Университети във Франция

  • 33 095
  • 237
  •   1
Отговори
# 60
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Еми да нещо такова. Без адрес няма сметка, без сметка няма адрес. А имаш право да подадеш документи, въпреки, че не знаеш дали си приет.  Хайде ние да речем, че знаем и имаме документ, но трябва да отидем до Париж за да си направим сметка. Информацията ми обаче е,че не можем да открием сметка без адрес. Във вторник представител на МЖЕЛ ще е в Русе и ще говоря с нея. Дано нещо разясни и да помогне.

# 61
  • София
  • Мнения: 2 768
Еми да нещо такова. Без адрес няма сметка, без сметка няма адрес. А имаш право да подадеш документи, въпреки, че не знаеш дали си приет.  Хайде ние да речем, че знаем и имаме документ, но трябва да отидем до Париж за да си направим сметка. Информацията ми обаче е,че не можем да открием сметка без адрес. Във вторник представител на МЖЕЛ ще е в Русе и ще говоря с нея. Дано нещо разясни и да помогне.
Дали може да споделиш после как се решава казуса?

# 62
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Разбира се. Споделям тук всичко което знам. Надявам се да се включат и по-запознати.

# 63
  • Русе
  • Мнения: 2 153
След срещата- няма светлина в тунела.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 768
След срещата- няма светлина в тунела.
Параграф 22?

# 65
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Имам въпрос към настоящите студенти, пък и който знае. Здравните осигуровки след 12клас по принцип се плащат от лицето до записване в университета, ако е в БГ. За франция се плаща CVEC. След заплащането и трябва ли пак да плащаш тук или не и какво се подава като документи в нап.

# 66
  • Мнения: 458
Да, плащат се до датата на започване. След това трябва да занесете уверение от университета, че е приет/а. Задължително вътре трябва да пише, че е фул тайм и от-до като датите. Щом е студент няма да плаща осигуровки за периода на студентството.
Ако вие внасяте документа, трябва да имате пълномощно.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 109
Когато съм носила документ от университета в нои, само са ми искали да е преведен,без пълномощно. И така всяка година.

# 68
  • Русе
  • Мнения: 2 153
 А защо трябва да се осигурява тук след като се осигурява и там. До колкото разбирам CVEC покрив а 70-80%здравни грижи, а допълнителната , по желание застраховка до 100%.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 109
Ами  студентите в бг имат безплатно здравно и затова.  Дори сега дъщеря ми като работи в Париж има здравни и т.н и с документ от фирмата и признават ,че и в бг е с непрекъснати здравни.

# 70
  • Мнения: 458
Когато съм носила документ от университета в нои, само са ми искали да е преведен,без пълномощно. И така всяка година.


Миналата есен във Варна ми поискаха пълномощно или подписан техен формуляр.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 109
Явно зависи от служителите  в различните офиси на Нои

# 72
  • Мнения: 458
А защо трябва да се осигурява тук след като се осигурява и там. До колкото разбирам CVEC покрив а 70-80%здравни грижи, а допълнителната , по желание застраховка до 100%.

Ще си дойде за 2 седмици, ще се наложи да отиде на лекар и ще почнат разправиите - лекарят не го вижда като осигуряване в нашата бг система, ходи в НОИ да носиш документи, ама трябва време да се отрази.... За студенти осигуряването е безплатно, направете усилие един път годишно, ще ви е мирна главата. То дано не се случва де да е необходимо!

# 73
  • Мнения: 14 418
Когато съм носила документ от университета в нои, само са ми искали да е преведен,без пълномощно. И така всяка година.


Не в НОИ, а в НАП,се носи документ,че детето е записано за студент в Университет!

# 74
  • София
  • Мнения: 1 109
Моя грешка ,извинете.

Общи условия

Активация на акаунт