Гордо пъчиме кореми, към ОКТОМВРИ без проблеми

  • 16 208
  • 269
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 550
хИлоу мацки!

гледам засегнали сте темата за имената  Mr. Green
при нас свекърви, майки, бащи, свекър не се бутат за името  Naughty вероятно, щото ме познават и знаят, че е абсурд да си кръстя детето на някого от тях  Flutter пък и ставам много зла като ми противоречят  smile3534
Аз за сега мъжки имена не мисля, нали трябва да е момиче.
И съм си избрала няколко...като се колебая между Ная и Кая (предпочитам къси имена)....първо бях за Кая, но почнах да харесвам Ная повече и ще видим  newsm78 Други имена, които влязоха в списъка след 2 часа тръсене са - Аисса, Миа, Ниа, Адриана...но нещо не ми харесват вече.

между другото и Борис и Филип са много хубави имена...Филип беше предназначено за малкия ми разбойник, но просто Александър, колкото и банално да е, ми е много любимо

ще ме прощавате за липсата на препинателни знаци и главни букви, но ме домързя Simple Smile)

# 31
  • Мнения: 2 015
Здравейте, момичета  bouquet!
Моето малко мъжле пък не се спира по цял ден newsm32!Дри вчера толкова много се въртя  girluu, че цялия ми корем се мърда preggo, а таткото се кефи, но на мен не ми е много комфортно при това безпирно въртене #Crazy!За име още не сме се разбрали Rolling Eyes, защото зависи как ще се държи свеки с мен tooth.Мъжо настоява да е на нея, но аз ще се съглася при условие, че получа леглото което желая newsm07.Танто за куку-ригу Party!Иначе съм се спряла на имената Кристиян или Янислав (Яни) smile3560, нещо подобно, но то нека се роди живо и здраво пък ще го мислим Peace!Айде това е от мен и да цункате коремчетата от мен kiss!

# 32
  • Мнения: 458
Чакайте да не остана по назад и аз Mr. Green.Ако е момче ще е Георги това съм го решила твърдо.А за мома Ева,Илияна,Стиляна незнам newsm78 има време да помислим още .Още нищо несме купили за новия бебок /то аз дрешки си имам от каката/ но ще има и нужда от нещо новичко.Количка определено ми трябва и се оглеждам но мислим да я купим към края на септември.Нашето тати на 15.07 излиза в отпуск и се точим за Рибарица ,дано не ни пресиче котка път.
А и да кажа за меренето на бебо неим вярвайте много много,щот на мен с каката  като бях в 7 месец един доФФтор я измери 800 грама #Crazy, следобед другия 1 620 грама Crazy.Това е разлика огромна,само нерви си вкарах и претиснения.Та споко щом бебо си шава и хапва всичко е ОК.
Айде стига съм плямпъла  bowuu успешен ден и от нас

# 33
  • Мнения: 490
Привет и от нас в новата тема Hug!
Неса, страхотна си-айде почерпки и от Пловдив! newsm64
Чета, че се вълнувата от имената- и аз за мъжко име съм решила Борис, ама за женско неискам да е с Б като Бояна-много ми харесва, Белослава, а с К.Пък пустите именници освен Кристина нищо не ми харесва, но живот и здраве да се родят беборанчетата пък няма да останат без имена.
Искам да питам някоя от вас гледала ли е новините и какво разбра за новите социални промени, аз чух че майчинството го гласували 90% от заплатата на майката и болничните 200 дни, ама не ми е ясно. Освен това някоя мама чула ли е и знае ли къде мога да подам жалба срещу бившите ми работодатели, защото се указа, че не са ме осигурявали от 2004 г. Sick #2gunfire
И още малко да се жалвам-спасение от подуването няма никакво-и душове и вдигане на краката-нищо. Mr. Green
Поздрави на бебоците!

# 34
  • Мнения: 598
здравейте и от мен!
да се разпиша че от няколко дни май не съм го правила Simple Smile вчера си умрях от притеснения че бебо  baby_neutralнещо се беше кротнал доста за разлика от невероятно буйните предишни няколко дни. Ама се успокоявах от това което съм чела от вас--че не всеки ден бебчето ще е еднакво активно. Ами и то душа носи, нали трябва и почивка след буйната игра!   1swing (или гимнастика или там каквото прави вътре)
За име, нали вече два пъти ни потвърждават че ще е момче, май ще е на свекъра кръстено--Иван. Дори имен ден ще си има  newsm68 Ако пък нещо са сбъркали докторите, за момиче варианта ни е Ива. На мен и двете ми харесват макар и любимото ми мъжко име да е Александър, а момичешко--Ани. Но нямаме такива в рода и не става, а са ми традиционалисти родителите и свекъра и свекървата. Следващото ще е вече на нашите. А ако имаме повече, вече ще избирам по мой избор  smile3521 затова от сега си правя сметката за трето, макар и хич да не знам как ще се справяме финансово newsm78 . Сега за това бебче ще разчитаме основно на помощ от родителите че то с тези смешни майчински и заплатата на мъжа ми ще имаме по-малки доходи от сега като сме двама, а после newsm78 ? Ели и аз разбрах за увеличаването на 135те дни на 200 дни. То мен това не ме топли повече, щото съм осигурявана на минимална заплата  Money, както правят повечето частници тук в града Sad Ама какво да се прави. Свършен факт. Ще трабва да съм благодарна и затова май... Ели, ама ако си имала трудов договор с тях, те трябва да са те осигурявали. Сигурна ли си че не са го правили?
А за подуването на краката, на мен определено ми помага това че цял ден съм на хладно в офиса, ама вечер ми е тежко вкъщи и добре че не съм още в болнични че там ще се сваря в собствен сос Sad

# 35
  • Мнения: 793
eli_gu  ти трудова книжка нали имаш ?!? оформена и т.н.?! Много ме учуди Confused

# 36
  • Мнения: 289
Здравейте, мами! Леле, каква буря е тук, вали гредушка, притъмня - дано се размине до 17, че как ще си плувам от офиса... newsm78
По повод имената - на наши познати детенцето е Филип и му казват Фифи на галено.
Бяхме измислили Ния или Гергана за момиченце, но сега се оказа, че пак ще сме на момчешка вълна. Баткото е Радослав / на тати/, а за мъничето обмисляме Борис, Велизар... Thinking Племенницата ми е Белослава - страхотно именце, Хера! Hug
За подуването на краката - не съм пробвала още, но моя колежка ми каза, че пиенето на липов чай в огромни количества намалява отоците.
А за майчинските - така и не разбрах дали са го приели да е така от 01,01,07...

# 37
  • София
  • Мнения: 2 708
Здравейте мамчета, виждам че сте добре и това ме радва много Simple Smile Аз чета често, но нещо не пиша  Embarassed срам

Ние с бебо сме добре, голямо буйстване пада в корема ми, но то и няма как, огромен е и има място колкото искаш (предишната бременност въобще не беше така). И си личи че ще е диваче, не се спира, на ден го усещам да се върти поне по 3 пъти, кога ще се кротне с главичката надолу не знам, само се моля да е скоро Simple Smile Иначе върви малко едричък, но ще видим, преди 10 дни беше 720 гр и ми казаха че тремина ми е за Септември, но ми писна всеки път да е различно, когато - тогава

По повод имената и ние мислим мъжко име, много трудна работа се оказва. Спряли сме се (или аз по - точно) на 3 имена, едното от които е Филип (на галено на мен ми харесва Фипо  Laughing ) но татито още не иска да решаваме със сигурност (въпреки че 4 пъти казаха момче). Миналия път цялата бременност дъщеря ми уж беше Виктория, но като влезнах за раждане казах че не искам и сега е Калина, много и подхожда

А това за майчинството приели ли са го вече и дали въобще нас ще ни хване, защото ако е от 01.01.2007 ще сме заварено положение и кой знае дали ще ни огрее  Whistling

# 38
  • Varna
  • Мнения: 333
Eli_gu podai jalba v NOI. Vzemi si trudovata  knijka i trudoviqt  dogovor. Ako ne ti e oformena trudovata knijka otidi v Inspekciqta po truda.

Izvinqvam se za latinicata, no  mi se skapa kirilicata .

# 39
  • Мнения: 2 152
Здравейте и от мен Hug

Браво за темата - страхотна е. А аз наистина гордо си пъча коремчето като вървя preggo и много се кефя като ме заглеждат Mr. Green Обаче има и лоши погледи, та и аз като Херка, си сложих червен конец против уроки smile3508 Да ме гледат колкото си искат.

Майчета, аз съм много против някой да ми се налага за име. Аууу откачам и ставам много лошаа smile3515 Бебчето си е наше и само ние с таткото ще решаваме как ще се казва. А ако ме питате, най-голямо право имаме ние майките. Ние си го носим, ние си го гледаме, ние ще се измъчим. Та ако някой трябва да измисля име, това сме ние Mr. Green

За моето човече мъничко сме си измислили именце - Никола Много ни харесва. На галено е Ники, има си имен ден на Никулден и много му се връзва с фамилията ни - Никола Симеонов. Засега на това сме се спрели, но ще видим. Има още докрая. Каквото и да е името обаче, ще е българско, силно име, да си има и ден Flutter

Бебо много ритка. По цял ден. Особено като съм на работа пред компа - ама не спира. Вечер се кротва, което е мн. странно, на повечето тогава риткат newsm78

Айде стига вече от мен. Лек дееен Hug

# 40
Здравейте,момичета!Заглавието на темата е страхотно.Наистина си заслужава да се гордеем с закръглените си коремчета.Аз съм все още нова във форума и тепърва ще научавам някои неща,надявам се с помощ от ваша страна.Очаквам първо бебе на 24 октомври и все още не зная как да попадна в отчетите за месец октомври.До колкото успях да разгледам форума,видях че има доста интересни и полезни неща.Надявам се да ми е толкова интересно винаги,колкото в момента.Чао от мен за сега.

# 41
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
Ха, здравейте и от нас! Grinning
Неса, поздравления за новата темичка!

За увеличението на майчинството, поне аз каквото разбрах, не е прието окончателно и е само на първо четене, има 2 предложения. Това можете да го видите тук: http://www.insurance.bg/news/?cat=news&cat_id=1&sn_id=31525
Четох обаче из другите форуми, че много майки са несъгласни с това (тези, който по една или друга причина са осигурявани на мин. заплата, защото при тях ще се получи да вземат по малка сума, ако не се сложи някакъв праг). Аз съм "за" тази промяна, защото ме осигуряват на реална заплата.
Относно имена - и ние сме избрали вече именце на нашия разбойник, но при нас положението е доста улеснено, защото моето име започва с буквата на свекървата, а пък името на татито с буквата на свекъра  Laughing, та смятаме ако наистина е момче, както казват докторите, да е с "Р" (спрели сме се на 2 имена, но татито по си харесва едното и смятам така да е и то най-вече, защото никой не ме притиска. Мъжът ми казва: " на мен това ми харесва, но в крайна сметка ти си решаваш)). Аз си казах на таткото, че си смятам, че е на него кръстено, а пък свекъра да си мисли, че е на него Joy. Същото ще се получи ако излезе момиченце - пишем го с "А" . Ние си харесваме тази традиция с имената,
Аз съм добре, като се изклщчат честите конракции, който имам от време на време, но вече им свикнах. Моят бебок също го няма никакъв 2-3 дни, или по-скоро рита от време на време ама някак си навътре към тялото.
Това е от нас! Целувки на бебчовците!

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 21:50 от AIR

# 42
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Здравейте след бурята и от мен!
Майчета от София, дано да не сте се изплашили много, че ужасни отзиви и снимки от тази буря, големи наводнения и счупени покриви в София!  #Crazy
Аз да споделя, относно моето преживяване със сърдитата ми майка заради името на беборана - преди малко и се обадих, а тя се преструваше малко, че не сме се карали, въобще и не спомена ... прави се на ударена малко, но не вярвам да се размине всичко така! Ще ми го натяква още, нооо, ние си знаем - както сме си решили!
Целувам Ви и Ви желая весел week - end, а ние с бебка се прибираме, за да не ни застигне бурята по пътя!   bouquet

# 43
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
Копирам от Клюкарника:



Аз ще дам малко повече информация, но първо да се представя.
Аз съм една от съорганизаторките и малко по активните майки, които организираха протеста на 1 ЮНИ и организираме нов такъв на 1 ЮЛИ точно във връзка с майчинството.
 Вчера след приемането на първо четене имахме среща с част от Народните представители участващи в комисията която е отговорна за този закон.
Наистина е добре че нещо се прави. Но то е толква половинчато както всичко в нашата мила родина от години насам. Определено са ни чули с първия протест , защото последваха покани за срещи, телевизиони дебати и т.н.
Въпреки че на пръв поглед изглежда добре този закон, той крие и няколко подводни камъка. Първо няма усигурен минимум в него, тоест ако сте се усигурявали на МРЗ /минималната работна заплата /после получавате 90% от нея/. Това меко казано е обидно. Вчера на срещата настоявахме да се определи минимум, ако се приеме закона в този си вид и той да не е МРЗ, а поне средната работна заплата за България или поне голям процент от нея.
Поканени сме да участваме в дискусиите които предстоят преди второто четене на закона и съответно да даваме предложения.
Приканвам ви да дойдете на протеста на 1 Юли за да разберат управниците и законодателите, че имаме сила и сме много. За да можем да отстояваме и занапред правата на всички майки и да поискаме най-сетне децата на България - нашите деца да са приоритет НОМЕР 1 за тази държава. 

За повече информация относно протеста може да видите тук, а темата където разискваме нашите искания е това

Приятен ден на всички ви 

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108829.0

# 44
  • Мнения: 1 000
Здравейте мили бъдещи майчета,
Организираме протест за увеличение на МАЙЧИНСТВОТО и ДЕТСКИТЕ НАДБАВКИ
Присъединете се към нас в опита ни да променим живота на децата
Повече информация за градовете,протеста и исканията тук:
http://www.visx-develop.info/first_july/protest.html
http://www.visx-develop.info/first_july/
Ако не можете да присъствате лично, а искате да ни подкрепите, може да качите ваша снимка на линка горе.
Ако искате да изкажете мнение :
Нова тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108840.0
Предпоследна тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106880.0

Анкета : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108859.0

Ако искате да се поразходите по жълтите павета в София
Надали ще имате друга такава възможност
Заповядайте на 01.07.2006г. в 10:00 на Фонтана на Президентството
Да се запознаем и да се поразходим заедно

Общи условия

Активация на акаунт