Клиника Адела Фертилити - вълшебна тема 8

  • 32 301
  • 725
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 476
Високото ЛХ на какво пречи?

# 526
  • Мнения: 5 891
Пречи при ЕЦ, а и не само. При теб може да не е висок по принцип. Просто в конкретния момент е. Вече не може да му се повлияе и с цитротид, за да се продължи към пункция. Като цяло в случая е късно да се пристъпи към пункция, защото най-вероятно ще се спука преди нея. Вчера не пускахте ли пак хормони? Кой ден ти е?

# 527
  • София
  • Мнения: 3 412
На нищо не пречи, просто когато се покачи показва, че настъпва овулация и ще се спукат фоликулите. Имай в предвид, че ако не си пила медикаменти скача много бързо може и за часове, ако си пила нещо скача по-бавно.

# 528
  • Мнения: 596
Извинявайте момичета, имам въпрос. Ако цикълът ми дойде в петък вечерта, стимулацията в понеделник ли започва?
От клиниката ми казаха, че след идването на цикъла вечерта, на другият ден веднага трябва да се пуснат хормони, а виждам че не работят в събота и неделя.
Благодаря за отговора.🌷

# 529
  • Мнения: 2 476
Ясно.
Нищо не пия освен Профекунд.
Sad
Днес ми е 11 ден. Ще действаме сами,пък каквото ...

# 530
  • Мнения: 5 891
Извинявайте момичета, имам въпрос. Ако цикълът ми дойде в петък вечерта, стимулацията в понеделник ли започва?
От клиниката ми казаха, че след идването на цикъла вечерта, на другият ден веднага трябва да се пуснат хормони, а виждам че не работят в събота и неделя.
Благодаря за отговора.🌷
Като ти дойде звъниш и уточняваш кой ден и час е станало те ще ти кажат кога да пуснеш хормони. Ако е почивен ден ще ги пуснеш в друга лаборатория.

# 531
  • Мнения: 178
Здравейте,има ли забременяла и родила в групата след оперативна корекция на т образна матка ?

# 532
  • Мнения: 16 868
Аз бях с ХС и доста ремонт, падаше се в четвъртък и в понеделник бях на работа.

# 533
  • Мнения: 579
Благодаря за милите думи и за подкрепата! Ще пиша как е минало.Flowers Bouquet

# 534
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Бренди, стискам палци да мине леко и резултатите да са хубави!
Сандра, гаранции никога няма, но има много момичета, които са забременели и износили успешно бременностите си след корекция на матката. Конкретно в тази тема не знам точно колко са, но има, има и в групата за д-р Сигридов във ФБ. Ако сте там, вижте в търсачката. При вас какъв е точно проблема, само Т образна матка ли? Имате ли предишни бременности или процедури?
И друго да кажа, едно е това, което се вижда на ехограф, друго е, като се влезе с камерата и се огледа хубаво матката. При мен на ехограф се виждаше септум, но не много голям, даже преди години д-р Калчев не беше сигурен 100 %, че трябва да ме оперира, тъй като все пак имам износена бременност до 35 г. с., макар и доста трудно, обачеее сега вече като беше неизбежна хистероскопията и я извърши се видя, че септумът ми е бил много голям, та и той ни обяви със синът ми за " чудо на медицината". Господ ни е спасил преди 6 г., защото и плацентата ми се отлепи накрая....

# 535
  • Мнения: X
Здравейте момичета.
Имам нужда от малко помощ.Ето накратко с какво се боря:
-тежка поликистоза, яйчниците са със силно поликистозна струкрура и при прием на противозачатъчни.Никой още не е установил от какво е предизвикана.Нямам диабет.
-липса на овулация в следствие на поликистозата
-непроходима дясна тръба, установено при цветна снимка
-т образна форма на матката
Аз съм на 28.Имам четири стимулации на овулации в репродуктивни клиники с ненастъпила бременност.Мъжа ми е с отлична спрермограма, правена е в Малинов когато почнахме с опитите за бебе.
Преди 2 години бях на първоначален преглед при д-р Калчев.Т образната форма на матката той ми я откри.
Каза че тя увеличавала риска от аборт.Също така че съм за лапороскопия.Поликистозата ми била много тежка, което вече съм го чувала  и има вероятност изобщо да не ми се възстанови овулацията от лапарото.
И въпроса ми е сега след толкова време какво да  предприема.Да звъня в болницата и да искам час за първичен преглед, въпреки че ме има в системата на болницата като негова пациентка.Той човека тогава ми разгледа всички документи и написа, че съм за лапаро, но след толкова много време не мога просто да звънна и да си запиша час за лапороскопия....Не че нещо се е променило от тогава.
Другата ми питанка е знам, че момичетата които са в инвитро процедура ходят сутрин, но за тези които не са в такава могат ли да ходят следобяд и колко средно е прословутото чакане пред кабинета.За да знам какво да говоря на работата.

# 536
  • Мнения: 5 891
Съветвам те да не губиш време и да запишеш час. Ще трябва обаче да почакаш дори да си стар пациент. Евентуално може да се чуеш с някоя акушерка да те вмъкне по-рано в графика. Но като цяло има нужда от нова среща, защото е минало много време и все едно ще те прегледа за първи път. Няма да е нещо спешно, за което биха те вместили по-рано. За операции също доста се чака понеже графика е натоварен. Така че ще всичко ще отнеме няколко месеца.
Всички първични прегледи и тип консултация са следобед. Сутрин са само жените в процедура. Чакането зависи от конкретния ден и график, но за всеки случай се запаси с търпение поне за час и нещо - два. Ако имаш късмет може и по-малко да е. Това за следобед. Сутрин чакането е много повече. Като цяло отива половината ден. Успех!

# 537
  • Мнения: 2 476
Здравейте момичета.
Имам нужда от малко помощ.Ето накратко с какво се боря:
-тежка поликистоза, яйчниците са със силно поликистозна струкрура и при прием на противозачатъчни.Никой още не е установил от какво е предизвикана.Нямам диабет.
-липса на овулация в следствие на поликистозата
-непроходима дясна тръба, установено при цветна снимка
-т образна форма на матката
Аз съм на 28.Имам четири стимулации на овулации в репродуктивни клиники с ненастъпила бременност.Мъжа ми е с отлична спрермограма, правена е в Малинов когато почнахме с опитите за бебе.
Преди 2 години бях на първоначален преглед при д-р Калчев.Т образната форма на матката той ми я откри.
Каза че тя увеличавала риска от аборт.Също така че съм за лапороскопия.Поликистозата ми била много тежка, което вече съм го чувала  и има вероятност изобщо да не ми се възстанови овулацията от лапарото.
И въпроса ми е сега след толкова време какво да  предприема.Да звъня в болницата и да искам час за първичен преглед, въпреки че ме има в системата на болницата като негова пациентка.Той човека тогава ми разгледа всички документи и написа, че съм за лапаро, но след толкова много време не мога просто да звънна и да си запиша час за лапороскопия....Не че нещо се е променило от тогава.
Другата ми питанка е знам, че момичетата които са в инвитро процедура ходят сутрин, но за тези които не са в такава могат ли да ходят следобяд и колко средно е прословутото чакане пред кабинета.За да знам какво да говоря на работата.
И аз мисля, че трябва да запазиш час за преглед,а на самия преглед да си запазиш вече за лапаро,като те погледне и каже, че така трябва да действате. Но сега във вторник чух, че е пълен графика до края на Април и не запазват за момента часове. Незнам с акушерките дали ще е по- бързо. При всички положения имаш три месеца да чакаш за час,после не се знае още колко за лапаро,а след това имаш пак месеци за да влезнеш в някакви процедури.....поне аз сега това разбрах.Не става веднага.И тези изследвания,които всеки път ти ги искат изтичат бързо,просто е чудо.

# 538
  • Мнения: 2 523
Здравейте, според вас колко време би отнело от първа среща до инвитро процедура ако предположим че всичко е наред при жената и няма нужда от друго освен документите?

# 539
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Джесито, няма как да ти кажем, всичко зависи от д-р Калчев и от изследванията ти, няма как само да ти разгледат документите и да започнете веднага. Д-р Калчев е перфекционист във всяко едно отношение и определено само документи не са достатъчни.

Общи условия

Активация на акаунт