Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 16

  • 33 503
  • 759
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 7 489
Действието на НМХ е 24ч, трябва да се поставя всеки ден.
Различните хора имат нужда от различни дози.
Дози до 0.8 на ден си водят профилактични.

Можеш да прочетеш по-подробно първа страница на темата за тромбофилия
https://m.bg-mamma.com/?topic=1210195

# 751
  • Varna
  • Мнения: 115
Здравейте, момичета Simple Smile

Пиша ви с молба за мнение и съвет.

Първата си бременност загубих поради неясни причини в 5-ти месец. Направих си много изследвания, едно от които и за вродена тромбофилия. В резултат стана ясно, че имам хетерозиготна мутация (не се сещам точно от кой тип).

Когато забременях отново, ми предписаха най-слабата доза на фраксипарин с поставяне през ден.

Миналата година на сестра ми също й се наложи да си поставя, но нейният лекар (тя живее в Италия) й е казал, че медикаментът остава в организма 24 часа и поставянето през ден е безпредметно, т.е. нужно е прилагане всеки ден.

Сега планирам бременност и се чудя дали преди време не ми изписаха терапията, само защото бях страшно изплашена от загубата и колкото да се успокоя, че правя нещо по въпроса. Ако е било по-скоро излишно (самият лекар ми беше казал, че в моя случай е профилактично, а не терапевтично), бих си го спестила този път.

Разбира се, ще се консултирам отново със специалист, но бихте ли споделили какво знаете вие относно честотата на приложение?

Благодаря ви и се извинявам за дългия пост. Simple Smile
Ами дори и да е за всеки случай по-добре с терапия . Отделно гинекологът следи кръвотока . И отделно може да си следите дозата на фраксипарина или клексана дали е ок - при Паскалева или друг лекар. На мен спрямо килограми ми изписаха 0,4 не 0,3 доза  - така че и това преценяват. Видът на мутацията си е важен и дали са ви пуснали всички изследвания за тромбофилия тогава ? - да не се окаже , че има и още нещо .


Да, направих всички изследвания за тромбофилия, но оттогава минаха 8г. и наистина не си спомням точно при коя излезе хетерозиготен тип. Пазя документите, но не са в жилището, в което съм сега.Така или иначе още на времето подчертаха, че тази мутация не е била причина за загубата. Ще се консултирам с лекаря, че да започвам вече с аспирина, ако терапията ще е същата.

Благодаря ви! Simple Smile

# 752
  • Мнения: 816



Да, направих всички изследвания за тромбофилия, но оттогава минаха 8г. и наистина не си спомням точно при коя излезе хетерозиготен тип. Пазя документите, но не са в жилището, в което съм сега.Така или иначе още на времето подчертаха, че тази мутация не е била причина за загубата. Ще се консултирам с лекаря, че да започвам вече с аспирина, ако терапията ще е същата.

Благодаря ви! Simple Smile
[/quote]
Понякога изписват или аспирин или фраксипарин . И при двете имат успех . Двете заедно ми се струва в повече за леки мутации.

# 753
  • Мнения: 147
Слънцето противопоказно ли е за тромбофлебит? Как ходите на море?

# 754
  • Мнения: 1 052
Момичета, сигурно хиляди пъти е писано и питани и дори съм го чела, но сега не го откривам. Предстои ми първо контролно изследване на d-димер,артт, тромбоцити... - преди поставянето на фраксито ли се пускат или след. Поставям го сутрин към 8.30 и мисля да ги пусна непосредствено след изследването. Няма да пускам анти-ха 

@delisardeli отдавна не бях влизала във форума и сега видях хубавата новина ❤❤❤ Стискам палци за една прекрасна и успешна бременност

# 755
  • Мнения: 16 871
Само лекар може да определи дали не е прекалено нмх + аспирин. Аз ъм с ниско рискова и с проблеми с плацентата. Така че....

# 756
  • Мнения: 7 690
Благодаря, момичета, ще проверя на местата, които споделихте.

# 757
  • Мнения: 471
4часа преди изследването се поставяше НМХ. Незнам дали е заради Анти Ха. Аз всъщност пусках АРТТ сутринта, а клексан слагам в 13часа. Даже не се и замислих. Само при проф. Паскалева ме предупреждават

# 758
  • София
  • Мнения: 7 489
Деси, благодаря ти за хубавите мисли и думи Heart

НМХ няма отношение към изследването на тези неща, само при АнтиХа трябва да се спазват 4-те часа.

Момичета, сигурно хиляди пъти е писано и питани и дори съм го чела, но сега не го откривам. Предстои ми първо контролно изследване на d-димер,артт, тромбоцити... - преди поставянето на фраксито ли се пускат или след. Поставям го сутрин към 8.30 и мисля да ги пусна непосредствено след изследването. Няма да пускам анти-ха  

@delisardeli отдавна не бях влизала във форума и сега видях хубавата новина ❤❤❤ Стискам палци за една прекрасна и успешна бременност

# 759
  • Мнения: 2 999
Момичета, заповядайте в НОВАТА ТЕМА

https://www.bg-mamma.com/?topic=1232444.new#new

Общи условия

Активация на акаунт