Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето и захранването на бебето - 20

  • 33 054
  • 760
  •   3
Отговори
# 45
  • Мнения: 296
А аз се чудя моя бръмбар защо все гледа да открадне на баба си чашата от кафе... мислех, че иска да я разбие в земята, а то кафе му се пиело.
А какво видях посред нощите във фейсбук:
Цитат
Ако не можех да кърмя бих заместила АМ с кисело мляко - да. От 1 до 3 месеца може би бих давала АМ, но само ако не намеря откъде да взема кърма.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 268
Аз затова съм напуснала почти всички фейсбук групи за хранене на бебета или въобще бебешки теми и тн. Оставила съм си само тези на наборчетата.
Иначе само се ядосвам. Не се е прясно мляко, то не е мед, захар, солети, крокита и тн на деца под годинка, ама кафето пие класацията 😂

# 47
  • Мнения: 633
Идвам с топли топли бисери 😀
Ходих до Един голям бебешки магазин и се наслушах на няяяяяма такива глупости.

Първо консултанта обясняваше на един баща, че въртящото се столче за кола, което му предлагаше е супер, защото можеш да си обърнеш детето настрани докато си в движение, за да си го храниш 🤨😟🧐!!!! Скандално! Дори в инструкциите за употреба и безопасност на такива столчета изрично е упоменато, че въртящото положение е за по-лесно поставяне на детето и в никакъв случай не трябва да се поставя настрани когато колата е в движение... безмълвна съм.

После се появи един баща, който търсеше възможно най-легналото столче за хранене на бебе, защото му били много малки близнаците и няма как иначе да ги хранят ако не са почти напълно легнали! Шок! Педиатъра им обяснил така 😮😮😮

Последно, бях на гости и като някой спомена, че още кърмя едногодишното си по няколко пъти на ден, въпреки, че си яде твърда храна в доволни количества, две двойки с едногодишни като ме почнаха - щяла съм да извратя детето психически, тя кърмата след годинка не била полезна, ето, техните жени отбили, ама и то кърменето на поискване е ужасна работа, затова дохранвали и какво пък толкова, то защото нямало достатъчно кърма, децата гладни щели да останат 😟🧐
Пореден шок! Абе я си гледайте своите си жени и не се месете в чуждите семейства! Това всичкото пред мъжа ми, който пък после почна - да съм го отбивала вече, то това моето на нищо не приличало... вярно, че скоро се очертава да се ипитвам да го отбивам, тъй като ми предстои пътуване в края на февруари за една седмица без бебе, ама... това си е мое решение по дяволите! Вбеси ме тая намеса и то главно от мъжете, които направо скочиха върху мен каква майка съм, че още кърмя....

# 48
  • Мнения: 1 127
Аз пък бих ги питала дали аз им давам акъл как да си гледат децата. Това за последните господа, за другите изобщо не ми се коментира. Но да не зачекваме темата, че е ясно накъде ще избие.

# 49
  • Мнения: 7 775
В повечето случаи, мъжете повтарят мнението на жените си. Ей го е моя, е пръв привърженик на кърменето,че и на раждали жени обяснява и съветва 😂 за което съм го скастряла не веднъж. Та, с жените им, ти е всъщност проблема. Дано си си овикала мъжа поне. Неблагодарен идиот, вместо да ти каже колко страхотна майка си, той да не изостава от стадото мъжкари там...аз сериозно бих направила скандал за подобно държание, за мен е неуважение.

А с близнаците в легнало положение,  направо ми стана лошо. Дано знаят как се реагира при задавяне.

# 50
  • Мнения: 633
Той мъжа ми докато се борех да кърмя ми беше първа подкрепа, само заради него не се предадох в най-трудните моменти, но напоследък му е тегаво, че не можем да мръднем никъде без малкия.
Той си мълчеше там пред другите, после ме почна като си тръгнахме. Иначе постоянно около него му обясняват, че кърменето след годинка е безмислено.
Аз обаче се замислям дали мен не ме изтощава 🧐 напоследък съм все болна и много изтощена. Пия калций, витамини, омега, храня се уж добре, тренирам 3 пъти в седмицата и въпреки това все си влача хрема. Преди боледувах веднъж-два пъти годишно, а сега за цялата година 7-8 пъти малко множко ми се струва 🥺
Обаче да, всичко вече се взима за даденост. Утре почвам работа и просто не знам как ще се оправя 😖 много съм се напрегнала и усещам как съвсем ще се прекърша от преумора

# 51
  • Мнения: 7 775
Те мъжете имат нужда да им се припомня постоянно,че трябва да са подкрепа, а не черна станция. Забравят периодично. Абсурдно е изобщо да коментират процес, от който хал хабер си нямат и не могат да имат личен опит.

Скрит текст:
Не е от кърменето това. Явно ти е паднала имунната система, имаш нужда от почивка, напрягаш се от нерви. Сега е ужасно мръсен въздуха в София, това хич не помага за проблеми със носа (аз съм с хроничен ринит, момента щом влезем в София, почвам да се сополивя и кашлям). Естествено, ако искаш и го чувстваш така - отбивай, но го прави плавно и бавно, защото може да е много травматично за детето, ако не се подходи внимателно.

Всичко ще е наред, не е лесно с малко дете, но растат бързо😉

# 52
  • Мнения: 3 439
Само да кажа, че мъжът ми е същият. И аз съм болнава откакто се сдобих с бебе (юли 2018) и все отбивам (зърната са ми на решето).
Преди черния петък още си купих книгата на Хедра (нищо не бях чела преди това за кърменето). Ще отбивам и аз, нали, за пореден път. Да, ама колкото повече чета, толкова повече не ща 😂 Та му пращам и на него всеки ден по някой скрийншот. Прати му и ти, Флъфи 😁

# 53
  • Плевен
  • Мнения: 1 609
Ето един бисер от тук" Ами ние се започнахме захранването от 4-ят месец ... лекарката ни изписа хранителни добавки и желязо ... И от нашата храна вече неиска ... преди ядеше от всичко по малко ... изведнъж спря да иска ..." Ето отговора на една ...

"Случва се. Решението е АМ, не кърма. Моето дете спря да яде месо като му поникнаха кучешките зъби. До ден днешен на 5 не яде никакво месо, ами 4-5 определени постни манджи. Хемоглобина, обаче е бил над нормата някой път (с доказано изследване веднага след прием), благодарение на Аптамил. До Аптамил 4 си пиеше редовно всеки ден, през ден и после през уикендите за закуска. Сега от време на време се сеща, но пък прояде леща, та и от там набавя някакво желязо. С Аптамила нямах грижи за хемоглобина и желязото. Бузките бяха румени. От както не пие вече редовно АМ, и си набавя желязо само от леща и бульон в супа, е бледичък."
Да си знаете,кърмата е виновна за ВСИЧКО!

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Мисля че бисерите на peten и бабата на euphoria с лютата чушка убедително водят класацията. 😁

# 55
  • Мнения: 1 406
Нещо съм изтървала това с лютата чушка.
Ама да ви разкажа сега наша история с люта чушка.Шега, майтап,  ама отваря апетит.
Напоследък децата искат от всичко що възрастните ядем/пием. Нормално е и аз давам да опитат,  което смятам че е подходящо за тях. Мама си взе едни люти чушлета,  киселки.... ммммм стра'отни. Маринатата я пия кат' лимонаТка. Те ме гледат с какъв кеф консумирам и съответно искат. Баща им вика недей,  ама аз съм си откачена. Топнах пръст в маринатата и дадох да близнат. Почна едно плюене,  бърсане на езици... Ох голям смях. Обясних, че това е люто. Те викат "паи" (пари). Ууу голям рахат значи. От него ден като искат да ядат нещо дето аз не искам да давам просто казвам люто е и приключват с искането.

Да, ама не.... Рахата свърши днес. Малката пак поиска от моето връзкисело и солено, че и мазно зеле с месо (свеки го е готвила). Ядях го с лютите чушлета, а те праз с ориз имаха. Синът няма претенции,  ама щерката се цупи - нъл няма мръфкъ. Та поиска си тя от зелето,  ама аз се правя на глуха. Взе да реве и майка ѝ и подаде да близне  лютата чушка. Ох.. хем ми е смешно, хем ми е жално. Напълниха му се със сълзи очичките на детето. Дадох ѝ лъжица праз с ориз. На втората и спря да яде. Пак рев и пак ми сочи чинията. Какво искаш я питам, а тя "луто" (люта чушка) Flushed
Близне люта чушка , почне да се плези,  лапне  две лъжички праз с ориз и пак иска от чушката. Ейййй такъв апетит и се отвори,  омете всичко и допълнително иска. Брат ѝ да не остане назад и той пробва,  ама не повтори.
Сега се чудя къде да си крия лютите чушки.

Последна редакция: нд, 15 дек 2019, 12:12 от vartoglava

# 56
  • Мнения: 2 988
Въртоглава, не знам как успяваш да разказваш всичко така. От сумати време не се бях смяла толкова. Чак хлапетата спряха да се тръшкат и дърпат и само седяха и гледаха втренчено 😂 Кво ли си викат: "Мама откачи" 🤣

# 57
  • Мнения: 3 439
Въртоглава, винаги си много увлекателна, ама и малчовците ти са опасни 🙂 Веднага си помислих, че и тя лакомница като моята. Ах, тези момичета, всичко искат и не се отказват докато не го получат, а 😂

# 58
  • Мнения: X
Чудех се аз защо не ми излизат нови постове, а то имало цяла нова тема.

Първо консултанта обясняваше на един баща, че въртящото се столче за кола, което му предлагаше е супер, защото можеш да си обърнеш детето настрани докато си в движение, за да си го храниш 🤨😟🧐!!!! Скандално! Дори в инструкциите за употреба и безопасност на такива столчета изрично е упоменато, че въртящото положение е за по-лесно поставяне на детето и в никакъв случай не трябва да се поставя настрани когато колата е в движение... безмълвна съм.
В Надежда (повдига ми се само като чуя името на тая болница) една акушерка обясняваше на семейство, че след изписването нямало проблем да си возят детето над 2ч в коша за новородено от количката (тоест без колани!!!) след като не са от София. Пълно е с такива "компететни" лица.

За кафето - според мен това е някаква ирония... Чак пък толкова да е малоумен някой...
Иначе имах съученичка,  която пиеше кафета още в 5 клас всеки ден и родителите й нямаха нищо против.

# 59
  • Мнения: 1 406
Ако нямам чувство за хумор няма да оцелея.

Общи условия

Активация на акаунт