👶 Рита юнското човече, в корема на мама заформи се купона вече! 2020 - 🌞 ТЕМА 6 🌞

  • 21 645
  • 745
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 419
Lemons, и аз съм така, това със съмнението ми е голям проблем. От една страна искам да си направя амнио, за да ми олекне, от друга ме е страх да не си докарам някоя вътреутробна инфекция. И ми е трудно да преценя рисковете. Паника да има.
Благодаря ви, момичета, толкова ви занимавам тези дни!

Амели,извинявай че пак се намесвам,дано не ти идват в повече коментарите и въпросите.
Нормално е да имаш страхове,дори паника.Пренатестовете опция ли са в този случай?На Пренатест само за Даун е 500лв.Не съм запозната в кой пакет какво изследват,но ако въобще има смисъл да го правиш няма ли да ти е по-спокойно,вместо амнио?

# 571
  • Мнения: 3 966
Пеперудена, там е работата, че освен Даун трябва да се пуснат и микроделеции. И като говорих с Марков, с МД и днес с Геника, които ги има в един техен пакет, всички ми обясниха, че микроделециите се пускат много рядко неивазивно и лабораториите, които ги предлагат, нямат още много натрупан опит с тях. Хайде, за Марков и МД разбирам, ама и самата лаборатория ми отговориха така, а те са включени реално в най-скъпия им пакет и нямат полза да не искат да ми го продадат.
Та, за Даун бих получила 100% отговор с такъв тест, но за другия синдром пак ще имам някакво съмнение.

# 572
  • Мнения: 696
Привет, аз съм се отдала на пазаруване, гледам си, проучвам и като стане хубава цена си купувам, взехме столче за кола от амазон, количка с два коша от бг, 2 комплекта дрешки от ХМ, пелени, разни дребосъци за мен за родилното, днес и едни чаршафи от Лидл си купих Simple Smile поръчах и гардероб за детската стая, че голямото ми дете още ползва бебешкия скрин и трябва да го освободя, карам по списък и съм много доволна Simple Smile БТВ ходих в Лили за биберони и имаше само розови, а аз чакам момче, и това ако не е дискриминация Simple Smile

# 573
  • Мнения: 419
Пеперудена, там е работата, че освен Даун трябва да се пуснат и микроделеции. И като говорих с Марков, с МД и днес с Геника, които ги има в един техен пакет, всички ми обясниха, че микроделециите се пускат много рядко неивазивно и лабораториите, които ги предлагат, нямат още много натрупан опит с тях. Хайде, за Марков и МД разбирам, ама и самата лаборатория ми отговориха така, а те са включени реално в най-скъпия им пакет и нямат полза да не искат да ми го продадат.
Та, за Даун бих получила 100% отговор с такъв тест, но за другия синдром пак ще имам някакво съмнение.
Казуса ти е....бе нямам думи...не знам какво да ти кажа.Да си спокойна-едва ли ще бъдеш.И все пак днес си получила много адекватен отговор от най-добрия доктор в областта.Заложи на него.Вероятността за някакъв сериозен проблем според мен е много,много малка,надявам се да се намери начин да си убедена в това.
Юни месец ще качиш снимки с най-сладкото момиченце и ще си върнеш усмивката,ще видиш!Амели,сърцето ми е с теб!❤

# 574
  • Мнения: 109
Аз да се допитам до майките с опит:  представям си да си вземем кошара с падащи страници, така че да може да свържем бебешкото кошче с нашата спалня и през нощта да ми е по-лесно кърменето, да не ставам много-много, да спим по-добре и двамата с бебето и т.н (прекалено наивно ли е от моя страна?).  Та питането ми е в тази конфигурация имаме ли нужда от бебешко гнездо? За през деня си представям да ползваме шезлонг? Имате ли опит - имам ли нужда и от двете? В същото време не искам излишни неща...

# 575
  • Варна
  • Мнения: 358
С първото дете не сме ползвали бебешко гнездо, а само кошара и шезлонг.
Момичета, днес ми се появиха едни пъпчици на корема, от двете страни на пъпа, но не знам дали си ги докарах от чесане или причината е някаква друга. Факт е, че последните дни, ужасно много ме сърбят корема и гърдите. Сутринта нямах пъпки. На обяд в офиса много напича и днес малко се изпотих. Възможно ли е от това да са ми излезли пъпките? Някоя има ли такива? С първата бременност не са ми излизали подобни. Sad
Скрит текст:

# 576
  • Мнения: 277
Да на мен са ми са появявали на няколко пъти такива червени петна след като поседя повечко в дънкте и сърбят. Като махна дънките и ги намажа с маслото против стрии и за час-два изчезват. Ако не се махнат до утре се консултирай с лекар.

# 577
  • Мнения: 3 966
Пеперудена, благодаря ти! Вчера бях много уплашена, след консултацията днес ми е спокойно и вече ще пращам само хубави мисли на бебка.

Инвизибъл, да не си се мазала с нещо ново? Или друг прах за пране?

Роден ентусиаст, аз гнездо не съм ползвала. Шезлонг и кошара само. Мисля и този път да не взимам.

# 578
  • Мнения: 584
Invisible, кожата ми става точно като твоята когато прекаля с чесането. На моменти толкова силно ме сърби, че не се усещам с каква сила се почесвам и ефектът е същия! Мажеш ли се с кокосово масло? Ако да, то го спри, защото май от него още повече ме сърбеше (използвах едно масло от Зоя, което съдържа кокосово, какаово и още нещо). От няколко дни не се мажа с него и сякаш е по-добре положението 😉

Роден_ентусиаст, много ти благодаря за полезните съвети които ми даде снощи! Hug Прилагам ги и съм добре, а при нас е трудно да стоим в различни помещения, защото сме в миниатюрен апартамент и няма как да се отделим един от друг (за добро или лошо 😂). През нощта, при всяко ставане, а това е поне 3-4 пъти, проветрявах спалнята. Аз по принцип си промивам носа със Стеримар всеки ден по няколко пъти, особено когато съм била навън.

Момичета, и аз сънувам всякакви странни работи... За 5 минути да задремя и ще съм сънувала поне няколко неща 😄 От безсъние страдах в първите три месеца, а сега си спя по 10тина часа, че и през деня пак мога да задрема на дивана.

# 579
  • Мнения: 244
Преди време около 3год беше мн нашумяло да се маже бебето или бременната жена с кокосово масло защото уж я хидратирало  но се оказа че не е така и само най вече я омазнява

# 580
  • Варна
  • Мнения: 358
Не съм сменяла козметиката. Мажа се сутрин и вечер вече месец сигурно с крем от масла, който си бях приготвила сама. С предната бременност се мажех със същия, но такова нещо нямаше. Sad В съставките има кокосово и какаово масло... Sad Честно казано имах малки съмнения, че може да е от него, понеже си усещах кожата доста мазна, след мазане, а може и днес да съм прекалила с чесането и да съм стигнала до този резултат... Ще се наблюдавам, благодаря ви.

# 581
  • Мнения: 109
Оммм, това да се чува! Дано удържиш фронта!:-)

# 582
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Инвизибъл, и на мен на пъпчици от чесане ми прилича.
Аз вече мажа корема и гърдите с био Ойл обилно, а палмърса използвам за бедра, крака, кръст и изобщо останалото тяло. Поливам се с био Ойл два пъти дневно- сутрин и вечер след душ. Малко ми беше неприятно това мазното по тялото, ама започнах да свиквам. Много странно имам някаква болка на самата кожа под пъпа, не знам въобразявам ли си, но имам чувството, че ще ми излезе стрия там. Чувала съм, че стриите сърбяли когато излизали...Не знам.
И аз мисля да поръчам гнездо, но такова ергономично, което като матрак. Мисля си, през деня да я слагам в него, а вечерта в кошарата или ако не спи в кошарата (поради някаква причина) да я взимам в леглото при нас с гнездото. Приятелка много ми похвали ето това матраче, тя го ползва и ми препоръча, обаче се чудя, понеже е доста скъпо и ако не го използваме ще ме е яд много.

https://www.baby.bg/red-castle-ergonomichno-gnezdo-cocoonababy.html

Кажете мнение?

# 583
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Гледах снимки на това чудо, но не предполагах че е толкова скъпо.. Аз лично не бих дала толкова за нещо такова. Без проблем може да си спи в шезлонг/гнездо (по-обикновените) и да си се мести в стаите, в леглото, на дивана.. Нашия даже в баба си спеше в коша за новородено от количката.
Боже, тия хора за нищо ги нямат тия пари обаче. Като е за бебе и цените са..

# 584
  • Варна
  • Мнения: 1 214
И на мен ми се струва много, но май имало и някакъв друг модел, което било на половина. Друга марка. Не знам обаче коя е, търся още...

Общи условия

Активация на акаунт