„Zero waste“ и „Plastic-free“ като начин на живот – струва ли си?

  • 33 883
  • 921
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 8 892
Ако нещо заслужава повече пастите за зъби да е в допълнителна опаковка, това са различните санитарни препарати със силно корозивни съставки, както и спрейове срещу насекоми.

# 796
  • SF
  • Мнения: 21 177
Нищо не пречи за много стоки от този тип да стоят в големи кутии по щандовете вместо да са в индивидуални кутийки. А баркода, срока на годност и ценната информация така или иначе се изписват и върху тубата.

Пречи, но няма как да ти го обясня, защото ще отплеснем темата в друга посока. Но пречи.
По ред технически причини не може да бъде отпечатана цялата информация върху тубата - изисквания на печатниците, видове печат, оскъпяване и преоскъпяване на продукта... Има кодове, които се добавят допълнително като се "издраскват" върху опаковката и тя не може да е всякаква,  големина на шрифта по европейски регулации, който не върху всеки субстракт може да бъде изпълнен.... Приеми, че опаковките се мислят, имат експериментален период, преработват се, ако трябва и това е дълъг маркетингов, дизайнерски, предпечатарски, печатарски процес, след което следва складиране, транспортиране, пак складиране, пак транпортиране и чак тогава ти я виждаш върху щанда. Със сигурност пропускам процеси, но не е толкова важно.
Опаковката е първото нещо, което изхвърляш, но е и първото нещо, което виждаш в магазина. Щандът за пастите в средно голям магазин е дълъг 6 метра и е висок 1,70. За момент си представи как изглежда, ако са без опаковки. И си представи, съответно, как на час минават поне 100 човека и всяка ръчичка препипва - отваря, помирисва, евентуално затваря и посяга към другата... После тази добре опипана паста, която се е търкаляла включително и по земята, попада в твоята чашка при четката за зъби.

# 797
  • Мнения: X
Тук в Швеция пастите за зъби ги продават без кутия, ето така са наредени по стелажите

Скрит текст:




# 798
  • Мнения: 6 884
Как оцелявате в Швеция?

Иначе ето какво има тук на картонената опаковка и на тубата.
Скрит текст:

# 799
  • SF
  • Мнения: 21 177
Ами браво на печатницата! Прииска ми се да им видя целия асортимент. Как успяват да съберат информацията върху по-малките разфасовки?! Браво и на шведите.

# 800
  • Мнения: 8 892
Много хранителни продукти, включително детски и бебешки храни са без вторична опаковка, каквато се явява картонената опаковка на пастата за зъби.
Всеки, който има съмнения, че опаковката е падала на земята и не е чиста, е абсолютно в правото си да я измие с вода и сапун преди да я сложи на мястото за ползване или съхранение в дома си.
Твърде ситния текст се чете с лупа или приложение за телефон. Виждала съм хора да си носят лупа в магазина, виждала съм в аптеки по гишетата да предлагат "служебна" лупа на клиенти да прочетат дребен шрифт.

# 801
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Есме, в Германия също много пасти за зъби се продават без картонена опаковка, както от по-евтините марки, така и от по-скъпите.
Когато ходим на седмичен пазар слагам в количката една сгъваема щайга и в нея нареждам продуктите, но ако съм излязла само за мляко, хляб имам си памучна торба сгъната в чантата и използвам нея. Чантата ми е много малка и има място в нея за очила, портмоне, телефон и тази торбичка, подобна тази.

# 802
  • Мнения: 1 651
В ДМ на тяхната марка Донтодент, пастите за зъби също са без картонена опаковка. Значи може.

# 803
  • София
  • Мнения: 62 595
И в Лидл има едни пасти, май пак някаква тяхна марка, наредени са като на снимката. Тубите са големи, обаче.

# 804
  • София
  • Мнения: 11 489
Пластмасовите туби не са ли по-голям проблем от картонените опаковки?

# 805
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Те също са проблем, но достъпна алтернатива май няма.

# 806
  • София
  • Мнения: 11 489
И аз това си мислех. Ами да вземат да измислят.

# 807
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Колибри, откъде си намери сгъваема щайга? Идеята е интересна.

# 808
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Тук има.

# 809
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Да, подобна тази е, нашата е малко по-голяма и ни я подариха от Метро (Германия). Много е удобна и събира много неща. Винаги е в багажника заедно с няколко торби от зебло - от Карфур (като го откриха ги продаваха), от Джъмбо, и от Икеа.



Твърде ситния текст се чете с лупа или приложение за телефон. Виждала съм хора да си носят лупа в магазина, виждала съм в аптеки по гишетата да предлагат "служебна" лупа на клиенти да прочетат дребен шрифт.

От няколко години ми направи впечатление, че в количките в ДМ и една верига магазини има вградени лупи,  за такива като мен, които не си носят очилата за четене Simple Smile

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 09:26 от colibri

Общи условия

Активация на акаунт