На ски в България

  • 32 252
  • 459
  •   1
Отговори
# 45
  • Плевен
  • Мнения: 250
От днес работи 6 седалковия лифт Стойките + писта Стойките и Малката стена. Определено беше по-разтоварено от предните дни. Паркингът на Стойките е безплатен.

# 46
  • Мнения: 5 262
Ако ски гардероба не е на стойките то голям келепир е паркинга. А и не е толкова близо до фолната лифтена станция.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 4 903
Здравейте! Някой има ли информация за пистата в Котел?
Намирам доста противоречива информация - отворена, затворена...

# 48
  • Мнения: 5 253
Между Коледа и Нова година отидохме до Пампорово все пак, и не се ориентирах изобщо къде  са тези писти, кое е Стойки, кое е Студенец, кое какво е Flushed Да поясня, че сме ходили зимата само на Боровец и там си спираш и пистата е пред носа ти, а тук единствената писта, която видяхме, е малката, точно преди да влезеш в Пампорово, откъм Чепеларе. Наблизо беше и един седалков лифт, до информационния център, не зная кой точно. На тръгване минахме и покрай Малините, това го разбрах, но нямаше как да спрем, защото трябваше да правим обратен, а и тръгвахме вече. Курортът ми се стори неподходящ за нас, имайки предвид, че само децата карат и няма как да ги пуснем сами на тези големите лифтове, за да стигнат до същинските писти, а да ходим с тях и да тракаме зъби цял ден, не си го представям Rolling Eyes
Можете ли да дадете инфо за други писти като тази в Боровец, която е достъпна без да се налага да се стига до нея със седалков лифт? Мальовица може би?
Здравейте! Някой има ли информация за пистата в Котел?
Намирам доста противоречива информация - отворена, затворена...
Не знам за тази писта, но като цяло в Стара планина няма много сняг, та малко ме съмнява там да има. На Беклемето едвам успяха да отворят пистата онзи ден, но там много навява. Мое мнение е, не зная дали съм права.

Последна редакция: пт, 03 яну 2020, 17:30 от AnMary

# 49
  • Мнения: 966
Джина, на Пампорово има и хотели, които са до пистите. Просто трябваше да проучите по-добре. На ски център Студенец има доста хотели, някои от тях са много добри/ Камелия, Ива и Елена и др./. На Малина също има. Ако отседнете там няма да имате такъв проблем. За мен Пампорово е по-добрият вариант когато сте с деца от Боровец.

# 50
  • Мнения: 5 253
Аз не търся хотел , а просто писта, до която може да се спре и да си виждаш децата. Иначе Боровец също не ми допада, с цялата лудница, просто исках да обясня какво търся - писта, до която има паркинг и не се налага от там да се хваща лифт, за да се отиде до същинската писта. То вярно, че и на Боровец има и писти, до които се стига с лифт, но има голяма писта, която си е в самия курорт.

# 51
  • Мнения: 3 097
Джина, ами вие сте отишли там на място и никой не сте питали, а искаш ние да ти помогнем ... Поне една карта да бяхте видели.
Малина сте я подминали, а Студенец въобще не сте го намерили. Това са двете подходящи места за начинаещи скиори на Пампорово. И до двете има големи паркинги, които са много по-близо до пистите, отколкото паркингът на Боровец.
На Малина на ученическата пързалка влекът е лентов - т.е. стъпваш със ските върху една движеща се лента - това е най-доброто за деца и начинаещи. На Студенец също има къса учебна пързалка, но за влека се хващаш с ръце.
Такова нещо, каквото търсите, има на Мальовица. Само че трябва да уцелите време и сняг, както и навсякъде по малките курорти.
Това е плюсът на трите големи курорта, че дори да не е валял сняг и да е топло, там покриват с изкуствен сняг поне една писта или част от нея. Спомням си преди 4-5 години на Пампорово карахме на 15-20 градуса - слънцето пече, горещо, хората се разсъблекли, обаче учебната писта я покриваха със сняг и децата поне не бяха валат.

# 52
  • Мнения: 798
Такива въпроси в днешно време ми се струват абсурдни. Подкрепям мненията над мен за Пампорово - доста уредено е за деца и има паркинги до пистите. Въпросният седалков лифт качва до Студенец, докъдето можеш да се придвижиш и с кола.
Мальовица не се знае дали въобще ще работи този сезон, за съжаление. Иначе там е идеално.

# 53
  • Мнения: 10 190
Колко са големи децата? Караме на Пампорово от 3 години с децата, синът ми е на 13 сега и от първата година (беше на 10) си се возеше на лифта без проблем и сам, ако не се засечем по опашките - че става лудница.
Аз се учех на Боровец (верно преди години, ама лифтовете са си същите, че и по-зле бяха) - и се търкалях сама по лифтовете и влекове от 11-12 годишна. Влековете са по-гадни от лифтовете...

Ако искате да карат ски, на малки пистички не става - на децата им омръзва точно това безкрайно чакане по опашки и къси писти.. На пампорово има писти, на които можеш да се пускаш и по 1/2-1 час - в зависимост от темпото.

Ако са съвсем малки - с група ги пускате и с учител.

Дребната е на 7, учи се от 4 годишна на една наистна дребна писта до Пловдив - на х. Здравец - но там наистина е само за първоначални уроци и за малки деца, пистата е много къса и за каране на ски не става особено. Кара от 5 годишна на Пампорово по зелените писти, миналата година и по синята до Стойките се пускаше Simple Smile

# 54
  • Мнения: 5 253
Такива въпроси в днешно време ми се струват абсурдни. Подкрепям мненията над мен за Пампорово - доста уредено е за деца и има паркинги до пистите. Въпросният седалков лифт качва до Студенец, докъдето можеш да се придвижиш и с кола.
Мальовица не се знае дали въобще ще работи този сезон, за съжаление. Иначе там е идеално.
Абе абсурдни, абсурдни, колко да са абсурдни за човек, който не кара ски и е ходил само на Беклемето и на Боровец веднъж Simple Smile
Прави сте, че не сме питали много на място, но като не мога да обясня какво искам Simple Smile А и ние сега бяхме повече на обиколка, не толкова на ски и колкото да опознаем курорта. Разбирам, че има паркинг, но той е до голям лифт, като Ястребец на Боровец, доколкото разбирам и от там се качаваш до пистите.
При нас проблем е, че ние не караме, само децата (на 13 г. са), но не мога да ги оставя сами с големия лифт, а ние няма какво да правим 5 часа, ако се качим с тях. Точно някаква по-малка писта ни трябва, до която има паркинг. Синът ни миналата година се качи с наша приятелка скиорка на Боровец с лифта на Ястребец и каза, че не би се оправил сам, много хора и много писти. Абе ще трябва да се качваме и ние на ските май Simple Smile

Последна редакция: чт, 02 яну 2020, 15:31 от Джинa

# 55
  • Мнения: 10 190
Абе ще трябва да се качваме и ние на ските май Simple Smile
Съвсем да Simple Smile

# 56
  • Мнения: 3 097
Разбирам, че има паркинг, но той е до голям лифт, като Ястребец на Боровец, доколкото разбирам и от там се качаваш до пистите.

Не разбираш. Паркингъг е до самите учебни писти и до него се стига с кола, ама вие просто не сте го видели. А и той не се вижда от главния път, трябва да се отбиеш малко.
Студенец, а и Малина, са нещо като плаца пред хотел Рила в Боровец - кръстопът за много писти, има и лифт-станции, но има и къси учебни писти, до които можеш да си пиеш кафето и да си гледаш детето.

# 57
  • Мнения: 966
От разклона, там където си видяла лифта, вместо на дясно където сте завили вие, се завива на ляво в посока Смолян. След около 2 км. по този път от ляво има голям паркинг /преди струваше 10 лв. на ден, тази година не знам/.От другата стана на пътя има хотели и стълби, които водят до Студенец. Паркинг има и в дясно между хотелите, но той обикновено е претъпкан защото е за техните гости. Лифтът за, за който говориш също отива на Студенец, но от друго място. Както вече е писала GG_BG там има детска писта, ски училища, ресторанти. Спокойно можеш да седнеш някъде на кафе и да си наглеждаш детето. На Малина е същото.

Последна редакция: чт, 02 яну 2020, 16:46 от Marsela 17

# 58
  • Мнения: 6 213
Извинявай, но 13 годишни изобщо не са малки, навсякъде има означения и табели по пистите, навсякъде лифтаджиите помагат като видят не особено умели скиори.
А на това нещо, което сте видяли и наричате писта не знам..то е ИЗВЪН всички писти на курорта.
Във всички хотели и в информационния център, който се видяли-в началото на лифта има карти и брошури за целия курорт-всички лифтове и писти са маркирани.

# 59
  • Мнения: 5 253
Мисля, че вече разбрах Simple Smile
Не сме стигнали до истината, но и както казах, целта ни не беше основно ските, а по скоро да разгледаме района.

Общи условия

Активация на акаунт