубаво до след овлажняващия балсам.Ти знаеш,че съм човек на експериментите и съм пробвала всякакви откачени комбинации,но след балсама ако сложа "протеиново и овлажняващо лечение" ще заприличам на Тина Търнър на млади години.
Замисъла на табицата е добър,но технически не е издържана добре.

Silver имам цялата серия.Много силен протеин е,за хипер третирана и изтощена коса.Серумът го изхабих на един дъх,със сигурност не е за косопад или растеж,по-скоро като допълващо серията лечение.

# 359
  • Бостън
  • Мнения: 13 495
О, аз не споря изобщо, преводът е абсурден из цялото издание, извадено от контекста също е трудно да хванеш смисъла. В самата лекция се обяснява за състава на шампоаните и ги делят на:
- Кисели - използват се при силно третирани коси(порести) и за затваряне на косъма след боя. Действието им е възстановяване само на нормалното ph на косата, не е заздравяващо за косъма, но "запечатва" кутикула за момента.Не се ползват преди боя, защото оксидантът по-трудно отваря и прониква в шуплите. За това мият с неутрален преди боя(ако се налага).
- Овлажняващи - (conditioning) там вкарват и хидратация и протеинови, като според нуждата се избира подходящ. За това ти се струва, че навсякъде препоръчват една и съша грижа.
Единствено за протеиновите балсами(и маски, там са "лечения"), не шампоани, пише, че възстановяват частично състоянието на косъма.
- За обем - ясно е..
- Лечебни
Като досаден буквоброец да вметна, че преводът на английското "conditioning" e по-скоро "подобряващ състоянието на нещо там си" - т.е. ако състоянието е дехидратирано, кондишънинг-ът който е подходящ за него ще е хидратиращ; ако състоянието е "увредена коса", то по-вероятно кондишънингът да е протеинов; и за много и всякакви междинни състояния си има нужда от "балансиран" кондишънинг.

Мерси, че го постна това, Хибискус! Hug

А всичко, което написа за "киселите" продукти ми напомни, че някъде из раклата с чеиз за косата ми имам и продукт на Редкен с оцет точно от серията за боядисана коса, което пък веднага ме подсети, че г'а бехме млади, бедни и с хубави коси редовно ги обливахме с оцет за блясък и финиш Grinning


Протоколът от вчерашното ми боядисване:
1. Нютроджина ДПШ
2. Течен протеин
https://www.sallybeauty.com/hair/hair-color/fillers-and-additive … ller/CLRFUL1.html
3. Предпигментация по Принцесата
4. Боядисване
5. Пропуснах шампоана и "измих" боята само с балсам за боядисана коса - Pureology Smooth Perfection Conditioner смесен със Аlterna vibrancy serum
6. Скалп - Alterna caviar anti-aging® clinical densifying leave-in root treatment
7. Финиш - Pureology COLOUR FANATIC MULTI-BENEFIT LEAVE-IN TREATMENT
8. TIGI S-FACTOR Body Booster
9. TIGI S-FACTOR FLAT IRON SHINE SPRAY
Изсуших със сешоар и се опитах да я пооформя с новата ми джаджа, пълен крах, ще трябва да гледам тюториали и зa това!

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 19:35 от Agent Provocateur

Общи условия

Активация на акаунт