Клиника Адела Фертилити - вълшебна тема 8

  • 32 485
  • 725
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 4 518
Момичета имам и аз един въпрос. Подавам документи за фонда чрез предната ми клиника и ще сменям клиниката като ме одобрят. На прегледа при Калчев не се сетих да попитам дали издават бележка, че съм пациент на клиниката и ако да дали това се заплаща?
Не се плаща нищо за бележката. Обади се във фонда и им кажи, че сменяш клиниката , преди да е излязла заповедта . Те си отбелязан и като отидеш да я взимаш , носиш бележката от Адела . Попълва една декларация и си готова. Не чакай да излезе заповедта и тогава да кажеш, че ще сменяш. Аз също сменях клиника 🙂
Ей, има логика. При нас вече беше излязла заповедта и чакахме Адела да сключат договор.
Извинявам се за грешката.

# 496
  • София
  • Мнения: 7 507
Lady Joy, мисля че д-р Калчев не прави отворени операции.

Juniper, при пункция дават до 15 дни болничен, при трансфер болничен няма.

Хопчи, остави си мартенския час, не се знае, може да ти потрябва Simple Smile

# 497
  • Мнения: 746
Здравейте, мили момичета! Чета ви от няколко месеца и усещането тук е за семейство. Пациент съм на клиниката, на д-р Калчев, от август месец, сега предстои първият ни опит. Борих киста, създадох си и втора, чрез объркване поредността на Фемостон-а. Та февруари сме на линия на естествен цикъл. Засега са ми казали само за изследванията на двамата партньори преди IVF и за мен екстрадиол на първи ден от цикъла. В чуденка съм как да се организирам за проследяването, колко посещения са нужни, кои дни от цикъла трябва да съм на линия преди самата пункция във връзка с работата. Има дни от седмицата, в които е абсурд да отсъствам, освен ако не съм в болничен. Благодаря предварително на всички ви за отделеното време, успех и много положителни резултати! И информацията за болничния за пункция беше много важна!

# 498
  • Мнения: 2 484
Здравейте.Вчера минахме преглед,чаках доста....Док .каза да направим спермогр.и да пратя по имейл всички изследвсния.Утре ще правя E2 и LH. и да чакам след като пратя резултатите да ми се обадят.Имам доминант. фоликул 15,5мм и ще го проследим сега за естествен цикъл.Ако трябва да ме извикат в петък какво следва?.По мои изчисления нараства като за петък.Ама то резултатите ще покажат.
Хареса ми останалите изследвания,каза да си пием добавките и двамата и така.
Имаше ценоразпис на масите,ми то е с 50 лв по скъпа тук при нас СГ.
Там е 100лв.тук 150 лв
И мен ме интересува кога се полага болничен,но ако се обадят да ходя в петък ще питам директно,няма как да отсъствам в петък,ужасно просто...

# 499
  • Мнения: 5 895
Danita 14, добре дошла! Ще имаш 2-3 прегледа. На 2-3ти ден, след това към 9ти. Ако имаш някакви особености с овулацията от рода на ранна - предупреди, за да те викнат по-рано. На мен ми насрочиха пунцията още на втория преглед, но е много индивидуално. Ако не си на напълно чист ЕЦ и ти включи лека стимулация може да имаш повече прегледи. След това имаш още два дни за пункцията и трансфера.
изгубен, ще правите пункция ли? Имате ли необходимите изследвания?

# 500
  • Мнения: 746
Bling-a-ling, благодаря от сърце за отговора! Засега ще е на ЕЦ, че с по 1-2 доминантни фоликула, няма особен смисъл, според Док. Ще видим!

# 501
  • Мнения: 2 484
Имам скорошни в срок,правихме неуспешни инсеменации ,ама зависи май от изследванията утре.

# 502
  • Мнения: 5 895
Не знам ще ти кажат утре. Ако му хареса естрадиола може и да има пункция. По спомен моят фоликул май беше подобна големина като ми насрочиха пункцията за след два дни. Внимавайте да не оплескате нещата с въздържанието. Ако не сте го обсъждали питай в случай, че ще има пункция.

# 503
  • Мнения: 2 822
Здравейте момичета имам едно питане....Тази седмица говорих с Цвети( с нея комуникирам принципно),та ще започвам процедура и тя ми каза да пусна хормони и да им ги пратя на email за да може доктора да определи протокола по който ще съм и да ми каже кога да ходя в клиниката.Цвети каза от 1 до 3 ден да пусна половите хормони,АМХ, а на чист ден ТСХ. Въпросът ми е понеже 2 ден се пада в неделя тук в провинцията лабораториите не работят, а на 3 ден ми е много оскъден цикъла( принципно ми е 5 дни но от 3 ден само ми прицапва на интервал от 24 дни....).  Според вас на 1 ден или 3 ден да ги пусна? Неодобно ми е да звъня на Цвети да я питам за моите дилеми.... Ще съм благодарна ако ме посъветвате вие как бихте постъпили Simple Smile

# 504
  • Мнения: 5 895
Обади се да питаш задължително. Важно е. По принцип се правят на втори ден
Първи ден е може би по-подходящ от трети. Зависи и кога ти дойде. Броиш за първи ден само, ако започне нормално кръвотечение до 14ч

# 505
  • Мнения: 2 822
Обади се да питаш задължително. Важно е. По принцип се правят на втори ден
Първи ден е може би по-подходящ от трети. Зависи и кога ти дойде. Броиш за първи ден само, ако започне нормално кръвотечение до 14ч
Благодаря за отговора. Явно удобно-неудобно ще и звъня на Цвети да ми каже на кой ден е най-добре да ги пусна... .Искам също да попитам за хотели около клиниката на що годе нормални цени?

# 506
  • Мнения: 5 895
Погледни във фб групата има няколко поста, в които са обсъждани хотелите.

# 507
  • Мнения: 556
Lady Joy, мисля че д-р Калчев не прави отворени операции.

Juniper, при пункция дават до 15 дни болничен, при трансфер болничен няма.

Хопчи, остави си мартенския час, не се знае, може да ти потрябва Simple Smile

Дели, благодаря за отговора. Искаш да кажеш, че ако трансферът е замразен, то болничен не се полага, правилно ли разбирам?

# 508
  • София
  • Мнения: 7 507
Да, при ЗЕТ няма болничен.
Само при при пункции и операции има болничен.
При пункция е макс 15 дни, при хистероскопия - макс 5 дни.

# 509
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Не мога да разбера какъв е проблемът да дават болнични? На мен например ми предстои започване на нова работа и ще ми трябва болничен, за да отида на преглед след месец и половина - два. В сферата на " Здравеопазването" съм и не ми е ясно какъв е проблемът.
Да кажа за хотелите, тъй като до последно имаше съмнения ще правим ли ХС, няма ли, резервирахме " city avenue business hotel", на около 20 минути с кола от клиниката. Доволни сме от престоя ни, стаите са супер комфортни и просторни, чисти, леглата също бяха удобни и платихме 355 лв. за 5 нощувки + закуски. ( двама човека бяхме).

Общи условия

Активация на акаунт