Парфюмни размисли и страсти - 235

  • 55 777
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Преди малко го тествах в Дъ Мол, май не е моят. Интересно ми е какво има  "вътре", защото има нещо, което ми досажда и ми избива мъжкарска нотка някак. Иначе като го пръснах и душа- няма никой...лек и ефирен и близо до кожата ми. Лека сладост е после и сега след 40-на мин.е това, което ми досажда...искам да разбера какво е...😁

# 721
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Мисля,  че досадната нота е землисто пачули. При мен новият Ван клийф е тих, прибран и лъха на мухъл.

# 722
  • Мнения: 3 271
Здравейте, момичета. Минавам да се похваля с това невероятно парфюмно чудо, с което се сдобих чрез приятелка, която пътув доста. В момента съм влюбена. Исках Secret oud на марката, но е бил изчерпан и ми донесе този, който също е уау. Каза, че пачулито на Албано нобле бил уникален, но аз я предУпредих, че не обичам пачули. Тук намерих описание, за тези, които са любопитни https://ae.awok.com/perfumes/les_indemodables_oud_gourmand_by_al … l_sme/dp-1507892/

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 21:02 от неви86

# 723
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Не ги намерих за проба и трябва да избирам подарък на сляпо. Колебая се между Guerlain Cologne и Burberry Edt ?
Харесва ... cool water, boss clssic, kenzo homme...

# 724
  • София
  • Мнения: 17 775
Иска ми се идната свдмица да се почерпя с парфюм, който ми мирише женствено. Чудя се между Baiser Vole (от който доста съм изпръскала), класическата Ботега Венета и roses musk.
Този път не искам тежки белоцветни, но не искам и сладости. Вие кой от трите виждате като най- женствен? Или ако се сещате за други предложения Simple Smile Искам да мирише на жена, без да накъртва с някаква ванилова нотка.

# 725
  • София
  • Мнения: 2 092
Момичета, като говорите за трайност на парфюми, ще ви разкажа нещо интересно. Някога, в далечната 1985 г., си купих от тогавашен Кореком парфюм:
https://www.parfumo.net/Perfumes/Jean_Loup_Sieff/Dajou
Този парфюм има най-прекрасния за мен аромат между всички други, и толкова го харесвам, че го ползвам само за най-тържествени случаи. Парфюмът не е мръднал нито на косъм през всичките тези години. Останал ми е около половин флакон, и горчиво съжалявам, че е спрян от производство.
А сега искам да попитам, дали можете да ми препоръчате парфюм с аромат на акация, обожавам тази миризма и пролетно време дълго се разхождам по улици, където има цъфнали акации, за да вдишвам уханието. Надявам се, че някоя от вас е попадала на такъв.

# 726
  • при морето
  • Мнения: 911
Разбира се Bottega Veneta -уникално женствен,всесезонен,за всеки повод,нежен,романтичен,с невероятна аура и загадъчен шлейф !
Другата красота,която винаги ме кара да се чувствам особено харесвана, е Chanel Coco eau de parfum.
Също и Alure,Paloma,Fendi Theorema,Alchimie на Rochas,Citizen Queen....много са.
Santal Royal е последното ми откритие...

 И понеже виждам,че идва краят на темата,си мисля дали да не направим тема,в която всеки да подреди парфюмите ,които носи според настроение/тъжно,щастливо,/,дъжд,мъгла,вятър,слънце,за повод,за неглиже среща,нещо такова,винаги ми е било интересно кой как избира точния парфюм,на Дезидерата примерно са страхотни оценките за всеки парфюм,даже уникални,аз й се възхищавам просто!И други момичета има,които умеят,то си е изкуство това,нека научим нещо от тях,надявам се Радика да съумее да я формулира по-добре от мен!

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 02:25 от Winter fairy

# 727
  • София
  • Мнения: 17 775
Мерси, зимна феичке. И аз към него клоня. Върху мен почти няма кожа, но е много класен. Коко не харесвам Simple Smile
Сантал Роял при мен е много странен в нехубав смисъл. Дори не мога да го опиша. Аз и без това не мога много да описвам, но този ми е съвсем откачен .

# 728
  • Мнения: 7 055
Момичета, като говорите за трайност на парфюми, ще ви разкажа нещо интересно. Някога, в далечната 1985 г., си купих от тогавашен Кореком парфюм:
https://www.parfumo.net/Perfumes/Jean_Loup_Sieff/Dajou
Този парфюм има най-прекрасния за мен аромат между всички други, и толкова го харесвам, че го ползвам само за най-тържествени случаи. Парфюмът не е мръднал нито на косъм през всичките тези години. Останал ми е около половин флакон, и горчиво съжалявам, че е спрян от производство.
А сега искам да попитам, дали можете да ми препоръчате парфюм с аромат на акация, обожавам тази миризма и пролетно време дълго се разхождам по улици, където има цъфнали акации, за да вдишвам уханието. Надявам се, че някоя от вас е попадала на такъв.

В онези години Кореком си беше символ на лукса. Имаше даже и лаф - "мирише на Кореком"  Laughing

Виж тук https://www.ebay.de/itm/Dajou-Jean-Loup-Sieff-au-de-Toilette-Spr … :5a4AAOSwNnRYi5al

# 729
  • Филибето
  • Мнения: 1 034
Новия аромат на Ван Клиф е доста сладък за моя нос и  хич не ми се връзва  за пролет. Базата му за моя нос  е Облака Ариана Гранде без болницата. Харесвам серията с изключение на първата ванилия, тук също ми се струва ванилията е доста.

# 730

Общи условия

Активация на акаунт