Хистеректомията - въпроси,отговори,коментари. тема 5

  • 57 558
  • 745
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 29
На мен ми бяха казали първите 3 месеца след операцията да не вдигам повече от 2кг. За след това да не се ограничавам в нищо. Аз съм със запазени яйчници, не знам дали това има значение за вдигането на тежко.

# 346
  • Мнения: 5 118
Другите килограми ги свалям много бързо с диетата на Ваня Червенкова.Ама корема ми е на два етажа и върви 5минути преди мене.

# 347
  • Мнения: 666
Пффф...това с вдигането на кг. за мен е като мит 😂 Оперираха ме ( секцио с радикална хистеректомия) и след  реанимация бам при родилките. Полежах два дена ама сърце юнашко не търпи и по стените...до бебетата.  Е, един, два пъти припаднах в коридора, но се изучих. Бебето с количката и бутам и се държа до стаята. Ама те само четирите торбички дето излизаха от мен ( два дренажа+ два катетъра) тежаха много. Та малкия беше три и осемстотин.  Искаха да го изпишат преди мен 😂 подписах се и си тръгнах с катетъра и бебето. Трудно ми беше и много, много болезнено, но се справих. И бебето си гледах до колкото можех. Та това с вдигането на килограмите е и според ситуацията .😊 А килограми качих 20 + 10 от бременността. Сега за година свалих 20 😊
Да сме здрави пък каквото такова 😊

# 348
  • Мнения: 29
Гена, докато се настройват психически за операцията и последствията от нея, изчетох всичко в темите за хистеректомията и искрено ти се възхищават какво смело момиче си. С бебе, тежка операция и в същото време не се оплака нито веднъж. Браво! Всички, които бяхте писали, много ми помогнахте, за което съм ви благодарна. Бъдете здрави и нека всичко лошо вече е зад гърба ви.

# 349
  • Мнения: 2
Здравейте много сам притеснена и малко сърдита на лекарите у нас.преди 3 години в Франция след биопсия ми откриха хипер плазия и ме изпратиха при хирург тъй като нищо не разбирах реших да се прибера тук.ходих при 3 гинеколози и обяснявах какво са ми открили преглеждаха ме с ехограф и нищо нямало цм нищо.забременях и родих,мислех си наистина нямало е нищо,но от 3 месеца имам кафяво течение преди и след цикъл по 7/8дни.сега сам много уплашена и мисля че стоя с това нещо 3години Кам кого да се обърна моля за помощ(33 год.)

# 350
  • Мнения: 87
Къде е тая хиперплазия ? на какво ? хистеректомия ли искаха да ти правят във Франция ?

# 351
  • Мнения: 2
Точно за това понеже не разбрах реших да се прибера тук там просто бях по работа за месец получих силно кървене по време на мак.обясняваха ми с рисунки нарисуваха ми двурога,другото което ми казаха беше че е без атипични нещо си...това разбрах.ами казаха ми че трябва веднага да отида при хирург и ми показваха нещо като стържене,истургване нз какво значи

Цитат
Tochno za tova poneje ne razbrah reshih da se pribera tuk tam prosto biah po rabota za mesec poluchih silno kurvene po vreme na mc.obiasniavaha mi s risunki narisuvaha mi dvuroga,drugoto koeto mi kazaha beshe che e bez atipichni neshto si...tova razbrah.ami kazaha mi che triabva vednaga da otida pri hirurg i mi pokazvaha neshto kato sturjene,isturgvane nz kakvo znachi
_______________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 05 дек 2019, 14:38 от AnMary

# 352
  • Мнения: 128
Здравейте. Предварително се извинявам, но не открих къде мога да задам въпроса си. Преди известно време бях на преглед при гинеколог, тъй като имам болки в десния яйчник. Прегледа ме за минута, и отсече нищо ти няма. Даде ми снимка, и си тръгнах. Забравих за случая, но ето ,че отново имам същите болки. Разрових се и намерих снимката. Та въпросът ми е: Има ли, според вас нещо на тази снимка,или аз си въобразявам? Благодаря предварително!

# 353
  • Мнения: 2 358
Не знам тук кой ще ти разчете снимката, но можеш да отидеш на друг  гинеколог и да настояваш за трансвагинален ехограф

# 354
  • Мнения: 5 118
За предпочитане онкогинеколог,а не акушер-гинеколог.Това не означава,онкологично заболяване,просто са по-компетентни когато става въпрос за диагностика и лечение,а не за бременност.

# 355
  • Мнения: 128
Не знам тук кой ще ти разчете снимката, но можеш да отидеш на друг  гинеколог и да настояваш за трансвагинален ехограф

Благодаря. Гледаха ме с трансвагинален ехограф. Че имам киста, ми подсказва това, което е обозначено с милиметри, тъй като имам кисти и на гърдите, и снимките там са същите. Знам,че най-добрият вариант е да отида отново, просто сега съм неразположена, и няма как. Затова писах тук. Simple Smile

# 356
  • Sofia
  • Мнения: 310
Споделете, моля, при кой лекар в София може да се направи консултация за операция на тотална хистеректомия? Питам за майка ми. Аз самата съм пациент на проф. Горчев и за София не знам. Била съм пациент на д-р Константинов /бившият министър на здравеопазването/ в Майчин дом преди професора, но проверих, че вече е директор на Онкологията и едва ли приема пациенти и прави операции?

# 357
  • Мнения: 1 406
Д-р Константинов приема и оперира. Прегледа миналата година беше 60 лева.

# 358
  • Мнения: X
Здравейте!
Изчетох внимателно всичко споделено от Вас,момичета!
Бих искала да се извиня,ако някъде е писано или ако въпросът Ви се строи глупав. От къде се получава проблемът с уринирането?
Предстои ми лапроскопска операция за премахване на матка и шийка.

# 359
  • Мнения: 666
Лично при мен проблемът е от факта, че по време на операцията (отворена) са ми правили пластика на пикочния мехур. След лъчетерапия също могат да възникнат проблеми, но не е задължително.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт