Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето и захранването на бебето - 20

  • 33 220
  • 760
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 776
Въртоглава,
Скрит текст:
мойта щерка беше така с една хрянова паста. Намазала съм си аз филия с хрянче 😋 и малкото реве да опита. Е опита - рева. С баща й се зарадвахме,че има повод да покажем знака за люто. И продължавам аз да си ям филийката и пържолката и малкота пак реве. Питам какво искаш - пак към филията, викам, люто ти казах, че е. И тя ми прави знак,че е горещо и че иска 😂 предстои запознаването с лютите чушлета.
Ама тя си пада по гадости, всякакви отвари .т.е. чайове, днес от миризливото сирене на Коледния базар, та люто ли ще откаже 😂😂😂
И като сме офф. Разхождаме се с диването и сме почти до вкъщи и тя ми маха шапката и после маха и своята. И една бабичка,не я познавам, разбира се, казва "тУри му шапката, МАаааа"😂

Кому е нужно това сега, к'во я еня на детето ми шапката. Как не ме попита къде й е якето, ми е по-интересно 😂

# 61
  • Мнения: 296
Ах, като каза шапка...
Малкия вампир е сополив от вчера и майка ми се опитва да ме убеди, че е защото в понеделник съм го носила от входа до колата без шапка. От входа до колата! 5 метра! сигурно е от това... няма начин да е лепнал вирусчето, което мъчи мен 3 дни преди това със сополи.

# 62
  • Мнения: 2 883
Мен ежедневно непознати лели (и един чичо😁) ме питат дали на детето не му е студено в този вятър. Е, в къщи ли да стоим цяла зима? И после като стане време за социални ангажименти като училище, работа тогава да се среща с метеорологичните условия 😏😁

# 63
  • Мнения: 3 439
Лятотото ме питаха що й слагам слънчеви очила,  сега зимата - що е без шапка. Ми щот така.

# 64
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Мен пък като ме видят с бебето в раницата все ми правят забележка, че много го разчвквам, криви щели да му станат краката.

# 65
  • Мнения: 1 406
А бе кактусче, че ти сигурна ли си, че нашите щерки не са първи братовчедки?

# 66
  • София
  • Мнения: 1 395
Прясно от фейсбук, още пари. Лектор по кърмене казала, че задължително трябва да се цеди с помпа първите точно 6 седмици. Защото видите ли, на 6тата седмица изведнъж се увеличава нуждата от кърма  на детето и ако не си помпала дотогава - край, гладно ще остане.
Надолу в коментарите разбираме, че госпожата лектор е всъщност представител на Авент.

# 67
  • Мнения: 2 883
Това ми е доста познато 😁 Елена Василева, нали? Лекцията и е много полезна всъщност, въпреки, че прави реклама на Авент.

# 68
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ммм мойто от глад качваше по 1200гр първите 3 месеца Stuck Out Tongue Winking Eye

# 69
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Здравейте момичета.Коментара ми няма да бъде относно кърмене и захранване а за хранене на децата.Споменавала съм неведнъж,че моя е лекар в спешно.Снощи ми разказа един случай от който се потресох.Майка на 4-5 годишно отива в спешно за преглед,че детето го боляло корем.И понеже в спешно имат много работа по катастрофи,инфаркти и инсулти се забавят с приема на нейното дете.Започва викане и псуване от нейна страна,докога ще чакат.МНакрая я приемат,щото навиква цялата сграда и заплашва че ще вика телевизия да снима.Докато сестрата е наведена на детето да му вземе кръв за изследвания,детето,което е говорещо казва ;"Мне не ме боли корема,а ме боли от глад.У нас в хладилника няма нищо освен парченце кашкавал"Сестрата гони майката с думите да сготви на детето си,и да не занимава лекарите с гладно дете.
ПП-не е от липсата на пари,били са много добре облечени и двамата

# 70
  • Мнения: 61
И моето не е точно за кърмене, но все пак да споделя.
Снощи свеки ни е на гости, аз бременна остават ми още 3 седмици до термин и тя ми дава акъл :
- И като се роди ще го учиш от рано на режим и хич няма да му ставаш нощем, да се учи на ред от малко, а не да те буди в 3 или 5 часа ще си пореве малко, пък ще спре като види,че не му обръщате внимание Joy
Потрес и това от майка на 2 деца...

# 71
  • Мнения: 6 573
Снощи четох една статия и ревах един час после. Защо децата я домовете не плачат? В началото плачат ли, плачат, но никой не идва и накрая се примиряват, че никой няма да ги гушне и утеши и спират да плачат 😭 Това е рецепта за създаване на непълноценен човек, страдащ от страх от изоставяне и чувство за непълноценност. Това може да й кажеш на свекърва ти другия път. Да се научи от сега да не се бърка Sunglasses

# 72
  • Мнения: 1 112
Да ви похваля ММ, малкият е на годинка, има анемия, та се налага да пие желязо известно време. Свекървата решава, че това е защото още го кърмя през нощта и не си почива стомахчето, на нея едно време й били казали, че е много важно и съответно ММ е с махнато нощно кърмене от доста малък. Той опитва да бъде тактичен и казва, че сега има нови проучвания и ние се водим по тях (първа точка за него), но майка му продължава как ето, от него е станало човек, не е имал такива проблеми, тия новите моди... та той не издържа накрая и заяви, че макар желязото да му е ок си е бая болнав, та да не го дава много за пример  Grinning

# 73
  • Мнения: 2 988
Пресни пресни бисери 😃


[/img]

И най "обичам" някоя жена да пита защо й спира кърмата без да дава подробности.

А като питаш, да се хванеш за главата

# 74
  • Мнения: 610
Това за децата в домовете и аз съм го чела , и аз ревах. И сега като го прочетох пак ми се насълзиха очите.

Общи условия

Активация на акаунт