На ски в България

  • 32 668
  • 459
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 715
Мисля, че вече разбрах Simple Smile
Не сме стигнали до истината, но и както казах, целта ни не беше основно ските, а по скоро да разгледаме района.
Следващият път ще питате къде е Студенец, там ще намерите ски учител за децата, а на другия ден те ще се пуснат със учител или без по зелената писта, защото на учебните писти, които са долу, "на чаршията" е досадно и уморително. Децата са оправни и няма никакъв проблем да си седите в някоя чайна, а те да спускат с кеф, през 15 минути ще си ги виждате.
Точно така правят сем. на приятелката ми, защото юнакът, като опита веднъж и ела да го спреш, пък другите от семейството не се качват на ски (да ги питаш защо, ски се учат много бързо)

# 61
  • Мнения: 5 262
Аз не намирам Пампорово особено добре за начинаещи. Дори леките писти имат трудни участъци и се пресичат с трудни писти ... много е трудно при скупчване на моьещи и неможещи на едно място ,едните скосяжат без дистанция, другите пък правшт доста непредвидени завои като загубят контрола ... и на два пъти видях да си минават през ските такива и да се изтъркалят по пистите.

На мен за начинаещи ми хареса Боровец с добре обособени и изолирани зелени писти и пр. лично мнение.

# 62
  • София
  • Мнения: 5 953
Аз обмислям едни ски през февруари в Боровец. Гледам Тес Флора, ходили сме преди време и беше с добра локация, незнам как е ресторанта, май нямат , има някакъв който не е към тях. Grinning

# 63
  • Мнения: 1 715
Аз не намирам Пампорово особено добре за начинаещи. Дори леките писти имат трудни участъци и се пресичат с трудни писти ... много е трудно при скупчване на моьещи и неможещи на едно място ,едните скосяжат без дистанция, другите пък правшт доста непредвидени завои като загубят контрола ... и на два пъти видях да си минават през ските такива и да се изтъркалят по пистите.

На мен за начинаещи ми хареса Боровец с добре обособени и изолирани зелени писти и пр. лично мнение.
Нищо подобно! Зелената писта на Боровец има пресичане с черна писта на няколко места, там стават тълпи и задръствания, а е тясно и с наклон. Не, мерси! Харесах неофициалната писта, която е пътя към върха, там трябва да се запомнят участъците с камъни и да се внимава.
Зелената на Пампорово има един стръмен завой и един стръмен участък, точно преди Студенец. Те се вземат бавничко от начинаещите, а има място и за бързите. Много добре са организирани пистите от върха надолу във всички посоки, можеш да сменаш, да преминаваш от една на друга, изобщо е супер, само сноубордистите да си имаха отделни писти...

# 64
  • Плевен
  • Мнения: 251
За мен говорите за 2 вида начинаещи - такива, които не са стъпвали никога на ски и такива, които са направили 1- 2 урока и вече поне могат да си обуват ски обувките сами ,да се катерят на елхичка и евентуално да правят рало. Тези вторите са за Пампорово.

# 65
  • Мнения: 10 418
Като се учих на Боровец преди 25 години, хохо, ски учителят ми показа на малката писта пред Рила как се обуват обувки/ски, как се прави рало, как се пада безопасно и как се става..
Толкоз. 2часа.
На другия ден ме заведе на Ястребец 2.. И следващата седмица карахме само там. Последния ден ме качи на Маркуджиците и цял ден въртяхме 2-3.
Зелена писта изобщо не ползва.. Червени с черни участъци директно Simple Smile
Бях на 12.

# 66
  • София
  • Мнения: 493
За мен също Пампорово е много подходящ за начинаещи скиори с малко опит.. А тези без хич опит на Малините има подходяща малка писта.На Мальовица също е подходящо за първи стъпки. В тази връзка, някой има ли идея дали работи хотел Мальовица, от миналата година немога да се свържа?

# 67
  • Мнения: 2 258
Днес научих, че писти на Мальовица вече няма. Съжалявам страшно много!

# 68
  • Мнения: 3 137
Днес научих, че писти на Мальовица вече няма. Съжалявам страшно много!

Защо? Завинаги или само за тази година?
Хотелът е затворен и лятото все още изглеждаше съвсем безжизнен, в смисъл че вътре всичко беше празно и разхвърляно, но не  като да върви някакъв ремонт, а просто пусто и изоставено. Интересно и там какъв ли е проблемът?

П.П. Сега намерих тази статия. Жалка история, типична за БТС.
http://samokovinfo.com/%D0%B1%D1%82%D1%81-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1% … %B6%D0%B8-%D0%B4/

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 00:54 от GG_BG

# 69
  • Мнения: 5 278
И аз отварях няколко пъти камерата на Мальовица, но няма следа от писта, лифт или нещо подобно там Sad

# 70
  • Мнения: 321
Миналата година бяхме в Пампорово, а преди това Боровец. Само детето кара. Ние не сме се качвали. На Боровец много народ събота и неделя. На Пампорово този народ не можеш да го усетиш. Много по разгърнато и просторно. Много лифтове и не се усеща навалицата. Бяхме в хотел Маркони, буквално на ски пистите на Малина. На синчето много му хареса.
 Тази година сме на Добринище. Кажете мнение за там. Има ли къде да се паркират колите около лифта и топъл басейн да съчетаем едното с другото.

# 71
  • Мнения: 683
Migles, Добринище е съвсем друга класа, но то и цените му са много различни. Един стар лифт и туй то. Иначе е сравнитвлно приятна пистата. Хващали сме уикенди с малко народ, хващали сме и лудница. Паркинг се намира в близост до лифта, пътят до там е малко кофти, но се преживява. Ходили сме на СПА в Русковец, а приятели редовно ходят на градския плаж и казват, че е супер. Иначе хапваме в Бабуч, който е точно срещу Македонията, в ресторантите на хотел Валентино 2 и Орбел. По пътя за лифта има и един рибарник, в който е прилично.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 966
На Боровец много народ има само на учебните писти, по нормалните писти също не се усеща лудницата. Откак направиха 6 местен лифта на Мартиновите опашката върви значително по-бързо, като се замисля, май по повече от 10-15мин не сме чакали там.
Пампорово е много добре също, но ни е твърде далече от София и за по-малко от 3 дни просто не си заслужава.
На Добринище сме ходили само веднъж и няма да повторя. Лифтовете си бяха екстремно изживяване, а още по-екстремно е да се качиш с дете на 6. Всичко е като преди 30 години, не е пипвано от тогава, дори на всяка станция има по някой сърдит чичко да те скастри за нещо, като на пионерски лагер се чувствах. Пистата изобщо не е писта в по-голямата си част, а е ски-пътека. Паркинг има долу при заведенията на началната станция на лифта, дори май не се и плащаше, но не ми се мисли как се стига до него, когато има сняг и надолу, ние бяхме към края на март и по пътя сняг нямаше.

# 73
  • Мнения: 321
Migles, Добринище е съвсем друга класа, но то и цените му са много различни. Един стар лифт и туй то. Иначе е сравнитвлно приятна пистата. Хващали сме уикенди с малко народ, хващали сме и лудница. Паркинг се намира в близост до лифта, пътят до там е малко кофти, но се преживява. Ходили сме на СПА в Русковец, а приятели редовно ходят на градския плаж и казват, че е супер. Иначе хапваме в Бабуч, който е точно срещу Македонията, в ресторантите на хотел Валентино 2 и Орбел. По пътя за лифта има и един рибарник, в който е прилично.
Благодаря. Ясно е че е друга класа. Първо от финансова гкедна точка сменихме, а и последа разнообразим. Нуе ще сме през седмицата така че се надявам да няма народ. Но поне ще се качим до Безбог при бай Славе за чай. Рибарника е супер знам го. Ходили сме в Македонска кръчма.

# 74
  • Мнения: 1 512
Wooden Cuckoo Clocks  да ти дам информация за Тес Флора. От четири години отсядаме там. Това са частни апартаменти управлявани от фирма. В блокчетата зад хотела е много приятно. Близко си до пистата. В хотел Флора има ресторант и СПА център, който може да се ползва срещу допълнително заплащане. Ние си носим храна. Във всеки апартамент има добре оборудвана кухня. Отсядали сме и в комплекс Рила над хотел Ястребец. Там е малко по-евтино, но достъпа до пистите е по-труден и караме по Ястребците и Маркуджиците.
За съвсем начинаещи плаца пред хотел Рила в Боровец с влековете е най-хубав.
За леко напреднали Пампорово е добре
В момента най-добри са условията на Боровец. Има хубав сняг.
Да дам отзиви за Камелия Пампорово. Миналата година бяхме февруари . Объркаха ни резервацията. Чаршафите се наелектризирваха. Единственото нещо, което ми хареса беше храната. Тази година наши приятели посрещаха Нова Година там. Не бяха доволни от храната.
След две седмици ще ходим на Банско. Ходили сме няколко пъти и се качваме с колата до Шилигарника. Тази година съм запазила хотел близко до долната станция на кабината.
Махнаха камерата на долната станция. През седмицата стават ли опашки пак пред кабината?

Общи условия

Активация на акаунт