Парфюмни размисли и страсти - 235

  • 55 881
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 981
Ехааа,айде пак муха ми вкарахте-в темата за коса Принцеската,тук пък Денси....Тази прилика със Съншайн мнооого ме развълнува-обожавам Съншайн....И още някоя дама беше писала преди време в темата ,че се държи чудесно тази Мансера..... пък и чудесно звучи ....Precious Oud....едно миличко и гальовно.....
Оххх,отдъхнах си-спасена съм-тази разкошотия беше на хубава цена в Елинор,но се е изчерпала-много се радвам Joy

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 17:21 от macadamia

# 691
  • Варна
  • Мнения: 1 579
Постоянно коментирате Мансера,а коментарите ви са толкова опияняващи,че  на човек да му се прииска да се сдобие с някоя,но как да избера?Във Варна къде ги миришем на живо?Или трябва да е проба/грешка?
Помогнете със съвет.
Какво харесвам?Ланком -LA NUIT TRESOR,Елис Саб-момичетата и рояла,Мюглер-Аура и Alien,Герлен-малка черна рокля,Лоран-Манифесто,Синема,Libre,Блумалин-Белисима това е малка част от това което харесвам,ако може да ме ориентирате ще съм адски благодарна!Благодаря.

# 692
  • Мнения: 31 254
Честит, да те радва много.🌹
Получих реклама от Дъглас, мисля, с нов парфюм на Ван Клииф - Bois d'Amande, от тази година е, няма го във Фрагрантика. Някой пробвал ли го е вече?
Утре ще го пробвам аз.

Сънче, според мен ще ти пасне тази Мансера.
Искам да направя и други доуточнения, парфюмът по нищо не прилича на Черепа на Килиън, нито на другите тирамису парфюми. Не е гурме, въпреки, че има водещи гурме нотки. Не е и много сладък, нито с карамели, бонбони, десерти и т.н. Типичен силен и тежък ориентал, с уд , цветя, кожа и алкохол с тирамису. Много е силен, много. Типична Мансера, завземаща пространства. Има нещо от нахалството и дръзостта на парфюмите на Мюглер. Не точно на някой определен, а въобще като излъчване и стил. Не препоръчвам да се купува насляпо, знаете тази практика не е хубава и е много рискова.
Lodsi, четеш ли ме? Смятам, че освен Deetron, ти задължително също трябва да го пробваш.Sparkling Heart

Сега си измих косата и се напръсках отново. Парфюмът вече е затоплен, аз вярвам в това, че трябва да си почине от път и да е топъл, а не ледено изпотен, за да започне добро развитие. Не е толкова лекарствен в началото или просто аз му свикнах и ме впечатли.

# 693
  • София
  • Мнения: 1 974
Сега си измих косата и се напръсках отново. Парфюмът вече е затоплен, аз вярвам в това, че трябва да си почине от път и да е топъл, а не ледено изпотен, за да започне добро развитие. Не е толкова лекарствен в началото или просто аз му свикнах и ме впечатли.
Мисля, че си права в това ти заключение - аз също смятам, че тест на студен парфюм не е съвсем коректен.

# 694
  • Мнения: 2 411
Аз не издържах и минах да пробвам Bois d' Amande. Доколкото разбрах е на Sidonie Lancasseur, и много, много ми хареса - фин, изящен, напомня ми на нещо, но не мога да си спомня какво. Обожавам бадем в парфюми, тук е чудесно композиран. Появи се лека горчивина на моята кожа. Струва си да се пробва.

# 695
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
Аз не издържах и минах да пробвам Bois d' Amande.
А новата Ботега дали пробва?

# 696
  • Мнения: 794
напомня ми на нещо, но не мога да си спомня какво. Обожавам бадем в парфюми, тук е чудесно композиран. Появи се лека горчивина на моята кожа. Струва си да се пробва.
.                  Хубав е, кокосов велур, но много обран и луксозен.  В базата си е  Mandorlo di Sicilia според мен. Не съм разглеждала пирамидата, споделям лично усещане. Сега ще разгледам фрагрантика да се вчася.

# 697
  • Мнения: 2 411
Няма го във Фрагрантика, пишеше, че е композиран около кедрова дървесина, която също много харесвам, но не усещам отчетливо. Много е хубав. Прилики с Мандорло има, дотолкова, че и двата са бадемови. Аз го имам и го нося с удоволствие, но като подход са различни за мен. Bois d'Amande е по - стилен, няма толкова сладост, много нежен и женствен.
Нищо друго не пробвах - коя е новата Ботега? Последно съм пробвала Illusione for her.

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 22:30 от silver pearl

# 698
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
Нищо друго не пробвах - коя е новата Ботега? Последно съм пробвала Illusione for her.
Да, за него питах. Мислех, че и той е съвсем нов, а май вече не е. Беше включен в информационния бюлети на Дъглас за февруари. Видях, че е със смокинови листа и това събуди любопитството ми.

# 699
  • Мнения: 2 411
Хареса ми по спомен, но е съвсем летен за мен. Непременно ще го пробвам като се затопли пак. Смокиня и цитруси - все любими съставки.

# 700
  • Мнения: X
Аз пробвам вече няколко пъти Bottega Illusione. За съжаление за мен е разочарование. Смокините и цитрусите са бръснарски и остри. Силно унисекс, даже клони към мъжки. В базата се появи нещо сладникаво и блудкаво, като разтворено прахче Фервекс. Добре, че не беше траен, бързо изчезна.
Аз пък исках да помоля някой, който е тествал Bottega L’Absolu да разкаже как е спрямо класическата Ботега и Велурената.

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 23:09 от Анонимен

# 701
  • Мнения: 127
*Biskvitka*, този Шон Мендес моята дъщеря, която скоро прави 19, го носи откакто е излязъл и не иска да чуе за друг аромат.. което е добре за мен, не посяга към моите Grinning доста момичета около нея също го използват... Понякога и аз Satisfied защото това е единственият парфюм, който го усещам цял ден.. това орхидеите, Noir,Tobacco Vanille, отровното момиче, някои Монтали - все мои любимци, не ги усещам за повече от 2 часа върху себе си.. но този SIGNATURE, както и другия, освен че са с голяма трайност, наистина ухаят мноого приятно Simple Smile

# 702
  • Мнения: 2 981
Винаги месец февруари го свързвам с червения цвят-цветът на любовта,червеното вино,страстта....Страстен месец ,парфюмни....и разбира се този месец кодът ще е червено....сещам се само за един парфюм....

Прекрасен,страстен,наситен,кадифен.....

# 703
  • Мнения: 10 013
Честит февруари на всички! 🌺
Краят на зимата почти се вижда. Нямам търпение да дойде по-топло време, и да си нося белоцветните парфюми.
Вчера се сдобих с прекрасния Alien Fusion❤- портокалов цвят с канела и джинджифил. Беше ми любoв от първо фъс. Денят беше необичайно топъл, чак се размечтах за пролет. Ароматът се разви прекрасно, и ходех в замечтано канелено опиянение след доволно размазваща тренировка.

# 704
  • Мнения: 5 280
Радвам се, че ти харесва Fusion. Носих си го с удоволствие през есента.

Общи условия

Активация на акаунт