Професионални серии за коса 132

  • 38 823
  • 767
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3 405
Това Mi amante май ми хареса. Приятен, НЕ лепнещ крем. Но не си оформих косата,.та нямам пълни впечатления. Оставих сама да изсъхне(тоест в момента съм само рошава☹).

# 331
  • Бостън
  • Мнения: 13 359
A Extentionist shampoo + маска комбо OK ли е веднага след боядисване?

# 332
  • Мнения: 2 433
Шампоаните за боядисана коса се водят "кисели", тоест с ph, което затваря косъма, за да не излиза боята. Не е въпросът до хидратация.

Аз пък от тази тема прочетох, че протеиновите шампоани отварят кутикулата на косъма и затова не се ползват след боядисване, защото сваля боята. Не претендирам, че съм права, просто това съм научила от тук. Wink
Четете с разбиране тогава Simple Smile Никъде не казвам за хидратация или протеин, а, че шампоаните, които се водят за боядисана коса са с различно ph, водят се кисели и са с ph-то на скалпа - 4,5 до 5,5, целта им е да “запечатат” кутикула


Пускам ви една снимка от учебник по козметология, смятам, че ще е полезна


Учебник си купих, диплома освен да ми издаде някой?

# 333
  • Бостън
  • Мнения: 13 359
Учебник си купих, диплома освен да ми издаде някой?
Grinning Сега пускам Фотошопа и на момента ви издавам една!
Но някой трябва да вземе дипломите и на преводача и на редактора му Wink "спрей за терминална протекция" - филологическата ми душа се гърчи в адови пламъци Joy Joy Joy

"термална защита" ли е общоприетата фраза на български?

# 334
  • Мнения: 2 433
Да, да и мен ме беше гъдел докато го четях. Термална защита трябва да е.
А за протеинът, който отваря кутикула не съм съгласна.. но ще поровя, ще видя. Ако някой се обоснове с източник ще съм много благодарна.

# 335
  • Бостън
  • Мнения: 13 359
Току що се боядисвах и напротеинчих, непосредствено преди боядисването.
Моето разбиране, основано най-вече на откъсчлено четене на тази тема е, че протеинът запълва порестите участъци на косъма, но ако сме хидратирали преди това хидратиращият продукт е създал "слой" по повърхността на косъма и протеинът не може да проникне на свой ред и не се оползотворява напълно.
А се слага протеин преди боядисване за да се неутрализира част от вредността на боята (май!)

Но ще се поразровя за някой тежък, мастит източник за спорта при първа възможност Simple Smile

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 22:36 от Agent Provocateur

# 336
  • Мнения: 2 433
Ми.. частично запълва дупки протеинът, не отваря кутикула. За мен няма логика след протеинов ш.  да не влезе по-хубаво боята, нали е за това оксидантът, на него това му е работата- да отвори шуплите, за да има проникване. Дали преди това си направил филм с хидратиращ или си запълвал дупки с протеинов.. все тая. Преди боя фризьорката ме мие с неутрален шампоан, тоест гледат ph, това е важното.

# 337
  • Мнения: X
Хибискус, права си. Потърсих инфо в нета и освен в тази тема не успях да намеря потвърждение за отварянето на кутикулите на косъма.

# 338
  • Мнения: 2 421
Суха и увредена/средна коса:шампоан за третирана коса(не е ясно какъв),овлажняваш балсам,протеиново и увлажняващо лечение !? Rolling Eyes Ако сложа тея неща на мойта коса,на другия ден ще се чудя как да я оправям.Този учебник да не е от бай Тошово време? Grinning

# 339
  • Мнения: 2 433
Овлажняващ балсам е и протеинов и хидратиращ,така ги водят-овлажняващи. Шампоаните за третирана коса са тези с киселинно ph, a “Лечение” е маска за коса. Преводът е мнооого зле, едва ги разкодирах и аз.

# 340
  • Мнения: 587
Този учебник е малко отгоре-отгоре..
Нещо като описанията на някой скъп шампоан - хидратира, овлажнява, възстановява, укрепва и всичко останало Simple Smile За всяка коса пише, че трябва едно и също, но написано по различен начин. И като приемем факта, че този който го е “писал” е хванал някое чуждестранно издание и го е превел директно, без особени познания (което е очевидно от изразните средства), аз не бих му се доверила като цяло.
Не критикувам теб, а учебника Simple Smile

# 341
  • Мнения: 576
Това Mi amante май ми хареса. Приятен, НЕ лепнещ крем. Но не си оформих косата,.та нямам пълни впечатления. Оставих сама да изсъхне(тоест в момента съм само рошава☹).

количеството е много важно,на мен ми го препоръча фризьорка и ми показа колко се слага,каза че е с натрупване.
Аз установих, че съм слагала твърде малко.Изхабила съм няколко опаковки,на мен страшно ми харесва Ми амантето.Значи за много много суха коса се слага около 4 см,а по -малко сухи,3,2 и 1 см,според това колко суха е косата.Имаше някъде таблица, но не помня къде.

# 342
  • Мнения: 1 918
Нощес сънувах Керастаз.
Та по повода - Денсифик подходяща ли е за тънка коса, не естествено такава, а изтъняла с времето. Не от възраст, а от третиране. Чудя се дали няма да ми утежни. Имам нужда от плътност. Преди 3-4 госини косата ми беше гъста, плътна. Сега ми се е залепила на скалпа не от липса на обем, а щото е рехава и тънка. Приемам всякакви препоръки.

# 343
  • Мнения: 2 433
О, аз не споря изобщо, преводът е абсурден из цялото издание, извадено от контекста също е трудно да хванеш смисъла. В самата лекция се обяснява за състава на шампоаните и ги делят на
-Кисели - използват се при силно третирани коси(порести) и за затваряне на косъма след боя. Действието им е възстановяване само на нормалното ph на косата, не е заздравяващо за косъма, но "запечатва" кутикула за момента.Не се ползват преди боя, защото оксидантът по-трудно отваря и прониква в шуплите. За това мият с неутрален преди боя(ако се налага).
-Овлажняващи - (conditioning) там вкарват и хидратация и протеинови, като според нуждата се избира подходящ. За това ти се струва, че навсякъде препоръчват една и съша грижа.
Единствено за протеиновите балсами(и маски, там са "лечения"), не шампоани, пише, че възстановяват частично състоянието на косъма.
-За обем - ясно е..
- Лечебни

Факт е, че хидратиращите и протеиновите продукти имат разлика в действието си, но и тоя култ към това разделние.. не го разбирам.

# 344
  • Варна
  • Мнения: 7 689
Не ми харесва тая таблица ама никак...
Ще коментирам само първата клетка.
За финна права коса само шампоан за обем/демек протеинов/ и протеиново лечение което е равносилно на маска,балсам терапия предполагам. И след 3- измивания ще сме се прехвърлили в третата графа-груба коса.
Всяка коса без изключение се нуждае първо от баланс и после от другите необходими грижи. С такова едностранчиво каегоризиране единствено се навличат още проблеми-не се решават.

Ванеса за суха и увредена коса е описано буквално всичко GrinningШампоаните за третирана коса са буквално всички без съвсем леките от сорта на Лис ънлимитед ,Овлажняващ/хидратиращ балсам/ и протеиново и овлажняващо лечение Grinning/ тук се включват всички протеинови и хидратиращи маски плюс хард терапии/. Логика има. Хидратиращия балсам е за запечатване на терапиите. Липса ми обаче финалната грижа....Как си го представят това да оставя чумата без финиши-луда работа Grinning

Общи условия

Активация на акаунт