ДНЕВНИКЪТ - тема 100 - Да отслабнем всички заедно!

  • 34 637
  • 754
  •   1
Отговори
# 555
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Скрит текст:
Добро утро! Каня ви на чай … от джоджен, разбира се Joy
Малко на боб мирише Grinning
Смятам и малко копър да му сложа. Препоръчвали го за подуване и газове, тамън като за мен.
Вчера изпих цели 1,4 л. вода. Направо герой Grinning Беше ден за почивка, затова нямаше тренировка само йога. Храната беше добре. Като се наям хубаво и плодове не ми се ядат. Даже черен шоколад нямаше. Абе отличничка!
Само килата не мърдат JoyJoyJoy
При количеството Вх, което описваш, нищо чудно няма.....явно прага ти на поносимост към тях е по-нисък.

За 2 седмици няма как да очаквам чудеса. Или викаш като не е почти 2 кг. за 9 дни, нищо не правим JoyJoyJoy
Въглехидратния праг си го знам, но този път ги намалявам постепенно.

# 556
  • Мнения: 823
Стига вече с тея въглехидрати .Точно свърших една много интересна конференция .Та общо взето,доказана е връзката между повишен прием на мазнини и канцерогенни заболявания .Второто интересно е ,че е плъзнала холера -може би ,ще има пандемия -33 хил.регистрирано болни от 1 януари.

# 557
  • Мнения: X
Стига вече с тея въглехидрати .Точно свърших една много интересна конференция .Та общо взето,доказана е връзката между повишен прием на мазнини и канцерогенни заболявания .
При кого, при мишки?   Smiley
Мазнините СТАВАТ канцерогенни, когато са съчетани И С Вх.
Сами по себе си, не са.Иначе тялото нямаше да съхранява запаси именно под формата на мазнини.

# 558
  • Мнения: 823
Ох ,Франсоаз ,хайде моля те .Недей да спориш ,без да разбираш.Стига с тая мантра с мазнините .Полезни са до 25-30 % макс,нагоре вече създават проблеми.

# 559
  • Мнения: X
Ох ,Франсоаз ,хайде моля те .Недей да спориш
Скрит текст:
,без да разбираш.Стига с тая мантра с мазнините .Полезни са до 25-30 % макс,нагоре вече създават проблеми.
Не споря.   Smiley
Пиша как стоят нещата с мазнините наистина...а кой как ще "чете" и интерпретира/разбира, е негова работа.   
Пак, ясно и четливо:
мазнините създават проблеми, когато са съчетани с въглехидрати.Сами по себе си, са безопасни за човешкото тяло.Т.е., БЕЗ наличие на Вх в храната.
И да, ако храната е 25-30% мазнини и също толкова Вх, нормално е да създават проблеми.

# 560
  • Мнения: 823
Каквото искаш пиши,не може да оспорваш медицината.Балансираното хранене е месо,млечни,зеленчуци,плодове ,ядки.Не масло,мас ,сметани.

# 561
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Сега ще ти се обясни как нищо не разбираш от НВ-ВМХ Joy
Не се хаби, онова е като някаква секта. И аз бях там. Няма друго верую освен мазнините. Оммммм ...

# 562
  • Мнения: X
Каквото искаш пиши,не може да оспорваш медицината.Балансираното хранене е месо,млечни,зеленчуци,плодове ,ядки.Не масло,мас ,сметани.
ВМ НВХ НЕ е масло, мас, сметани.....
А балансираното хранене, според медицината, освен изброените от теб включва и зърнени, бобови и пълнозърнести продукти.   Smiley
Явно наистина не си наясно.

Както и да е, намесата ми беше заради оплакването от неотслабване.Предвид, че видях доста Вх в менюто й, писах защо няма резултат.

# 563
  • Мнения: 5 081
Истината е, че всички, които повтарят до откат как ВМНВХ е единственото здравословно хранене, не си пускат изследвания и не могат да покажат как се движат липидните профили и пикочната киселина. А защо не го правят. ...защото се чувствали добре  Wink

Аз съм показвала изследванията си на въглехидратноядяща,  липиди - 0.26......нямам болести, не съм чист мускул де, ама и не искам да съм

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 13:57 от Фръц!

# 564
  • Мнения: X
Истината е, че всички, които повтарят до откат как ВМНВХ е единственото здравословно хранене, не си пускат изследвания и не могат да покажат как се движат липидните профили и пикочната киселина. А защо не го правят. ...защото се чувствали добре  Wink
Ами, и това НЕ е вярно....аз имам три изследвания до тук и си стоят в темата за ВМ НВХ, не съм ги трила.
Скрит текст:
Храня се ВМ НВХ от март 2016 г.
Септември 2016
пикочна киселина 266 /90-357/
холестерол 5,5 /3,2-5,2/
триглицериди 1,06 /0-1,7/
HDL 1,6  /0,9.2,9/
LDL  3,77  /0-4/
инсулин 12,6  /1,1-17/
глюкоза 6,12  /2,7-6,1/

октомври 2017
холестерол 5,9
триглицериди  0,9
HDL 1,7
LDL  3,7
инсулин 6,8
глюкоза  6

юли 2018
холестерол 5,8
триглицериди  0,7
HDL 1,53
LDL  3,7
инсулин 8,3  /3-24,9/
глюкоза  5
пикочна киселина 251  /154-357/
НОМА индекс 1,87

Като прибавим, че оправих желязодефицитна анемия без лекарства, нормализирах високо кръвно налягане, за което пиех хапчета-Вече не пия, то си е бетон 120/80, свалих над 30 кг, вкарах псориазис в ремисия-няма го, най-опасните за ССЗ-триглицеридите спадат, повече не мога и да искам.

Апропо, холестерола сам по себе си нищо не показва....той се изчислява.

# 565
  • Мнения: 5 081
Апропо твоят режим съвсем не е нисковъглехидратен или безвъглехидратен. А напоследък страшни абсурдни обсъждания има дали да се яде 1 морков и изобщо  има ли нужда от плодове, зеленчуци, въглехидрати.

# 566
  • Мнения: X
Апропо твоят режим съвсем не е нисковъглехидратен или безвъглехидратен. А напоследък страшни абсурдни обсъждания има дали да се яде 1 морков и изобщо  има ли нужда от плодове, зеленчуци, въглехидрати.
Моят режим е точно НВ. Но не е кето....

# 567
  • Мизия
  • Мнения: 295
Ох ,Франсоаз ,хайде моля те .Недей да спориш ,без да разбираш.Стига с тая мантра с мазнините .Полезни са до 25-30 % макс,нагоре вече създават проблеми.
Абсолютно съм съгласна!

# 568
  • Бургас
  • Мнения: 4 669

Както и да е, намесата ми беше заради оплакването от неотслабване.Предвид, че видях доста Вх в менюто й, писах защо няма резултат.

То пък човек да не се пошегува. Все въглехидратите виновни!
Ако съм въглехидрат, ще се гръмна Joy

# 569
  • Мнения: 25 763
Koлкото и да ги мразят някои диетолози, въглехидратите са си необходимо зло. Мозъка много ги обича, примерно. Wink

Общи условия

Активация на акаунт