Парфюмни размисли и страсти - 235

  • 55 580
  • 730
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31 084
Парфюми "втора кожа"




Въпроси за мнения и пазаруване от сайтове, моля, тук: Изпитани сайтове за парфюми

ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари, не е препоръчително да четеш тук!
Тази тема води до сериозно пристрастяване към придобиването на парфюми и до много високи, често непредвидени разходи!

Парфюмен пътеводител

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

лекция 1
лекция 2

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Парфюмен пътеводител - за София

старата тема

Кои са парфюмите, които ви пасват като втора кожа?

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 09:48 от bubanka

# 1
  • Мнения: 2 956
Прекрасна нова темичка Purple Heart - за създателката Simple Smile
Та парфюм втора кожа.....Някога много отдавна такъв ми беше Зелената ябълка на Дона Карън,не оставах без него -вероятно съм изпръскала повече от литър,беше ми парфюмен подпис почти 5,6 години....винаги хората знаеха къде съм по парфюма/тогава не се използваше толкова масово-от обкръжението ми бях единствената му върла фенка/
След това мой любимец стана Коко Мадмоазел едп-не оставах без него,приспивах се с него.....абе луда работа/все още имам запаси/,но като че ли вече не ме радва толкова,на път е да бъде изместен от Мон Гирлен,интенз версията....ще видим....още е рано да се каже.
Като обобщение мога да кажа ,че към момента нямам парфюм втора кожа и искрено се надявам да се сдобия с такъв Purple Heart Purple Heart Purple Heart
Парфюм на деня...Mon Guerlain edp intense Heart Eyes

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 11:56 от macadamia

# 2
  • Мнения: 35 988
има парфюми, с които се чувствам уютно, удобно и лежерно, но като "втора кожа" - не

# 3
  • Мнения: 4 042
Нямам, не съм имала и вероятно никога няма да имам парфюм втора кожа. Работата е в това, че някои парфюми са ми като броня, други като аура, трети като балсам за душата и в различни настроения и поводи имам нужда от едно или друго. Не си се представям с някакъв индивидуален парфюмен подпис, колкото и да имам върли любимци. Всеки си е с различно предназначение.

# 4
  • ново
  • Мнения: 5 936
И аз преди не съм имала "втора кожа", но откакто открих Boucheron Quatre Absolu de Nuit имам такава. Вечер след душ си пръскам от него и ММ винаги отбелязва, че мириша много хубаво.
Моля момичетата и момчетата, които тестват новите Задиг да дадат отзиви.

# 5
  • Мнения: 6 930
Парфюмът, който най-близко пасва на определението втора кожа за мен, или който се доближава най-много до такова усещане е Burberry Body, след третия час от носене. И JPG MaDame след петия час.
За мен втора кожа обаче е различно от signature scent. Като такъв мога определя втория и още 1-2 други.

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 15:00 от tuali

# 6
  • Мнения: 1 336
Densi благодаря за нова тема Flowers Hibiscus. Много ми е трудно да кажа, че на този етап чувствам някой парфюм, като втора кожа. Дьлги години чувствах така Cоco Mademoiselle, сега може би най мнго до това чувство се добливава Guerlain Encens Mythique

# 7
  • Мнения: 31 084
И аз преди не съм имала "втора кожа", но откакто открих Boucheron Quatre Absolu de Nuit имам такава. Вечер след душ си пръскам от него и ММ винаги отбелязва, че мириша много хубаво.
Моля момичетата и момчетата, които тестват новите Задиг да дадат отзиви.
О, този и аз го обичам страстно. Пръскам го целогодишно.

# 8
  • Мнения: 2 255
Благодаря за новата тема!
Преди парфюмен подпис беше Cоco Mademoiselle, ползвах го неотлъчно около 10-12 години, после го измести Gabrielle, но сега като втора кожа усещам L'Interdit EDP & Precious Our VCA.

Ще видим след някоя друга година как ще е.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 193
Благодаря Денс, че включи въпроса ми💝 На няколко пъти съм си мислела, че някой много ми е паснал, обаче помирисвам друг и отново съм в търсене...сега пък както излизат все интересни и май няма да си седна на д....то скоро😆

# 10
  • Мнения: 305
Здравейте. Страхотна нова тема с радост ще се включа. Надявам се да не съм досадна и да не се повтарям, но за мен два парфюма бяха най най най на Фере, за съжаление отдавна не мога да открия от тях нищо и просто са спряни. Те бяха мн голяма моя любов, сега обаче постоянно съм в търсене и постоянно имам нови и нови любимци. На този етап givenchy l'interdit EDP, van cleef Bois dore. Не мога да спря да ги душа и да ги пръскам. Също и мон гърлен флорал

# 11
  • виртуално
  • Мнения: 2 858
Пред последната година единствения парфюм, който се слива с мен е Olympea EDP.
Явно е въпрос на химия, състояние на тялото итн , но този парфюм буквално попива в кожата ми и ароматът се излъчва от всяка моя клетка

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря за новата тема, Денс Two Hearts
От миналата година, през зимата, та и тази включително, установих, че като "втора кожа" ми лепне Narciso Rodrigez For Her - не знам коя точно съставка така добре ми пасва, но нямам насищане на този парфюм, и колкото по-дълго стои, толкова по-хубав става. Иначе, любимци много и сменям постоянно, но при зададения така въпрос по темата, точно For Her ми изникна като асоциация.

# 13
  • Мнения: 2 388
Благодаря за новата тема! Flowers Bouquet
  Парфюмите за мен са като приятели - с едни ми е приятно, с други интересно, от някои с всяка следваща среща научавам нещо ново или ми припомнят нещо отминало, случки, спомени, радост, тъга... Имам някои, които ме развеселяват и такива, които ме напрягат, с някои споря, други обичам от все сърце и често търся тяхната компания. Парфюмен подпис нямам, може би Eau des Merveilles - с този ме свързват близките ми и най - дълго съм носила. Наричат го "твоят" парфюм, при всички количества, които имам, ми е като приятел от детството - невъзможно е да се отчуждим и  колкото и рядко да се срещаме ни е приятно и уютно заедно.

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 17:11 от silver pearl

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 261
Eternity на Calvin Klein, първото шишенце от 15ml ми го подариха '93та за бала в осми клас. И досега си мирише на МЕН. Мислех същото и за Алюр и Коко но ми омръзнаха с годините. Eternity не .

Общи условия

Активация на акаунт