Клиника Адела Фертилити - вълшебна тема 8

  • 32 414
  • 725
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 7 491
В зависимост от диагнозата имат право да пускат определен брой дни болнични. Лимитът идва от МЗ, доколкото знам. Не зависи от клиниката.

# 511
  • Варна
  • Мнения: 2 704
До някъде е така, но за хирургични интервенции като ХС, ТВЛ и т. н. дните търпят промяна. Могат да се дадат 20 работни дни болничен, може да се мин е през комисия и т. н. Аз лично, ако трябваше да ползвам болничен в момента, нямаше да ми стигнат 5 дни, определено не се чувствам в кондиция.
При лапароскопиите ми, преди 11 г., ми бяха дали 30 дни. Много зависи от лекарите, има възможност за гъвкавост с диагнозите...

# 512
  • София
  • Мнения: 7 491
Комисия се прави при продължаване на болничен без смяна на диагнозата, това обикновено става при ЛЛ след това.

Да, много зависи каква е била интервенцията. Аз след отворена операция преди години бях няколко дни в болница и след това 2-3 месеца изкрънках болнични - продълженията от ЛЛ и после от комисия.

И да спорим, няма особен смисъл. С Роси можете да си говорите за болничните.

Стискам ти палци за бързо възстановяване Flowers Hibiscus

# 513
  • Варна
  • Мнения: 2 704
О, Дели, аз изобщо не споря. Просто си разсъждавам и недоумявам какъв е проблемът, ако изобщо има такъв, да бъде издаден болничен за 14 дни, вместо за 5 след ХС, например. Все пак оператора преценява, а д-р Калчев си е голям оптимист... Simple Smile  Забелязала съм, че някои лекари се дърпат, дават минимум дни, ей това ми е странно ( не визирам д-р Калчев).

# 514
  • Мнения: 584
Здравейте, аз например се моля да не ми се налага да ползвам болнични. Мисля да взема отпуск, че ТВЛ ми се пада в четвъртък и много се надявам в понеделник да мога да съм на работа в понеделник. Не искам никой на работа да знае какво правя, а от болничния веднага се разбира.

# 515
  • Мнения: 5 059
Здравейте, аз например се моля да не ми се налага да ползвам болнични. Мисля да взема отпуск, че ТВЛ ми се пада в четвъртък и много се надявам в понеделник да мога да съм на работа в понеделник. Не искам никой на работа да знае какво правя, а от болничния веднага се разбира.

И на мен така ми се искаше,но забраниха и малките отсъствия при нас.И за да мога да ходя по процедури, трябва не просто да кажа на някой,а да се изтапанча в залата на човешки ресурси,където има 20 човека и винаги е гробовна тишина , и да кажа на шефката им какво точно правя и какви дни ще ми трябват занапред.Ужасно е.

# 516
  • Мнения: 5 894
Brandywine18, два дни ще те оправят. Абстрахирай се от случая на Арвен. При нея беше сложно и имаше много за поправяне. Зависи какво ще се прави при теб.Съжалявам, но не помня с каква цел щяхте да правите ТВЛ. Обикновено втория ден е по-тегав заради упойката и може да усещаш болки в ребрата и подуване, но те отшумяват. Ти ще имаш и уикенд след това, така че спокойно ще си на работа в понеделник.

# 517
  • Мнения: 584
О, Вервам, това е много неприятно. Искрено ти съчувствам и те разбирам. Освен да се фокусираш върху теб и бъдещото ти бебче и да им теглиш една наум на всички.
Благодаря Блинг. Имам диагноза от Селена след ЦС силно нагънати и слабо пропускливи тръби. Надявам се и вярвам, че  Док ще се справи с тях. Той е на мнение че тръбите ми са добре, но знам ли след ЦС не са ми повредили нещо. Трета година не се получава, а по изследвания всичко е наред.

# 518
  • Мнения: 5 894
Значи ще е диагностична. В такъв случай най-много ще имаш неразположенията, които ти описах. Дори още на следващия ден може да си на работа. Ако си ок с отпуската не пречи да си вземеш два дни и да си починеш хубаво. Аз обикновено съм по-свежа в деня на конкретната манипулация и на втория ден ми е отпаднало.
За ЦС какво да ти кажа. Нямам хубаво мнение по принцип. На моята едната тръба не пропускаше. После на ТВЛ и двете бяха добре. На втората се оказаха леко нагънати и вече по-трудно пропускащи. Сега вече не ги знам в какво състояние са, а док не иска да ми ги гледа пак.

# 519
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Със сигурност никой да не си мисли, че щом при мен е по-бавно възстановяването ще е така при всички! Аз пак добре понасям нещата в сравнение с ХС ми във Варна през 2017 г. Д-р Калчев е изключително внимателен оператор и това си личи после по време на възстановителния период!  На мен и операциите са ми много вече, с анемия съм(което допълнително усложнява нещата), а доктора ме е ремонтирал доста, сам си каза. Момичето, което беше с мен се възстанови много бързо Simple Smile
Успех Brandywine18, няма да се плашиш, всичко ще е наред, щом си в неговите ръце!

# 520
  • Мнения: 2 481
На 11 ден имам LH 22,27 U/l
Естрадиол 255,1 pg/ml
Какво показват тези показатели?
Изпратих  ги на имейла ,да видим.....

# 521
  • Мнения: 5 894
А обади ли се да кажеш, че си ги пратила? Защо толкова късно резултати, беше хубаво да излезнат до обяд?
ЛХ е висок и едва ли ще рискува да правите нещо. На много по-ниски стойности обикновено канселира. Е2 е добре, но като цяло се съмнявам, че ще продължите към пункция.

# 522
  • София
  • Мнения: 3 412
Показват, че имаш 1 Ф и съвсем скоро ще настъпи овулация, тъй като ЛХ-то ти е скочило и до 1-2 дни ще се спука Ф. Няма да има пункция с това ЛХ е явно, защото нямат време за таймиране и пункция-изпускат Ф.
Успех миличка следващия път Flowers Four Leaf Clover

# 523
  • Мнения: 2 481
Ясно.Ще пробваме вкъщи утре и други ден.
Обадиха ми се да ми обяснят реда и какво следва.Всички нужни документи като подготвим,и като ми дойде се обаждам,да кажат кои хормони да пускам,след това знаете....  Оффф защо е толкова трудно.Моите документи са изтекли, изтичат сега януари.Имахме ги всичките...сега наново Sad

# 524
  • Мнения: 5 894
То сега трудно щеше да стане, но док е оптимист и затова е искал да пробвате. Другият път да напомниш за високото ЛХ. Възможно е да ти скача от рано и ще е хубаво да те види на по-ранен ден. Да не стане да те викне прекалено късно и пак да трябва да канселирате. Трябва да се хване от рано, за да може да се повлия с цитротид евентуално. Изследванията не ги мисли. Те са най-малкият проблем. По-кофти е като се повтарят процедури от рода на операции и стимулации.
И един съвет - намери лаборатория, която да изкарва резултати до обяд, за да ги пращаш навреме. При процедура е важно.

Общи условия

Активация на акаунт