Модни консултации - 44

  • 55 334
  • 783
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 632
Питах и в другата тема, но да питам и тук.
Някой да е купувал пуловер от зимната колекция на Масимо Дути? (polyamide 37%, wool 30%, viscose 29%)?
Почти съм сигурна, че ще прави пилинг, но може и да ме изненадате.
Благодаря.

# 121
  • Мнения: 22 436
The ant is..., пуловери с подобно съдържание винаги ще правят пилинги, независимо на коя марка са.
Имам жилетки и пуловери и с по-голям процент съдържание на вълна и каквото и да се прави и както и да се носи, има тук там бобчета. Основно под мишници или където пуловера се търка с друга дреха. (примерно ако се слага в панталон, дънки).

# 122
  • Мнения: 3 632
Така е, въпросът е, да не е много голям. И не съм сигурна вискозата как ще се държи, там влакната са по-дълги, евентуално по-малко бобчета Thinking
Благодаря.

# 123
  • Мнения: 24 467
Питах и в другата тема, но да питам и тук.
Някой да е купувал пуловер от зимната колекция на Масимо Дути? (polyamide 37%, wool 30%, viscose 29%)?
Почти съм сигурна, че ще прави пилинг, но може и да ме изненадате.
Благодаря.

Точно с такова съдържание не съм. Имам два на марката от тази зима, но са от тези - вълна с коприна. В този състав кое е отговорно за "бобчетата"? Преди същата материя такъв проблем правила ли ти е? Питам, за да знам, дали да взимам нещо от нея занапред.

# 124
  • Мнения: 3 632
Ако има възможност, предпочитам да няма полиамид.
От миналата година имам 100% вълна и 70/30 вълна/памук от мъжката секция. Държат се доста прилично.
Преди две седмици взех мъжки пуловер от Зара, правен в България, 72 % вълна, 28% полиамид. Имам усещането, че само като го погледна и трябва да вадя гребена. Предполагам е от полиамида, но може и вълнените влакна да са по-къси.
Вълна и коприна звучи добре, по-фини са пуловерите, ако не греша. Предполагам няма да има проблем.
Така или иначе, беше последна бройка, поръчах, ще видя какво ще дойде.

# 125
  • Мнения: 24 467
Фини са, много, но съм ги обличала само 2-3 пъти и не знам занапред как ще се държат. Засега са добре, но малко съм ги носила.
Пиши твоята материя как се държи. Аз много харесвам изчистените модели на марката и предимно естествените им материи. Но такава, точно, комбинация тяхна нямам и би ми било интересно.

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 14:58 от Judy

# 126
  • Мнения: 22 436
Вълна с коприна също става на бобчета.

100% вълна е много трудна за поддръжка в домашни условия и като цяло рядко се произвеждат.
Тенденцията е винаги да има и процент синтетика, за да може да не се деформира изделието, както при носене, така и при пране.
Зависи много и от качеството на преждата и машините.

# 127
  • Мнения: 24 467
Последното е основата на качествената материя, въобще. Както и на спазване на изискванията за техника и технология, вкл. н-на на работа с машините.

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 17:42 от Judy

# 128
  • Бургас
  • Мнения: 5 920
Вълната и мериното /особено то/ се степва и свива, но не ми се завалва. Проблем с бобчета ми създатват материите с кашмир. Той прави топченца и мъхове се търкалят из цялата къща, но ниначе пък не се свива. Кашмир / коприна, не се змъхва толкова, но пък плетивото о коприна според мен трудно държи цвят и бързо се сдобива с ефект "избеляло" цвят. Пера основно у дома, на химическо рядко давам дрехи. Роб не дрехите си не ставам!!! На приципа съм"колкото - толкова". Tank you, next Ill
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 21:01 от . Яна .

# 129
  • Мнения: 232
Здравейте!
И аз с въпрос за Масимо Дути,някой с мнение за чантите от естествена кожа?

# 130
  • Мнения: 746
Имам поло на Масимо Дути със състав 96% вълна и след 2 обличания стана на топчета. Изобщо не съм доволна , с пуловери на други марки не ми се е случвало. Сега си купих блузи от  Pullove ,
80% вълна и 20 %  синтетика, но още са ми нови и нямам мнение.

# 131
  • Мнения: 5 018
Повечето естествени материи образуват пилинг. Изкуствени избягвам, но те май също правят пилинг.

Купете си уред за премахване на пилинг, на 2-3 месеца си минавам пуловерите и са като нови. И друг път съм писала, имам пуловери на вече над 10 години от кашмир и след освежаване в началото на сезона, са като нови. За мен това е една от основните разлики между кашмира и акрила, акрилът освен че образува пилинг, се захабява и степва, докато кашмирът само образува пилинг, който лесно се маха, а плетивото под него си остава същото години наред. Другото е, че с кашмир нито ми е топло, нито ми е студено, докато акрилът хем те спарва, хем не те стопля хубаво.

Имам няколко неща от вълна от алпака, те пилинг май не образуват, ако е 100% алпака. При агнешката вълна много зависи от типа прежда и плетката. Мериното при мен образува не точно пилинг, а се появява нещо като мъхче в зоните, в които има повече триене. Това мъхче обирам пак с fabric shaver, но е по-пипкаво от махането на едрите, оформени и рехави "бобчета" на кашмира. Като цяло най-много харесвам кашмир, мерино и алпака еднакво, агнешка вълна - само ако е мека и не дращи.

# 132
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 466
Момичета, какво ви е мнението за къс пуловер с колан върху пола.
Нещо такова примерно, но с права тясна пола
Скрит текст:
Не знам как да потърся подобни снимки за идеи.

# 133
  • Мнения: 24 467
Освен това пуловери аз пера на 30 градуса и задължително в мрежа за пране, както си пера и бельото.

Момичета, какво ви е мнението за къс пуловер с колан върху пола.
Нещо такова примерно, но с права тясна пола
Скрит текст:
Не знам как да потърся подобни снимки за идеи.
Лично на мен ми харесва.

# 134
  • Мнения: X
Харесва ми!

Общи условия

Активация на акаунт