Добре дошли в "Родени", ЮЛСКИ бебчета засмени! - Тема 1

  • 17 437
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
На каква възраст започанха да протягат ръчички към играчките? Моята е на 2 месец без 10 дни и е още хаотично мятането на ръце...
Момичета от София, къде ходихте на ортопед? Би било добре да приема с направление и да не се чака, ако инаш час

# 721
  • Мнения: X
Ние сме на 2 месеца и 10 дни и вече почна да пипа играчките.. Ние бяхме с направление за ортопед и въпреки това ни взе 20 лева... Преди моста ходим в частна клиника, там ни е и педиатърката..

# 722
  • Мнения: 503
Не пипай гърдите, ако не чувстваш напрежение. Сама ще спре, а може и понякога да има капки при стискане доста дълго време. При мен имаше дори след една година.
Някой ортопеди взимат за видеозон, а не би трябвало. Все пак този преглед е точно за това... Пипи разпитай, ако трябва и в майките на София или потърси теми в групата, ама ми е безумно това плащане за всичко на малки бебета и деца. Аз искам да водя мише на очен. Часове по здравна каса - декември! Иначе за частен преглед ми дадоха час за този месец. То сигурно най - прехваления лекар тук де... Ама да видим.

# 723
  • София
  • Мнения: 388
Ние вчера направихме 2 месеца и още не се заглеждаме по играчките.
Утре сме на ортопед в ОртоМедика Клиник в Центъра. Имаме час и сме с направление, но не ще видим дали ще чакаме или ще доплатим нещо. Иначе доколкото разбрах в съботите работят само с деца и сме запазили часа преди 2 седмици.
На мен кърмата почва да ми тече само като е направила голяма пауза, иначе само ми се втърдяват. По едно време пиех хапчета, че свеки беше ме филмирала, че не ми стига кърмата и тогава се събуждах с мокри тениски, но ги пих 1 седмица и ги спрях. Другата седмица сме на консултация и ще видим как наддава.

# 724
  • Мнения: 107
И ние бяхме на ортопед при д-р Ефремов с направление (за София), но си платихме за ехографа 25 лв... не сме чакали много за прегледа, който беше макс 10 мин и най-важното, което ни повтори беше да държим бебето без чорапки.. Simple Smile

И при мен се случва да текат гърдите и е доста неприятно. Най-често едната теква докато суче или изцеждам другата или ако не ги е изпразнил добре. Гледам със салфетка да слагам, когато се случи, но не винаги помага. А също се изцеждам понякога, когато усетя, че имам доста насъбрано мляко Simple Smile

При нас последно време сученето е доста тегаво, бебчо се извива, пуска постоянно гърдата и после пак я търси.. не мога да си обесня на какво се дължи. Някоя от вас да е имала сходен проблем?

За играчките и при нас все още не посяга да ги хване, само им се радва на въртележката като се въртят. Ние в събота ставаме на 2 месеца Simple Smile

# 725
  • Мнения: 3 252
Little_princess7, вие кога ходихте? Аз мисля да я водя в края на месеца, ама от няколко дни или обувам чорапи или слагам панталон, че много мръзнат крачетата. Каква е логиката да няма чорапи?
А иначе по темата и при мен текат гърдите. Аз давам от шише кърма, но много често изтича и голяма част по нощници/пода/дивана.

# 726
  • София
  • Мнения: 388
И аз от няколко дена ѝ обувам панталонки и чорапки, даже вечер като я изкъпем ѝ слагам боди с дълъг ръкав за през нощта. Беше почнала нещо да ми киха сутрин като се събуди и аз се притесних да не я разболея. И аз не разбирам каква е логиката да не слагаме чорапи. Чакам и аз утре прегледа с нетърпения да видим какво ще ни кажат и на нас.

# 727
  • Мнения: 114
Аз искам да питам колко време държите лепенките Куул пач след ваксина?
Иначе и моите гърди текат доста често. И не знам защо винаги по време на секс?? На вас случват ли ви се такива неща 😂

# 728
  • Мнения: X
Аз искам да питам колко време държите лепенките Куул пач след ваксина?
Иначе и моите гърди текат доста често. И не знам защо винаги по време на секс?? На вас случват ли ви се такива неща 😂
Ние лепенките Куул пач ги държахме 4 часа, ама 100 пъти смених другите лепенки които държаха тях.. На мен секс не ми се случва та да не говорим за течове 😁.. Мисля, че с мм сме изпаднали в безсексуална криза.. Единственото което правим заедно и близко един до друг е спането.. Него го можем наай- добре !

# 729
  • Мнения: 111
Как се ползват кулпач лепенките, кога се поставят преди или след ваксината,отгоре слага ли се обикновена лепенка върху нея,след колко време се сменя

# 730
  • Мнения: X
Слагаш ги там където е боцканото обаче понеже не лепят добре и аз залепвам обикновени, за да захвана куул пача.. 4 часа ги държах аз.. Педиатърката каза да ги пазя за следващия път ама аз ги хвърлих.

# 731
  • Мнения: 98
Колко много сте изписали,а на мен така да не ми остава време.Липсваме от първа страница с Мони 😮 Хич не успявам да се организирам..или кърмя,или бършй повръщано или гладя,за готвене почти не ми се случва.

# 732
  • Мнения: X
Колко много сте изписали,а на мен така да не ми остава време.Липсваме от първа страница с Мони 😮 Хич не успявам да се организирам..или кърмя,или бършй повръщано или гладя,за готвене почти не ми се случва.
Забелязах, че си гледала доста назад в коментарите 😁.. Аз в началото не успявах да правя нищо вкъщи.. Сега пък готвя всеки ден, всеки ден пускам прахосмукачка и мия пода.. Чак се чудя на себе си как го правя. Когато си сама почти по 24/7 се научаваш да се оправяш, защото знаеш, че няма кой друг да го направи вместо теб. Аз гладя 2 пъти в седмицата, чакам да ми се натрупа и като ме хванат лудите,почвам! Ще свикнеш и ти, човек се учи докато е жив!

Последна редакция: пт, 13 сеп 2019, 22:47 от Анонимен

# 733
  • Мнения: 24
И аз нещо не мога да се организирам. До готвене не съм стигала откакто съм родила.. А като си спомня как си угаждах като бях бременна Joy Сега съм първа на опашката на топла точка...
Иначе гладя, чистя, но като цяло гледам да се възползвам от хубавото време и с малчо сме навън по цял ден, така че докато съм си вкъщи се съсредоточавам върху задачките около него. В тази връзка да попитам мамите на АМ, след всяка употреба ли стерилизирате шишетата? И сменяхте ли вече биберони?
Megi8988, зимата ще има време за организации Blush

# 734
  • Мнения: 561
Момичета, включвам се с въпрос. Малчо има много ушна кал. След баня минавам с клечка за уши само ушната мида, но на другия ден забелязвам жълти люспи по ушната мида и махам и тях. Като ги пипна са с консистенция на ушна кал- меки и жълти. Гледам да му пазя ушичките по време на баня, но явно влиза малко вода..Това индикация ли е, че има проблем с ушичките, или е нормално да излиза кал по ушната мида??

Общи условия

Активация на акаунт