На ски в България

  • 32 664
  • 459
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 10 416
Не е нужно всяко умение да цели до степен професионално, без значение дали е ски или каквото и да в. На нас ни стига за забавление и се пускаме с децата по абсолютно всички писти. Време и стилове не ме вълнуват, на състезания няма да ходят.
Ама всяка година да карат с учител, абсурд. Ще намразят ските най-много.

# 451
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 283
Тук се даде гледна точка, не е задължително всички да правят едно и също. Децата няма как да намразят курсовете с учители, защото там се срещат и запознават с други деца и реално им е забавно. В един момент наистина почват да мърморят и тогава остава възможността да ходят с родители, а от един момент нататък и сами. Не виждам защо се отрича ползата от подобни занимания и то от хора, които нямат опит с тях. Говорим за спортуване, за движение и за изграждане на умения за даден спорт. Всичко е в плюс - и карането с родители, и карането с учители.

# 452
  • Мнения: 4 745
Ооооо синът ми умира за инструктора си и да учи нови неща ...изобщо няма да намрази ските ,просто е доста скъпо и ще видим кога ще го запиша пак ...може би след година две ...

# 453
  • София
  • Мнения: 12 231
Подарявам младежка карта за половин ден следобед за Пампорово. Ако някой я иска да пише на ЛС.

# 454
  • Мнения: 4 762
Синът ми кара от осем години ски. Винаги е бил по три часа със ски учител сутринта или следобед. И така ще бъде още известен брой години. Тази година за първи път отиде сам да кара преди ски училището. Ние живеем в чужбина, ходим на ски във Франция. Масовото école de ski français има разработена цяла методика с различни нива. Който го интересува, да си ги прочете в интернет. Та явно не става така за няколко дни и хайде на пистата. Тоест става, но ясно, че има съществена разлика в начина на каране. Съответно всеки си преценява как да подходи със своето дете.

# 455
  • Варна
  • Мнения: 2 748
От моите въпроси миналогодишни питания се завъртя и активизира темата та и аз да кажа.
Миналата година няколко дни беше детето (4ги половина) на ски градина. Скучна работа и за нея и за нас , но пък поне се запозна със ските, как се обуват, как се спира. Елементарни неща. Последния ден я качихме на Снежанка веднъж и се пусна с наш приятел скиор.
Да кажа, че аз не карам ски, а баща й кара , но по зелени, сини писти.
Тази години отново бяхме там и директно се свързахме с учител, който още от ден 1  качи детето (вече на 5г и половина) директно на Снежанка за 1 час и я пусна. Следващите 3 дни вече я вземаше по 2+ часа със същата схема директно горе и няколко спускания до Малина. Ами доволни сме както ние , така и детето. Последния ден след инструктора я поеха наши приятели , които са добри скиори за едно пускане  и също отбелязаха че детето се справя добре и си кара.
Смятаме следващите години живот и здраве  да процедираме по същия начин с инструктор и  не защото няма да има с кой опитен да кара от компанията ни, а защото искаме да се научи хубаво да кара ски.
Удоволствието е доста скъпо да кара с инструктор , но поне още 1 година ще се размине с карта за лифта.
Ние сме от морето и повече от веднъж годишно не можем да си позволим скиорска почивка , та според мен е важно като ще правим нещо да го правим като хората демек с инструктор .

# 456
  • Бургас
  • Мнения: 703

Удоволствието е доста скъпо да кара с инструктор , но поне още 1 година ще се размине с карта за лифта.
Ние сме от морето и повече от веднъж годишно не можем да си позволим скиорска почивка , та според мен е важно като ще правим нещо да го правим като хората демек с инструктор .
Здравейте! Може ли кординати на този инструктор?  Моята тази година беше с инструктор първите два дни ,но той си каза да и вземем карта за лифта.

# 457
  • Мнения: 6 293
На дамата детето не е пораснало, за да ползва карта, не е инструктора причината да се вози фри.

# 458
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Детето ми е на 5г. за това не ползва карта за лифта.

# 459
  • Мнения: 2 114
Децата ми най-успешно и бързо напреднаха с учител. Вече няколко години карат с учители сноуборд и ски. Има си тънкости, които предпочитам да ги узнаят от професионалисти, които бързо да ги коригират и да забелязват моментите на неточности.
Скрит текст:
По същия начин процедирам с всички други умения, които искам да придобият и усъвършенстват - плуване, карт или нов език. Личното отношение и внимание е най-ползотворно и при уроци по математика, химия и физика, поне с моите деца е така.

Общи условия

Активация на акаунт