СЕПТЕМВРИйски мaми 2020 - ТЕМА №1

  • 24 491
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
Аз пия едни витамини, разработени от самата аптека. Естествено, предложиха ми ги като невероятно добри, с dha и много чисти съставки.

# 721
  • Мнения: 2 129
Много се радвам, че групата се увеличава. 🌼
И аз като Бети ще се оплача от гадене и връщане на поръчката. Хапва ми се йогурт или сладолед, но не знам дали е добре да ям сега. За обяд май ще си правя препечени филийки със сирене..
Подготвям новата тема и чакам да стигнем 50 стр., за да я пусна. Добавила съм и термините, които са посочени тук като коментари, освен изпратените ми на лично. 💗 Хубава неделя!

# 722
  • Мнения: 214
Здравей!! Толкова се радвам, че имаш симптоми, които те държат будна, че нещо се случва Simple Smile виж аз, абе почти нямам. Иначе, пия дуфастон, да, защото за капак имах и зацапване още в деня на самия тест, като си го направих, което беше на 4 ден закъснение и е било някъде 5 гс.... освен това взимам и комплекс витамини за бременни, съдържащи фолиева и т.н. Единствено, че съм крайно изнервена - изпитвам желанието да си купя личен ехограф и да се преглеждам всеки ден, дали ембриона расте и дали си има пулс 😕😕😕😕😕 налудничева идея, добре че нямам възможност за купуване на личен ехограф 😂😂😂 Не знам какво да кажа друго, освен да се моля за мен и всички останали! Късмет!
[/quote]

Айде ще си купим ехограф на партия и ще се гледаме всеки ден Grinning Aз след миседа си пуснах тромбофилия-голяма грешка ако питаш мен, излезнаха ми разни мутации, разни глупости, от там страшен филм беше, вече трети специалист ми казва, че въпреки тях нямам нужда от терапия, обаче понеже аз бях изчела що форуми има на света и знам, че момичета с много по-малко мутации са на терапия, някакси много трудно го повярвах. Наистина като вече за втори път виждаме пулс, малко се успокоявам, но е голям стрес. Освен това имам и дефицит на витамин д3 и б12, та и тях пия и метилирана фолиева . На всичкото отгоре, заради цялото четене вече съм супер подозрителна към мнението на докторите, защото първия път ми изписаха Утрогестан, а в някой от форумите бях чела, че за момичета с тромбофилия не се дават прогестеронови препарати и сега всичко проверявам Grinning Grinning страшен филм е всичко Grinning Силно завиждам на спокойните майки...

# 723
  • Мнения: 243
Не съм съгласна за тромбофилията! Да, всеки е с различни мутации и за всяка от тях има подходяща терапия. Аз примерно съм с едни от най - ниско рисковите мутации, но въпреки това съм на терапия, защото също зад гърба си имам 2 мисед и може би една от причините е била тази. За прогестероновите препарати е същото, при всеки е индивидуално, макар да си с мутации. Примерно на мен са ми казали ако се наложи да пия или слагам, не повече от 300мг на ден. Успех!

# 724
  • Мнения: 363
Ей, хора, нямам сили за нищо, как ще обутам още месец да изляза от първи триместър, нз.. По цял ден ми се гади, спи ми се, ужас просто 🙄
Иначе е нормално да има стрес, особено като е имало неуспешни бременности. На мен също след миседа ми излезе хетерозиготна мутация, не помня на кое вече от пакета с тромбофилии. Консултирала съм се с няколко лекари, включително репродуктивен. Имам здраво дете без терапия, така че явно наистина не се налага всеки път.

# 725
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
Толкова ли често се среща тази тромбофилия? Какви са симптомите? Никога не съм се изследвала

# 726
  • Мнения: 363
Вики, няма симптоми в общия случай. Често води до неуспешни бременности. Моят мисед беше с установена генетична причина, но за всеки случай пуснах и други изследвания. В зависимост от мутациите се назначава терапия с фраксипарин/аспирин протект

# 727
  • Мнения: 243
Тя се изследва главно при търсене на проблем със самата бременност. Няма симптоми! При всеки се проявява по различен начин! Не се тревожи! Но все пак за мен е едно от най-важните изследвания за установяване на даден проблем! Дано, не ви се налага да я изследвате!

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
И моите симптоми са в своя пик Sad живея на банани и пици (вчера в 5 сутринта тате и съпруга ми ходиха да ми издирват пица). Другия гаден симптом е честито ходене до тоалетна, но пък и пия по 2лотра вода, та нормално. Моята лекарка ми препоръча да не чета в Интернет от най- малкия симптом мога да си изкарам акъла и си е права жената. Не се притеснявайте, надявам се всички да стигнем до септември успешно, а ако и още се присъединят ще е чудесно.
За ехографа и аз бих си купила един да си се гледам всеки ден, аг каза, че само веднъж месечно ще ходя 🙄 ако всичко е наред, така че навита съм и веднъж да го виждам, но да се развива както трябва.

# 729
  • София
  • Мнения: 3 174
Аз си имам ехограф Flushed
Още не съм го вкарала в употреба, но ми беше голямо успокоение миналия път.

# 730
  • Мнения: 441
Не в вредна омега 3 и от сега, просто сега съм на витамини, които нямат, а от 4м са им включени, Фемибион 2 или ще мина и аз на прегнъркеър, та ще видим. Само всичко да е наред, че след миседа все съм на тръни и притеснение Sad Аз симптоми вече почти нямам, лека болка в гърдите и корема ит време на време. При вас има ли изчезнали симптоми?

# 731
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
И при мен изчезнаха симптомите. Остан само сънливостта. Но за сметк на това ми се отвори голям апетит и все към вредни неща 😡

# 732
  • Мнения: 363
Аз нямам търпение да изчезне гаденето и умората, най вече гаденето. Гърдите почти не ме болят, само леко напрежение имам

# 733
  • Мнения: 441
И при мен изчезнаха симптомите. Остан само сънливостта. Но за сметк на това ми се отвори голям апетит и все към вредни неща 😡

И аз съм така, обаче като ям и после ми се гадни, че съм изяла нещо... Днес цял шоколад изядох и сега само като си помисля мога да повърна.. И ми се пие кола постоянно, така бях в първата бременност пиех само девин газирана, заради киселини и яко кола. Впрочем и сега постоянно киселини..

# 734
  • София
  • Мнения: 3 174
И при мен изчезнаха симптомите. Остан само сънливостта. Но за сметк на това ми се отвори голям апетит и все към вредни неща 😡
Какво беше това апетит?
Снощи бях на парти в ресторант с много хубава храна, еми хапнах малко хляб, боднах 3-4 доматчета и това ми беше. Като донесоха едни огромни дъски със скара, направо всичко ми се обърна, супер гадно ми стана. Искам вече да се храня нормално, дано отминава скоро (едва ли, 8+0 съм, но не се издържа).

Общи условия

Активация на акаунт