СЕПТЕМВРИйски мaми 2020 - ТЕМА №1

  • 24 116
  • 742
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 243
Момичета, ако още от сега си взема болничен първоначално от личният 14 дни, след тях мисля че той не може да ми даде друг. Ще мога ли да взема от друг лекар с друга диагноза? 🤔

Благодаря на всички ви! Така и не отидох!

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 20:00 от muuucuni

# 331
  • Мнения: 62
Да ще може от друг лекар да вземеш

# 332
  • Мнения: 1 680
Здравейте,

чета темата от известно време, но изчаквах да чуем сърчицето, за да се запиша. Това е трета бременност за мен. Имам двама тийнейджъра.
Би трябвало да съм 7г.с.+5, но размерът малко изостава. При вас колко милиметра се видяха на ехографа?

# 333
  • UK
  • Мнения: 37
Здравейте, момичета! Записвам се и аз в темата. Четвърта бременност след спонтанен аборт в 15г.с преди година,имам две момичета на 12 и 6 години. Термин 14.09! Много съм притеснена, защото във вторник(6г.с2д) ходих на преглед заради розово зацапване, но не се видя пулс и бебчето отговаря на 5г.с. Дали не избързах? Ще ходя пак след две седмици. Стискайте палци всичко да е наред!

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 13:37 от didipavlova

# 334
  • Мнения: 71
Момичета, имате ли вече крампи? В 7 г.с. и усещам такива странни бодежи .. като при цикъл.. знам, че е нормално, но дали е нормално да е толкова силно? Или да не се панирам излишно.. Втория ми преглед е след седмица. Първа бременност ми е и обръщам внимание на всичко. 🙄

# 335
  • София
  • Мнения: 6 010
Нормално е, не се притеснявай. Прави си масажи и дано те облекчат.

# 336
  • София
  • Мнения: 121
Candyass, нормални са крампите. Можеш да си вземеш шуслерова сол номер 7. Тя съдържа Магнезий и помага за крампи.

# 337
  • Мнения: 430
Момичета, имате ли вече крампи? В 7 г.с. и усещам такива странни бодежи .. като при цикъл.. знам, че е нормално, но дали е нормално да е толкова силно? Или да не се панирам излишно.. Втория ми преглед е след седмица. Първа бременност ми е и обръщам внимание на всичко. 🙄
Аз Имах крампи, док ми изписа магнезий и всичко се оправи. За болките като цикъл ми каза 3х2 ношпа аз пих веднъж 2 защото ме боли вечер и не мога да заспя иначе си търпя...

# 338
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Момичета, вече ми е много лошо. Особено сутрин. Малкият цяла седмица си беше вкъщи, едва се справях с домакинство и грижи по детето. Направо не знам как ще я карам занапред, защото се чувствам все по- зле. 🤢😷

# 339
  • Мнения: 111
Вики дано ти отмине . Може и да не е чак до 12 седмица. При мен 10 дни беше гадния период. Сега рядко ми се гади и не повръщам. Даже мога да си готвя и шетам.

За крампите но-шпа. И а от време на време усещам ама са леки. Ако не е нещо супер силно и постоянно не би трябвало да е проблем Wink

# 340
  • Мнения: 17
Да ще може от друг лекар да вземеш
Здравейте, а дали тези 14 дни се броят към 180те,които се полагат на година? Какъв е най-безболезнения ред да се ползват, така че да стигнат до термина, без да се налага връщане на работа?

# 341
  • Мнения: 62
Да ще може от друг лекар да вземеш
Здравейте, а дали тези 14 дни се броят към 180те,които се полагат на година? Какъв е най-безболезнения ред да се ползват, така че да стигнат до термина, без да се налага връщане на работа?
Да ползвате отпуск. След като ми свършиха 14 дена от личната, се обадих на Регионалния ми и му обесних, че няма да ми стигнат дните. И сега съм във платен отпуск от 21.01 до 21.02. Даже ще ми по останат малко дни ама по добре.

# 342
  • Мнения: 59
Здравейте, момичета. Вчера бях на преглед. Всичко засега с мен и мъничето е наред, и малко се поуспокоих. Кървенето ми спря, но гледам да съм внимателна, почивам си и се пазя. Днес беше последното поставяне на Папаверина. Оставам си обаче на Утрогестан, магнезий, но шпа и фолиева киселина, разбира се. На новозаписаните майчета, добре дошли и лека бременност ви желая. На всички, които имат някакви, дори и незначителни на пръв поглед симптоми не ги отлагайте, а най-добре ги споделете с лекарят си.

# 343
  • Мнения: 59
Пак съм аз, сетих се да попитам и да споделите каква козметика сте или ще ползвате против образуването на стрии и целулит? Аз с първата бременност още щом разбрах, че съм бременна веднага се запасих с едни големи кутии на билкова основа и от сорта на взелин, доста мзнички и плътни. Мажех се здраво, почти цялата бременност, само последните 2-3 месеца минах на себамед едно мазило с фотостероли по препоръка, защото имах зверски сърбржи от нарастването на корема. Не знам дали от всичко това или просто ген, но мога да се похваля, че не получих нито една стрия. Затова още утре мисля да си купя за мазане за да подготвям и омазнявам и подхранвам кожата си. Плюс много вода

# 344
  • София
  • Мнения: 3 160
През предишната бременност ползвах крема на Мустела, нямам нито една стрия - нито на корема, нито на гърдите. Сега пак това ще взема, с добро си го спомням. Една опаковка ми стигна за цялата бременност, не е като да съм се мазала много стриктно.

Общи условия

Активация на акаунт