СЕПТЕМВРИйски мaми 2020 - ТЕМА №1

  • 24 517
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 129
Ох, и аз се интересувам от това, за което е пита muuucuni. Понякога коремът ме сърби (особено вечер) и се чудя дали това не означава, че трябва да започна да се мажа.. По принцип кожата ми е нормална към мазна, а сега е суха, суха, чак се лющи на лицето ми. При вас как е кожата? За целулит също се интересувам какъв крем се използва.

# 706
  • Мнения: 1 126
Днес си взех лосионът на Palmer's за стрии, който ползвах и с първата бременност. Надявам се и сега да съм редовна.
За целулит имам на Кройтврхоф, но не бих го използвала сега (съдържа кофеин).

# 707
  • Мнения: 335
С първата бременност ползвах маслото на Икаров и нямах нищо. Сега пак съм го взела, но не съм много редовна. Според мен е до кожа и години.

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 467
Аз ползвах този при първата бременност и нямам нито една стрия - https://apteka.framar.bg/30005269/%D0%B4%D0%B5%D0%B2%D0%B0-%D0%B … -200-%D0%BC%D0%BB
Не е скъп, мажех сутрин и вечер. Сега пак си го купих. След 7-8ми м. ще си купя и някакво олио, че тогава корема расте по-бързо.

# 709
  • UK
  • Мнения: 37
Аз пия фолиева 5мг., магнезий, витамини с омега, прогестерон, но шпа и имам 4 апликации инсулин на ден. Още не ми личи и се надявам до 15 г.с да не проличи защото не сме казали на никой даже и на децата.
Здравейте с гестационен диабет ли сте?
Здравей, с диабет тип 1 съм!

# 710
  • Мнения: 231
Здравейте момичета, как сте?
Аз от два дни нямам почти никакъв апетит, каквото и да хапна не ми е вкусно и не ми харесва, хапвам малко и го оставям. А месото съвсем го спрях. Сега пак хапнах малко и ми се пригади ужасно, адски неприятно. Вече съм 11 г.с досега нямах такива проблеми, нз сега какво ми става. Дано да мине бързо и да е нещо моментно.

# 711
  • Мнения: 264
Аз още от началото единственото, което ям с кеф са въглехидрати (пици, паста, сладки неща). Сега гледам да си правя повече салати, но сякаш не са ми вкусни. За месо също почти не се сещам, но гледам да ям понякога, а преди не можех без месо. Имам и огромен проблем с рибата.. Еми не ми се яде, а трябва всяка седмица да ям, заради щитовидната, тъй като уж имам хашимото.
Сега за утре съм си намислила една манджа, доста ми се хапва от нея, дано докато се наканя да я сготвя да не ми мине мерака Grinning

# 712
  • Мнения: 47
Здравейте, нова съм в темата с термин началото на Септември, имам си и миомен възел и ми е малко притеснена дали всичко ще е ок. Има ли и други бъдещи мами с този праблем

# 713
  • Мнения: 441
С първата бременност ползвах Палмърс с какаово масло, но ми беше лошо от миризмата. Минах на чисто кокосово масло и бях много доволна. От време на време имам страшен апатит, а после ми е лошо от това, което съм изяла..
Риба не ям, от другият месец започвам омега да пия. Нямамтърпение да дойде 11. март тогава съм на БХС и ранна ФМ, може би тогава вече ще съм по - спокойна. С предна плацента съм и казаха, че няма рано да усетя бебока. А толкова искам и нямам търпение... 🥰🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

# 714
  • Мнения: 95
И при мен лошото не минава. В началото ми се ядяха само пици,дюнери,а сега абсолютно нищо ям насила и то ако не ми се догади. Сладко обожавам,а от 3 дни не съм яла 🤷♀

# 715
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
Защо омега от другия месец? Аз пия виамини с омега 3, проблем ли е?

# 716
  • Мнения: 391
Здравейте, момичета! С един записан мисед преди година, като 1-ва бременност, година по-късно съм отново с две черти и Жоро си е 100% виновен 😂😂😂😂/тва от рекламата на шуърчек се сетих/.... та последният ми цикъл беше на 09.12.19, бях вече на преглед, чу се пулса, ехографа ми дава термин 22.09.2020 ☺☺☺ аз чакам ранния биохимичен скрининг, който ще е след около 2 седмици, тъй като вече съм 9-та гс.... Ох, като цяло имам апетит и имах много киселини до към 7-ма седмица, нямам никакви други по-непоносими симптоми, като повръщане и гадене. Направо се чудех дали наистина имам ембрион в корема си???? 😄😄😄 Страх ме е от някакво лошо развитие на нещата в близкото бъдеще. С предния ми мисед изобщо не се появи пулс, а сега това, че го има- ме изпълва с надежди,но да видим.... Стискайте палци, късмет на всички и както е на мода в този форум, пожелавам ви пухкав финал!!! ❤

# 717
  • Мнения: 214
Здравейте, момичета! С един записан мисед преди година, като 1-ва бременност, година по-късно съм отново с две черти и Жоро си е 100% виновен 😂😂😂😂/тва от рекламата на шуърчек се сетих/.... та последният ми цикъл беше на 09.12.19, бях вече на преглед, чу се пулса, ехографа ми дава термин 22.09.2020 ☺☺☺ аз чакам ранния биохимичен скрининг, който ще е след около 2 седмици, тъй като вече съм 9-та гс.... Ох, като цяло имам апетит и имах много киселини до към 7-ма седмица, нямам никакви други по-непоносими симптоми, като повръщане и гадене. Направо се чудех дали наистина имам ембрион в корема си???? 😄😄😄 Страх ме е от някакво лошо развитие на нещата в близкото бъдеще. С предния ми мисед изобщо не се появи пулс, а сега това, че го има- ме изпълва с надежди,но да видим.... Стискайте палци, късмет на всички и както е на мода в този форум, пожелавам ви пухкав финал!!! ❤

Ехо и аз съм като теб, с един ранен мисед миналия септември без пулс и ми стана интересно моят термина също е на 22ри, но аз съм в 8ма седмица с последен цикъл 17.12 Confused Стискам палци всичко да е наред, разбирам притеснението ти, аз всеки ден го мисля, даже се радвам, че ми е зле постоянно, защото знам, че е добър признак уж. Пиеш ли някакви добавки, аз сутрин пия по една шепа хапчета, само жълтата рецепта ми липсва Grinning Mисля, че след първата морфология, малко ще се успокоя Simple Smile Лека бременност Wink

# 718
  • Мнения: 391
Здравейте, момичета! С един записан мисед преди година, като 1-ва бременност, година по-късно съм отново с две черти и Жоро си е 100% виновен 😂😂😂😂/тва от рекламата на шуърчек се сетих/.... та последният ми цикъл беше на 09.12.19, бях вече на преглед, чу се пулса, ехографа ми дава термин 22.09.2020 ☺☺☺ аз чакам ранния биохимичен скрининг, който ще е след около 2 седмици, тъй като вече съм 9-та гс.... Ох, като цяло имам апетит и имах много киселини до към 7-ма седмица, нямам никакви други по-непоносими симптоми, като повръщане и гадене. Направо се чудех дали наистина имам ембрион в корема си???? 😄😄😄 Страх ме е от някакво лошо развитие на нещата в близкото бъдеще. С предния ми мисед изобщо не се появи пулс, а сега това, че го има- ме изпълва с надежди,но да видим.... Стискайте палци, късмет на всички и както е на мода в този форум, пожелавам ви пухкав финал!!! ❤

Ехо и аз съм като теб, с един ранен мисед миналия септември без пулс и ми стана интересно моят термина също е на 22ри, но аз съм в 8ма седмица с последен цикъл 17.12 Confused Стискам палци всичко да е наред, разбирам притеснението ти, аз всеки ден го мисля, даже се радвам, че ми е зле постоянно, защото знам, че е добър признак уж. Пиеш ли някакви добавки, аз сутрин пия по една шепа хапчета, само жълтата рецепта ми липсва Grinning Mисля, че след първата морфология, малко ще се успокоя Simple Smile Лека бременност Wink

Здравей!! Толкова се радвам, че имаш симптоми, които те държат будна, че нещо се случва Simple Smile виж аз, абе почти нямам. Иначе, пия дуфастон, да, защото за капак имах и зацапване още в деня на самия тест, като си го направих, което беше на 4 ден закъснение и е било някъде 5 гс.... освен това взимам и комплекс витамини за бременни, съдържащи фолиева и т.н. Единствено, че съм крайно изнервена - изпитвам желанието да си купя личен ехограф и да се преглеждам всеки ден, дали ембриона расте и дали си има пулс 😕😕😕😕😕 налудничева идея, добре че нямам възможност за купуване на личен ехограф 😂😂😂 Не знам какво да кажа друго, освен да се моля за мен и всички останали! Късмет!

# 719
  • Мнения: 214
Защо омега от другия месец? Аз пия виамини с омега 3, проблем ли е?
Не е проблем аз пия едни пренатални витамини Pregnacare, които имат отделен блистер само с Омега-3, те са много важни Simple Smile Още от 4та седмица ги пия, Аг ми ги предписа, като много ми ги рекламира как били уникални Grinning

Общи условия

Активация на акаунт