Гордо пъчиме кореми, към ОКТОМВРИ без проблеми

  • 16 207
  • 269
  •   1
Отговори
# 45
  • във фурната
  • Мнения: 596
                             Hug
Здравейте и от мен!Неса,страхотна тема  bouquet
За имената-ние с таткото си решаваме.Като се роди баткото бяхме решили да е Антоан.И той още в същия час се похвали на всички роднини и познати,че си има син Антоан и на следващия ден идва да ме види,пита как съм записала бебето и аз казвам Самуил!Той едва не се разплака CryАми сега  newsm78..аз казах на всички,че е Антоан,а сега като е Самуил,как ще му викаме на галено?Ами Сами-му казвам.Направо горкия,щеше да припадне...Споко-казвам му аз накрая-Тони е.Та така.си мисля аз-майката се мъчи най-много и само тя може да си реши за името.Най-много-да се съобрази с таткото,с никой друг!

За майчинството-да попитам-ако това за 90% от осигурителния доход го приемат,аз като се водя болнични от 6 месеца насам и сигурно докрая,а болничните са 80% от дохода,тези 90% от 80-те% ли ще са?Ох не знам дали ме разбрахте,малко объркано го написах? newsm78

# 46
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
                             Hug
За майчинството-да попитам-ако това за 90% от осигурителния доход го приемат,аз като се водя болнични от 6 месеца насам и сигурно докрая,а болничните са 80% от дохода,тези 90% от 80-те% ли ще са?Ох не знам дали ме разбрахте,малко объркано го написах? newsm78

Даа, май е точно така! Аз съм в същото положение и почти съм убедена, че ще е така, защото се гледат последните 6 м. Малко сме прецакани, но пък си вземаме заплатки 6 м, а си стоим вкъщи пред компютъра  Wink

# 47
Айде и ние да се разпишем тук  bouquet
Темичката пак ние перфектна Hug
galentse много ти благодаря lovekiss
Относно името и ние имахме много проблеми и сръдни и в крайна сметка решихме да е Валентин или Валентина-свекъра е Валентин,а майка ми е Валентина.Аз не искам така,но това се оказа най-доброто решение.Второто ще е както си искам Rolling Eyes да си гледат работата тогава newsm29,ама първо да дойде това време дееее newsm78
Е,айде лека вечер и......не прияждайте(като мен) newsm78 Blush

# 48
  • Мнения: 2 159
Хей момичета,
Какъв дъжд се изсипа днес Shocked

Цял ден се занимавам с резервацията на нашата почивка, май много сложно го измислих тази година на 3 места, мъжо мрънка, че само ще опаковаме и разопаковаме багажа ама пък ще е по-интересно и няма да ни доскучае. Надявам се Praynig

За името, мислехме ако е момче да е Калоян, а сега като знаем че е девойка искам да е на майка ми, която се казваше Емилия, ние да я кръстим Ема Hug Обаче разни роднини ми мрънкат, че не било на хубаво да кръщаваш на починал човек newsm78 Вие чували ли сте го това?

Хайде лека вечер от нас  bouquet

# 49
веси  термин 29 октомври 2006г очаква момиче  втора бременност

# 50
  • Мнения: 1 369
Здравейте от нас!
И аз да си кажа в новата тема,че съм си екстра,и съм мнооого доволна,че една седмица ще си почивам и никакава работа не искам да чувам и да виждам! Само дето мъжът ми тамън ми развали настроението-обади се и каза,че е закъсал с колата някъде из Княжево и чака приятел да видат какво и има:(( а ние с тая кола утре трябва да пътуваме..а миналата седмица дадохме 300 лв за ремонт и сменихме сума работи.Сега не знам багаж ли да реда какво да правя...от яд изгладих сума ти дрехи...
 За името-аз не мисля да се съобразявам с когото и да било,освен с мъжа ми,и все пак си мисля,че той трябва да се съгласи да кръстим детенцето както аз искам-като си помисля какво ли не правих,за да забременея,що хапове изпих-как съм се чувствала от тях само аз си знам...Пък аз със сигурност няма да му дам лошо име:)Обаче не смея да подхвана темата,а за мой ужас до сега не е имало познат,който да не ни попита измислили ли сме име,да не говорим,че някои направо ми казват как трябва да бъде...Какво се месят в чуждите работи. Добре,че родителите ни са тактични и нищо не казват по въпроса...само разни далечни роднини и познати...ужас! Аз за момченце ви писах един път,че съм си харесала Борислав като комбинация от името на тате и свеки:) или просто Борис на тате:) За момиченце имах повече имена.Най-много си бях харесала името Дария-сестрата,която ми прави физиотерапията,благодарение на която съм бременна сега,се казваше така и аз още тогава го мислех това име. Други,които ми бяха в главата бяха Биляна,Диляна,Боряна,Борислава и т.н.
Хайде да ви казваме чао,че нещо се увлякох в писане,но нищо-живот и здраве другата седмица няма да ви пиша...стискайте ми палци да оправят колата и да заминем...
Лека и прохладна седмица ви пожелавам!

# 51
  • Мнения: 1 369
За името, мислехме ако е момче да е Калоян, а сега като знаем че е девойка искам да е на майка ми, която се казваше Емилия, ние да я кръстим Ема Hug Обаче разни роднини ми мрънкат, че не било на хубаво да кръщаваш на починал човек newsm78 Вие чували ли сте го това?
Барабанке,и аз съм чувала,че не трябва да се кръщава на починал,ама това са суеверия,и освен това името Ема е мнооого хубаво!!!

# 52
  • Мнения: 6 624
леле Shocked докато се сетя ,че има нова тема вие сте изписали толкова много Hug
почвам да чета newsm78

# 53
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
                             Hug
За майчинството-да попитам-ако това за 90% от осигурителния доход го приемат,аз като се водя болнични от 6 месеца насам и сигурно докрая,а болничните са 80% от дохода,тези 90% от 80-те% ли ще са?Ох не знам дали ме разбрахте,малко объркано го написах? newsm78

Даа, май е точно така! Аз съм в същото положение и почти съм убедена, че ще е така, защото се гледат последните 6 м. Малко сме прецакани, но пък си вземаме заплатки 6 м, а си стоим вкъщи пред компютъра  Wink


Ей това от кодекса на социалното осигуряване отговаря точно на вапроса:

Чл. 49. (1) (Доп., ДВ, бр. 104 от 2005 г.) Дневното парично обезщетение при бременност и раждане се определя в размер на 90 на сто от среднодневното възнаграждение или осигурителния доход, определени по чл. 41 и не може да бъде по-голямо от среднодневното нетно възнаграждение за периода, от който е изчислено обезщетението.
(2) (Изм., ДВ, бр. 104 от 2005 г.) Във всички случаи дневното парично обезщетение не може да бъде по-малко от минималната дневна работна заплата, установена за страната.

Значи най-малко 160 лв засега, колкото е минималната РЗ за страната

# 54
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
                             Hug
За майчинството-да попитам-ако това за 90% от осигурителния доход го приемат,аз като се водя болнични от 6 месеца насам и сигурно докрая,а болничните са 80% от дохода,тези 90% от 80-те% ли ще са?Ох не знам дали ме разбрахте,малко объркано го написах? newsm78

Даа, май е точно така! Аз съм в същото положение и почти съм убедена, че ще е така, защото се гледат последните 6 м. Малко сме прецакани, но пък си вземаме заплатки 6 м, а си стоим вкъщи пред компютъра  Wink


Ей това от кодекса на социалното осигуряване отговаря точно на вапроса:

Чл. 49. (1) (Доп., ДВ, бр. 104 от 2005 г.) Дневното парично обезщетение при бременност и раждане се определя в размер на 90 на сто от среднодневното възнаграждение или осигурителния доход, определени по чл. 41 и не може да бъде по-голямо от среднодневното нетно възнаграждение за периода, от който е изчислено обезщетението.
(2) (Изм., ДВ, бр. 104 от 2005 г.) Във всички случаи дневното парично обезщетение не може да бъде по-малко от минималната дневна работна заплата, установена за страната.

Значи най-малко 160 лв засега, колкото е минималната РЗ за страната

Да, Калима, това е ясно, но тези 90% ще са от заплатата ми или от сумата, която получавам сега като съм в болничен (80% от заплата), защото при мен се получава разминаване с около 40-50 лв от това, което вземах докато ьодех на работа и това, което вземам сега, и ако са 90% от по-малката сума??????
Ето това е същинския въпрос!

# 55
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Зависи, на колко те осигуряваха ?

# 56
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
Зависи, на колко те осигуряваха ?

На реална заплата, на държавна работа съм

# 57
  • Мнения: 6 624
                             Hug
За майчинството-да попитам-ако това за 90% от осигурителния доход го приемат,аз като се водя болнични от 6 месеца насам и сигурно докрая,а болничните са 80% от дохода,тези 90% от 80-те% ли ще са?Ох не знам дали ме разбрахте,малко объркано го написах? newsm78

Даа, май е точно така! Аз съм в същото положение и почти съм убедена, че ще е така, защото се гледат последните 6 м. Малко сме прецакани, но пък си вземаме заплатки 6 м, а си стоим вкъщи пред компютъра  Wink

Точно така е .
Относно името съм си харесала АЛЕКСАНДЪР звучи величествено и има варианти за галено.

AIR относно протеста съм раздвоена .В другите държави май майчинството е доста по кратко и стимулирането е по-скоро с приспадане на данъци? newsm78
Сега удължават болничните от 135 на 200 дни ,а майчинството си остава две години /160лв/ така ли е? newsm78
Барабанке
и аз така знам ,но не бих се съобразила с това суеверие.
Много се изтощавам през деня и бебчо е голям хулиганин постоянно ломбурка отвътре.Прекарвам доста време на ден вперила поглед в корема и всеки път като мръдне ми иде да се разплача от щастие newsm76
Относно грамажа мисля ,че въобще не трябва да им вярваме.Днес роди моя позната от юнските мами/Да и е живо и здраво момиченцето  bouquet/ през цялото време и казвали ,че бебето е доста малко ама 3,600кг не са никак малко нали?
е малко се поувлякох ЧАО целувчици!
решихме с татито да идем на моренце за 3-4 дни и почвам да издирвам оферти!

# 58
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
AIR трябва накоя мама счетоводител да отговори, аз имам само предположения които са на базата на Кодекса за социалното осигуряване и незнам дали го тълкувам много правилно

# 59
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
                             Hug
За майчинството-да попитам-ако това за 90% от осигурителния доход го приемат,аз като се водя болнични от 6 месеца насам и сигурно докрая,а болничните са 80% от дохода,тези 90% от 80-те% ли ще са?Ох не знам дали ме разбрахте,малко объркано го написах? newsm78

Даа, май е точно така! Аз съм в същото положение и почти съм убедена, че ще е така, защото се гледат последните 6 м. Малко сме прецакани, но пък си вземаме заплатки 6 м, а си стоим вкъщи пред компютъра  Wink

Точно така е .
Относно името съм си харесала АЛЕКСАНДЪР звучи величествено и има варианти за галено.

AIR относно протеста съм раздвоена .В другите държави май майчинството е доста по кратко и стимулирането е по-скоро с приспадане на данъци? newsm78
Сега удължават болничните от 135 на 200 дни ,а майчинството си остава две години /160лв/ така ли е? newsm78

Аз доколкото знам за Франция от една приятелка, там е по-същия начин като в Бг, 2-3 месеца след раждане получаваш голяма сума а после е някаква малка, която за тях си била наистина много малка и никоя майка не я ползвала, а предпочитала да работи и плаща за гледачки, а и там имало детски заведения за 3м. бебета  #Crazy
А относно промените май нищо не е решено окончателно - това било първо четене.
И успех в търсенето на оферти за море  Peace

Общи условия

Активация на акаунт