Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 16

  • 33 650
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 371
В листовката на Клексан пише на 90 градуса, сигурно и във вашата листовка ще пише. Медикаментът е същия.

Момичета, здравейте.
Назначена ми е терапия с Фраксипарин 0,4. Имам питане и се извинявам, ако вече е коментирано. Под прав ъгъл ли трябва да е иглата или по 45 °? И другото, някъсе прочетох, че трябва да е на около 5 см от пъпа настрани... Но може и под пъпа надолу да се бие, нали?
Благодаря Ви и Ви желая успех ♥

# 721
  • Мнения: 16 874
Със същото действие, но не същият, защото съставът е различен.

Виж си в листовката какво пише като инструкции.

# 722
  • Мнения: 1 104
Perla, на мен ми обясниха, че в корема се бият под 90 градуса, а в крайниците под 45 градуса.
За местото, аз цяло бременност биех в корема, от двете страни на пъпа. Не съм спазвала тези 5см ако трябва да съм честна. Биех и по-близко, на около 2 пръста. Проблеми съм нямала.
Под пъпа ми изглеждаше много болезнено и не съм пробвала, но знам, че и там може. ")

# 723
  • Мнения: 97
Perla, на мен ми обясниха, че в корема се бият под 90 градуса, а в крайниците под 45 градуса.
За местото, аз цяло бременност биех в корема, от двете страни на пъпа. Не съм спазвала тези 5см ако трябва да съм честна. Биех и по-близко, на около 2 пръста. Проблеми съм нямала.
Под пъпа ми изглеждаше много болезнено и не съм пробвала, но знам, че и там може. ")
Много благодаря ♥️

# 724
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз биех и над пъпа, последните 3 месеца биех близо до паласките

# 725
  • Мнения: 287
Знаете ли дали жегата влияе по някакъв начин на кръвосъсирването и кръвотока към бебето?

# 726
  • Мнения: 2 999
Знаете ли дали жегата влияе по някакъв начин на кръвосъсирването и кръвотока към бебето?

Да, влияе. През лятото всички, които сме с проблеми и сме на разрежане е в пъти по-добре от колкото през зимата, защото по естествен начин се разширяват кръвоносните съдове, за разлика от зимата.

# 727
  • Мнения: 189
Момичета клексан от 0.4, поставяне подкожно трябва ли да изкарвам мехурчетата въздух? Благодаря.

# 728
  • София
  • Мнения: 7 503
Въздухът не се изкарва. Той е там, за да избута цялата течност от спринцовката.
Прочетете си листовката.

# 729
  • Мнения: 14
Добре де.. този въздух не е ли всъщност виновника за тези подкожни топчета, синините и т.н.
Аз честно казано не съм питала лекаря, приятеля ми си им изкарва въздуха и после като разкарам с леки движения течността почти никога не ми стават подутини.
Въздухът не се изкарва. Той е там, за да избута цялата течност от спринцовката.
Прочетете си листовката.

# 730
  • Мнения: 16 874
Давам линк към листовките на клексана  фраксито. Който прави новата тема ще е хубаво да ги качи в първия  пост:
https://apteka.framar.bg/11003917/клексан-фл-40-мг-0-4-мл

https://apteka.framar.bg/21001062/фраксипарин-шприц-ампула-0-3-мл-1

# 731
  • Мнения: 816
Добре де.. този въздух не е ли всъщност виновника за тези подкожни топчета, синините и т.н.
Аз честно казано не съм питала лекаря, приятеля ми си им изкарва въздуха и после като разкарам с леки движения течността почти никога не ми стават подутини.
Въздухът не се изкарва. Той е там, за да избута цялата течност от спринцовката.
Прочетете си листовката.
С въздуха изкарвате и част от лекарството . А топчета и синини - веднъж има , веднъж не . Хубаво е , ако се виждат вените подалече от тях. И не се търка след поставяне .

# 732
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз с клексан имах да кажем 10 синини и 2-3 бучки за цялата ми бременност. Не съм махала въздуха. Идва един момент, в който свикваме как да си го бием.
Боли ли при вкарването на иглата е почти 100% сигурна синина. За това аз вадя и бода на друго място. Дори само върха да влезе и да боли, махам и търся друго място.
Ако я забия безболезнено, но при вкарване на лекарството боли, пак е почти 100% сигурна синина, тогава аз намествам иглата както е вкарана, наляво или надясно, за да инжектирам на друго място течността с идеята да си спестя синина.

# 733
  • Мнения: 189
Благодаря на всички ви и аз не го изкарвам и така знам, че трябва да е.
Delisardeli, благодаря и на теб, дори и с леко груб отговор, листовката съм я чела 3 пъти и в нея никъде не видях в указанията да е описано, въздуха премахва ли си или не, затова и попитах.
Успех на всички 🌞 и слънчево, щастливо лято.

# 734
  • София
  • Мнения: 7 503
Id, с риск да бъда още по-груба, ако беше прочела някоя друга страница назад, или потърсила, щеше да намериш отговор на въпроса си. Елементарно е.

Въпросът с ваденето на въздуха се обсъжда на всяка трета страница от тази тема.

Пускам скрийншот от началото на темата.



И още един от листовката на Фраксипарин

Последна редакция: чт, 02 юли 2020, 15:50 от delisardeli

Общи условия

Активация на акаунт