Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 16

  • 33 133
  • 759
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 999
Заповядайте в новата тема.
Ето линк към старата тема.
Скрит текст:

# 1
  • София
  • Мнения: 1 676
Здравейте, честита нова тема Simple Smile искам да попитам дали на някой му се е "разреждала" прекалено много кръвта от профилактична доза клексан (0.3 или 0.4) и как е разбирал, какво сте предприемали? По-нисък д-димер какво означава и колко е опасно?

# 2
  • Мнения: 167
Здравейте!С тромбофилия съм фактор 5 v laiden и с един мисед аборт.Записвам се да следя темата.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 428
jenn_kata,
Дозата клексан можеш да провериш с иследване на АнтиХа.
В НКБ, Св. Екатерина, Токуда, Синево изследват АнтиХа.
За д-димер виж референтните стойности при бременност, доколкото съм чела опасно е като се повиши.

DundyS, благодаря за темата.

# 4
  • Мнения: 183
anichka_21 преди да спрете АП мериха ли ви кръвотока?

# 5
  • Мнения: 79
Здравейте! Може ли някой да ми даде номер, на който мога да си запиша час при Др. Паскалева. В интернет намерих номер на регистратура, но никой не ми отговаря. Благодаря!

# 6
  • Мнения: 751
02 921 13 64 - звъниш на регистратура и от там ти записват час за преглед при Проф.Паскалева.

# 7
  • Мнения: 664
anichka_21 преди да спрете АП мериха ли ви кръвотока?
На всеки преглед следихме кръвотока. Аз бях от 6 г.с. до 34 г.с. През това време бях и на Фраксипарин (по средата сменихме на Клексан, защото направих алергия). Клексан го спрях 3 дни преди секциото. След това бях още 2 седмици и го спрях.

# 8
  • Мнения: 1 472
Аз от 15.10.съм спряла Клексана с идеята, че всеки момент може да започне раждане, ама то не започва.... дали да не пусна някакви изследвания, то още цяла седмица може да мине, докато дойде моментът....ама и да пусна какво пък да направя като анестезиологът казва, че 3-4дни преди да родя не трябва да съм била инжекции...?!

# 9
  • Мнения: 12
Здравейте Simple Smile Нова съм и не знам дали точно тук мога да задам един въпрос. Ако нещо съм сгрешила още от сега се извинявам. Бременна съм в 15 г.с. и съм на фраксипарин 0.4 и Аспирин протект. Лечението ми бе изписано от АГ при която съм решила да раждам, но за съжаление не води бременност и се наложи да се запиша при друга. Тя обаче макар всичките ми изследвания реши да замени фраксито със таблетки Натаспин. Та въпроса ми е дали някоя от Вас е изпадала в такава ситуация? Двете ми АГ с различно мнение и аз не знам какво да правя. Благодаря предварително

# 10
  • Мнения: 1
Здравейте.  Имам един мисед преди тро месеца, след който изследванията показаха хетерозиготен генотип 4G/5G и хетерозиготен генотип I/D (ACE). Сега имам положителен тест и съм много пристенена тъй като по аптеките ми казват, че нямат нито Фраксипарин нито Клексан 0,4. Знаете ли от къде мога да си го набавя?

# 11
  • Мнения: 371
Не е възможно никъде да няма, особено в София..
Има групи из фейсбук, където жени продават/ подаряват- в тази за Сигридов съм виждала.
Здравейте.  Имам един мисед преди тро месеца, след който изследванията показаха хетерозиготен генотип 4G/5G и хетерозиготен генотип I/D (ACE). Сега имам положителен тест и съм много пристенена тъй като по аптеките ми казват, че нямат нито Фраксипарин нито Клексан 0,4. Знаете ли от къде мога да си го набавя?

# 12
  • Мнения: 5 352
Ох, майче само в тази тема не съм писала, ама няма да я пропусна. Grinning
Има ли момичета, които са почнали лечението с фраксипарин по-късно - към 9та седмица и успешен ли беше финалът?
Аз съм хетерозигот 4G/5G и хетерозигот MTHFR.
В 4+2гс почнах Аспирин Протект назначен от Конова през ден. Разбрахме се в 9гс да правя изследвания на коагулацията и да решаваме как ще процедираме.
Днес се видях с АГ и той каза да почна да редувам адин ден АП и един ден Натаспин.
И пак в 9та седмица изследвания да решаваме за Фраксито.

С две думи, ако започна Фраксипарин ще е в 9та седмица, което сега малко ме шашка.

ПС: Имам един спонтанен аборт в 6гс. но според повечето специалисти, с които съм се срещала, причината толкова рано не са факторите на тромбофилията.

# 13
  • Мнения: 8
Здравейте.  Имам един мисед преди тро месеца, след който изследванията показаха хетерозиготен генотип 4G/5G и хетерозиготен генотип I/D (ACE). Сега имам положителен тест и съм много пристенена тъй като по аптеките ми казват, че нямат нито Фраксипарин нито Клексан 0,4. Знаете ли от къде мога да си го набавя?

Здравей,
Аз си намирам Клексан в аптеки Медея. Винаги са заредени.
Успех Simple Smile

# 14
  • Мнения: 547
Здравейте Simple Smile Нова съм и не знам дали точно тук мога да задам един въпрос. Ако нещо съм сгрешила още от сега се извинявам. Бременна съм в 15 г.с. и съм на фраксипарин 0.4 и Аспирин протект. Лечението ми бе изписано от АГ при която съм решила да раждам, но за съжаление не води бременност и се наложи да се запиша при друга. Тя обаче макар всичките ми изследвания реши да замени фраксито със таблетки Натаспин. Та въпроса ми е дали някоя от Вас е изпадала в такава ситуация? Двете ми АГ с различно мнение и аз не знам какво да правя. Благодаря предварително


Здравей! Доколкото съм запозната, действието на фраксипарин и натаспин не е едно и също и не са взаимозаменяеми! Фраксипарин предотвратявс образуването на тромби, а натаспин "топи" вече образували се такива!
Ако искаш попитай тук https://m.bg-mamma.com/?topic=1138424.300 Има много добре запознати жени, които ще ти помогнат!

Общи условия

Активация на акаунт