ЮЛИ 2020

  • 23 750
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 101
Най- добрата ми приятелка и майката на годеника ми са именички днеска ♡☆♡☆ Да са живи и здрави всички именници. Весело прекарване на всички Simple Smile

# 706
  • Мнения: 4 941
Някой беше питал дали спим вечер. Аз се събуждам до тоалетна задължително, вечерите всякаш не съм заспала на 100%. ConfusedМоже би защото сме в нов дом или от бременноста, не знам... А  гърдите ме болят вече много време, най-силно ме болят сутрин, като се събудя. Confounded

Какво мислите за храните като пица, луканка, топено сирене, майонеза? Дали са много вредни, четох статии, в които казват да не се ядат. А на мен така да са ми вкусни... Grinning

П. С. Честито на всички именици! Много здраве ви желая! Heart

# 707
  • Мнения: 235
Тинити и аз четох подобни статии, в които пише да не се яде луканка, колбаси и разни преработени меса, които съдържат консерванти. Е ако трябва да съм честна си хапнах малко тези дни. Въпреки, че се чудя дали не трябва да ги изключа напълно.  И дали всякакви билки са вредни и даже и с храна не трябва да се приемат ? Днес пекох готова сьомга с билки. Е имаше си стабилно количество билки върху нея, че чак не посмях да хапна много от тях. Grinning

Честит имен ден на всички празнуващи! 🎈

# 708
  • Мнения: X
тинити   ,че Не са здравословни Не са, но не пречи да ги ядеш. Избягвай меки сирена и такива с плесен. Бри, синьо сирене и т.н Както и полуготови колбаси прошуто хамон, пушени риби и т.н

Положението при мен се влошава и не знам до къде ще я докарам. Препекох си филийка със сирене и нея върнах....

# 709
  • София
  • Мнения: 105
Здравейте, момичета Simple Smile Честит имен ден на всички празнуващи! Живи и здрави!
От доста време ви чета и реших, че е време и аз да цопна в прекрасната тема.
Накратко на 31г., София, първа бременност с термин 24-ти юли, следя се в Щерев.
Вчера видяхме ембрионче и сърдечна дейност и малко си отдъхнах.  Blush
За момента съм с много болезнени и наедрели гърди, гадене и страшен косопад. Имам чувството,че без коса ще остана. Sad

Леко и успешно бременеене на всички!

# 710
  • Мнения: 46
Аз един чифт дънки за бременни си го крия в шкафа отдавна и си го вадех преди цикъл, че страшно ми се подуваше корема. Скоро се оборудвах и с още един, изобщо нямам угризения по въпроса... То си е удобно, меко, корема и кръста са на топло- въобще си е кеф! Даже АГ на прегледа ми се смееше, че вече съм се оборудвала, ама аз ѝ казах, че гледам да ми е комфортно на тумбака...
На мен нищичко не ми се яде! Ама нищо, даже се чудя какво да си наготвя или купя, че само на солети (и то на зор) не може да се кара... Иначе по един литър чай изпивам, чак се притеснявам да не е проблем... Само шипка и липа, с едно парченце джинджифил, ама все пак е голямо количеството.
Честито на именниците, с гордост и чест да си носят името!

# 711
  • Мнения: 24
Не знам още термин, на 24 декември съм на скан, за да чуем сърчице. Преди два дни ходих за да изключим вероятността от извънматочна и слава богу ембриончето си е на мястото. Със сигурност ще се ражда юли обаче.

Последна редакция: сб, 07 дек 2019, 16:50 от Scarlett

# 712
  • Мнения: 39
Привет на всички! Аз съм Ванеса, втора бременност с термин 21.07. Имам син на 2г.2м. Рано започнах с децата Grinning
Миналата седмица ходих на преглед, чухме сърчице. Писала съм на maxis да ме добави в групата във фейсбук, че там ми е по-удобно да следя Simple Smile

# 713
  • Мнения: 1
Здравейте🌹🌹🌹🌹🌹 ние сме за 25 юни
Вълнуваме.Майчиството понеже имам около 5 г.Трудов стаж но от миналата година имам пропаст 1 месец за стажа а термина ми е 25 юни дали ще ще взема нормалното майчинство от 24 м. БЛАГОДАРЯ ви предварително

# 714
  • Мнения: 19
Здрвейте! Днес бях на преглед. Чух сърцето! Всичко е видимо добре. По замерване отговаря на 9та седмица. Определиха ми термин за 11 юли. След Нова година ще го потвърдят напълно. Все пак е трудно като съм с нередовен М. И последно имах М юли месец. Записаха ме. Сега се чудя дали да не си направя пренатест. Инъче за фетална морфология ми препоръчаха дните около коледните празници. Междувременно дъщеря ми се разболя - ангина. Малкият син е снещо чревно и съответно и двамата са вкъщи. Едвам дишам. Много ме умарят:) Поне баткото е здрав

# 715
  • София
  • Мнения: 382
Здравейте🌹🌹🌹🌹🌹 ние сме за 25 юни
Вълнуваме.Майчиството понеже имам около 5 г.Трудов стаж но от миналата година имам пропаст 1 месец за стажа а термина ми е 25 юни дали ще ще взема нормалното майчинство от 24 м. БЛАГОДАРЯ ви предварително

Стажа си го имаш. Не мисля, че този един месец без работа ще ти се отрази много на фона на 24м. Там ще се вземе МРЗ. Можеш да изчислиш прогнозно майчинство тук, а най - точна справка би получила с ПИК код в НОИ Simple Smile

# 716
  • Мнения: 1
Привет и от мен,аз съм Илияна,на 23 години съм, първа бременност ми е, планирана и желана. Оределена за 02.07.2020, но тъй като съм с близначета ще я видим тази работа с точния термин ще е интересно 😁, удоволствие е да бъда част от тази група и да сме заедно в това приключение. Искам да попитам тези от вас, които са ходили на първия си преглед за фетална морфология и тези, които вече са били на такъв за мнение, на мен ми предстои такъв и искам да знам дали е необходимо да се отиде, тъй като сумата за две не е никак малка, а сега преди празници не е никак лесно, въпреки че си работя, дали си заслужава. Благодаря предварително!

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 20:25 от Илияна Фидосиева 651216

# 717
  • Мнения: 92
Здравейте момичета Heart
Писаха ми във фейсбук, че сте ме търсили Grinning Съжалявам, ама така ми се гади денонощно и повръщам, че нямам сили понякога дори да стана от дивана и само спя.
Бебето е Добре, в 9 г.с. съм и 1 ден. Бях на преглед преди 4 дни - беше 2.14 см, оборудвано с крака и ръце Bowtie
На 16ти ще правим генетични тестове, избрахме фирма Vision. Би трябвало преди коледа да имаме резултат, ако не ни мине котка път със забавяне заради празниците и планирани отпуски.
Сърдечният ритъм е 176 удара в минута.
Виждам, че са се натрупали доста съобщения, малко по-късно, като оправя детето, ще отговаря на всяко едно.

# 718
  • Мнения: 24
За втора сутрин се събуждам с кафяво зацапване. Вчера беше толкова малко, че не бях сигурна дали е кръв, но днес вече съм. Онзи ден отхвърлиха вероятността за извънматочна бременност. Аз съм в Англия и при мен е малко сложно. Нямаме гинеколози като в бг. Уикенда се ходи само в спешното и се чака 4 часа. Изобщо не знам какво да правя. Ще отида на скан в Понеделник сутрин. Приемам други съвети. Имам усещането, че е по-добре да си лежа. Събудих се с незначителни коремни болки. Минаха. Имам магнерот, но не знам дали се пие в такива случаи. Аз съм в 5 с + 6 дни.

# 719
  • Мнения: 955
Scarlett и аз съм живяла в чужбина и знам за какво чакане иде реч, но на твое място бих отишла. Аз имах зацапване в 7ма седмица и тогава също не бях в Бг и отидох в спешно, кофтито на западните страни е, че оставят малко нещата на късмет, та там нищо не ми дадоха и казаха, ако се засили или е с червена кръв да се върна. Веднага след екскурзията му, отидох в бг на лекар и ми изписаха утрогестан. Ако все пак няма да идеш си лежи и почивай. Магнезия в случая няма да помогне.

Общи условия

Активация на акаунт