Бял списък на хотели в страната - Тема 4

  • 128 834
  • 751
  •   1
Отговори
# 150
  • при него
  • Мнения: 1 230
Последно писах отзиви в букинг това лято. Има две секции за коментари: какво ви хареса и какво не ви хареса. Понеже имаше неща, които истински не ми харесаха, исках да видя, дали ще ги публикуват. Значи, положителните коментари ( от съответното квадратче) бяха публикувани без редакция, отрицателните изобщо не се публикуват. Може би отиват само до букинг и/или хотела. На сайта ги нямаше изобщо, а не е да съм ползвала някакъв краен или остър тон. Не получих и коментар от букинг, че съм написала нещо неподходящо. Та според мен, каквото се напише в квадртачето за " какво не ви хареса" не се публикува на сайта. Оценките ( в цифра), които се дават в отделните категории, какви бяха например, локация, чистота, се взимат предвид при калкулирането на общата оценка от мнението.
Извинявам, се за отклонението и се надявам, да е полезно.

# 151
  • Пловдив
  • Мнения: 40 776
Хм...изненадахте ме с това за Букинг Confused

# 152
  • София
  • Мнения: 2 855
Да не отклонявам и аз темата, но току що си проверих последния отзив в Букинг от преди 2-3 дни, вижда се точно така, както съм го написала, с + и -. Обикновено си проконтролирам отзивите след тяхното публикуване, независимо къде са, не съм засичала разминаване досега, а не е като да не пиша отзиви.

А сега по темата - Вела Хилс във Велинград, с леки забележки към закуската и персонала по време на закуската.

# 153
  • при него
  • Мнения: 1 230
Да странно, сега и аз го виждам, но тогава няколко пъти гледах и ги нямаше отрицателните коментари. Моля да ме извините, не съм искала да подведа никой. Дали ги публикуват слд време или е заради новата версия на сайта или просто моя грешка, не знам.

# 154
  • Мнения: 1 397
Да странно, сега и аз го виждам, но тогава няколко пъти гледах и ги нямаше отрицателните коментари. Моля да ме извините, не съм искала да подведа никой. Дали ги публикуват слд време или е заради новата версия на сайта или просто моя грешка, не знам.

А може да следят мненията във форума и да са си взели бележка 😁😁😀

# 155
  • Мнения: 568
Аз ги насолих онез, даже и снимки бях прикрепила. В интерес на истината, бяха ги публикували, макар и след почти седмица, а те не бяха лицеприятни.  
Скрит текст:
Едната ми снимка показваше "черешката на тортата" - замазано (демек, не добре почистено) петно от повръщано до едно от леглата. Жалко, че имаш право само на три снимки, а там имаше материал за 10, поне
Все пак, съм с едно голамо "на ум" спрямо отзивте в платформата и вече не им вярвам сляпо.

# 156
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
Аз като проверявам отзиви и оценки в Букинг ги подреждем от ниска към висока оценка. Така виждам първо отрицателните коментари, за да знам какво евентуално не е наред с мястото и да преценя важно ли е за мен.

# 157
  • Мнения: 1 614
Глас за " Винпалас" Арбанаси.Топло Спа,хубава кухня.Стаите се нуждаят от освежаване, но като цяло хотела си заслужава.

# 158
  • Мнения: 22
Няколко предложения и от мен:

Хотелски комплекс “Арбанашки хан” 
Посещавали сме го няколко пъти през различно време на годината ( с Грабо и без ) - винаги сме оставали доволни.

Семеен Хотел Комплимент - Трявна
Като трябва да се отчете че липсата на ресторант, но пък в близост има алтернативи.

АРТЕ СПА & Парк Хотел - Велинград
Имахме повод и се поглезихме Blush
Наистина без забележки - хубаво СПА и уникален ресторант!!!

# 159
  • Мнения: 2 132
Винпаласа ме спечелиха с топлия си басейн и джакузи.Март месец беше страхотно, слънчеви бани си правихме.Храната става, но спешна нужда от реновиране на стаите!
За Арбанашки хан може ли да ми кажете в коя част сте отсядали, че малко се обърках от сайта им...В коя част е ресторанта и в коя е спато?Басейна работи ли зимата?Март мислим да го посетим.

# 160
  • Мнения: 22
За Арбанашки хан може ли да ми кажете в коя част сте отсядали, че малко се обърках от сайта им...В коя част е ресторанта и в коя е спато?Басейна работи ли зимата?Март мислим да го посетим.


СПА-то на Арбанашки хан не е силното му място - помещението не е особено голямо и разполага със сауна, парна баня и джакузи. Ако търсите басейн по-добре помислете за алтернатива.
Ние винаги сме отсядали в новата хотелска част, която обаче вече не е толкова нова и има нужда от леко освежаване тук там.
В края на миналата година завършиха съвсем нова част от комплекса, стаите са идентични. Новият ресторант също ми се струва интересен, та може би скоро ще пробваме или тази част на комплекса, или вилата им която се намира в близост.
Бих препоръчала все пак да потърсите актуални отзиви, тъй като ние последно посетихме Октомври месец миналата година. Simple Smile

Механата е разположена в къщата паметник, а новият ресторант предполагам е в новата част.
Спа-то е на приземния етаж в (старата) нова част. Всичките места за настаняване са с общ двор и са близко едно до друго.

# 161
  • Мнения: 603
Здравейте,
Имате ли препоръки за някое спокойно място, комплекс с къщички. На първо време се сещам само за Ягода/малина, но навярно има и други уютни места. Само двама сме Simple Smile

# 162
  • Мнения: 2 363
Хотел Аура-Велинград-не е лукс, но е с много добро съотношение цена-качество за Велинград. Базата е обновена, водата е хубава, има много басейни и спа-то не се препълва, храната е повече от прилична, хотелът е и близо до центъра. Препоръчвам смело за бюджетна почивка във Велинград.

# 163
  • Мнения: X
Здравейте,
Имате ли препоръки за някое спокойно място, комплекс с къщички. На първо време се сещам само за Ягода/малина, но навярно има и други уютни места. Само двама сме Simple Smile
https://artemida.bg/
Не съм ходила, просто ми попадна преди известно време като идея.

# 164
  • Мнения: 1 069
Спа комплекс Каталина, Цигов Чарк препоръчвам.
Забележка: хотелът има 2* и 4* част, аз визирам 4*. Уют на много високо ниво, обслужване.
Има и инфрачервена сауна, освен обикновена. Солна стая.
Басейна не го пробвах, понеже от пипане водата ми се видя хладка, но джакузито е супер.

И да .... , но и не ...
Не знам поста ми дали е за тук, защото съм и доволен и недоволен.
Но да кажем, че съм повече доволен.

Ще се опитам да съм максимално обективен.

Първо лошото:
Типично по български, правят се икономии:
- стая за релакс - студена, огледах помещението, няма климатик, няма радиатор
- парна баня - на "икономичен" режим, колкото да се води, че работи
- басейн - студен, при поискване на термометър, за да премеря температурата на водата, такъв ми беше отказан. На таблото липсват данни за температура на водата.
- басейна е разграфен с максимална дълбочина 1,70м., а се оказа, че ме покрива (1,84м) - може да е неприятна изненада за неплуващите. Отделно, че с тия черни плочки, все едно влизаш в бездна.
- джакузито е по-топло, но е далече от оповестените в рекламата градуси
- разпран халат, видимо нов, но с разпран ръкав, ами тези камериерки, за какво са там ?
- хамам - една дума - СТУДЕН, с още една дума - НЕИЗПОЛЗВАЕМ.

И това, което най-много ни подразни са евтините номера, които прилагат Стаята ни беше електронно блокирана в 11,30 часа, при 10 пъти оповестен час за напускане до 12,00 Ако искам ще отида точно в 11:59:59 часа !!! От камериерките разбрах, че не сме само ние.

Неутрално:
Солната стая се заплаща допълнително, ок, няма проблеми, ама да влезе и да ме гони спа рецепционистката и да ми държи тон - ами не е познала.

Хубавото:

Нова сграда, чисто, луксозно.
Хубав интериор на ресторанта, хубава храна.Не отговаря на 4* , но е хубава храната.
За закуска - хубав кафе автомат, който мели в реално време кафето и прави хубаво капучино, лате, макиато и т.н.
Имаше 2 вида сок, които не пробвах. Млякото беше леко воднисто.

Има детски кът и фитнес.

Алтернативата на Цигов чарк - Парадайс спа е с много топъл басейн.

Прилагам и малко снимки:



И едно важно доуточнение, новия корпус се води 4*, а комплекс Каталина (стария) - 2*.
Запознахме се две семейства, които бяха отседнали в стария корпус. Те се хранят в отделен ресторант и споменаха, че е цяло събитие уикендите да заредят блок масата повторно с ниско качествени продукти.

Дали ще повторим ? Не ! Плащаш за спа хотел - басейна студен (не съм изненадан), парната баня и хамама студени, стаята за релакс студена, заключват ти стаята и др. дреболии като тази, че пускат външни лица в спа центъра.

Още малко да се захаби базата и ще почнат масовите оплаквания.

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 11:10 от aiwabg

Общи условия

Активация на акаунт