Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 478
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 2 865
  • Мнения: 10 379
Живи и здрави и безаварийна година за всички, участващи в темата и най-вече за авторката!

# 2 866
  • Другата България
  • Мнения: 37 306
Селяни прости, селтаци, идиоти....да се чуди човек в какво обкръжение шофират някоЙ "граждани", в какви "села", по какви пътища...ама то понякога търкулнало се гърненцето, намерило си похлупачето така да се каже.
Безаварийно от мен на всички селяни, граждани, тези с евтините автомобили /ама пък с аларми Stuck Out Tongue Winking Eye/, тези със скъпите, тези с нормалните, и изобщо на всички, които шофират и паркират кой където си иска и където трябва. Бъдете внимателни, защото се е напълнило със селтаци, поради и заради които се случват 90% от инцидентите от всякакво естество по пътищата.

# 2 867
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Честита нова година, живи и здрави, най-вече безаварийна и по-малко агресивна. Уж се смятаме за добър народ, а постоянно може да се види как някой псува зад волана, или пък ще слезе и пребие, защото си го изпреварил.
Дано тази година не сме пак на първо място по смъртност на пътя. Направо не искам да се сещам в моята община колко катастрофи се случиха все със смъртни случаи, заради идиотите на пътя, които се мислят за велики. Имаме едно кръстовище извън града, където всеки месец има катастрофа, защото тъпите индивиди не спират на знак Стоп.

# 2 868
  • Мнения: 1 278
Ч.Н.Г. - здраве, щастие, късмет и безаварийно шофиране!

...защото тъпите индивиди не спират на знак Стоп.

Това е един от най-често нарушаващите се знаци, а той може да спаси човешки живот!

За моя не много богат шофьорски стаж се нагледах на страшни идиоти по пътя. Не само млади водачи, но и възрастни. Ако младите го правят от това да се изфукат пред приятели и да се изгазарят, то възрастните го правят от прекалена предубеденост и сигурност, но на пътя никой не е застрахован! Нека да бъдем разумни, внимателни и отговорни на пътя - за себе си, за спътниците си и за всички останали участници в движението!

# 2 869
  • Мнения: 3 732
ЧНГ на всички - стари и нови шофьори, каращи нови и стари коли, каращи немски премиуми и стари трошки! Пожелавам ви леко и безаварийно каране, по - малко идиоти на пътя да срещате! А на най - добрите и задобряващи шофьори пожелавам нова кола, по възможност чисто нова!

Като автор на темата искам да ви благодаря, че отделяте време и нерви да пишете в нея. Вие сте ми коледен подарък защото споделяте опит. Помагате на всички неориентирани, с ниско самочувствие като мен. Радвам се че ви има!

# 2 870
  • Мнения: 4 174
Момичета, според това, което четох, май ми е запушен DPF на колата ми. Спряла съм се на една добавка https://www.motornomaslo.bg/dobavka-liqui-moly-zashtita-dpf и искам да ви попитам някой ползвал ли е този сайт за добавки и тази добавка?

# 2 871
  • Мнения: 2 328
Аз съм 154см и колата я чистя с една голяяяяма стъргалка с четка от джъмбо.Ама наистина огромна.Стъклата пръскам със спрей от лидл за размразяване.Много противна работа,ама няма начин.Трябва да закарам домачадието на градина.Сега обаче вместо корсито ще карам колата на мм - вектра ц,огромен кораб.Ужас,не знам как ще се справя.То са 6 скорости,копчелъци,светкат лампички,огромна огрооомна кола.Страшна работа.Корсито е съвсем базова и я обичам до безкрайност,но много мизерии ми прави напоследък и ще заминава.

# 2 872
  • here and now
  • Мнения: 4 229
Момичета, според това, което четох, май ми е запушен DPF на колата ми. Спряла съм се на една добавка https://www.motornomaslo.bg/dobavka-liqui-moly-zashtita-dpf и искам да ви попитам някой ползвал ли е този сайт за добавки и тази добавка?
Ползвах аз някаква добавка, но по-късно ще я снимам. Аз я купих от майстора, който ми сменя маслото.
След като чековете загаснаха започнах да зареждам само гориво с добавки и до сега не е правила проблеми.
Трик за софтуерно нулиране е палиш и гасиш 3 последователни пъти и след час два, независимо дали шофираш( но е по-добре да покараш) или не, чека изгасва.

# 2 873
  • София
  • Мнения: 5 334
И от мен - за много години! Two Hearts
Безаварийно и безнервено Grinning каране на всички ви! Hands Pray

И ви благодаря страшно много. Шофьор съм от по-малко от година, но, благодарение на вас, научих страшно много за шофирането и за автомобилите. Благодаря, наистина! Simple Smile Purple Heart

# 2 874
  • Мнения: 9
За много години. Позволявам си да споделя няколко ценни съвета от моя скромен 17-годишен опит като шофьор. Може на някого да са полезни:
1. Евтино и ефикасно средство срещу залепване на уплътнения на вратите е силикон спрей. Например на MOTIP . Пръскате по гумените уплътнения и след 2-3 месеца пак. Безопасно и ефикасно е. Внимавайте ако го ползвате при минусови температури и попадне върху кожата е малко неприятно.
2. Чистачки- използвал съм всякакви, включително и на Бош от 65 лева парчето. Изкарваха максимум по 3-4 месеца и почваха да скърцат. Намерих тези . просто перфектни. Цената им е ...3 лева бройката.
3.Редовно проверявайте ходовата част на автомобила си, за да избегнете ненужни разходи. Пример, карайки продължително време с дефектен амортисьор, рискуваме да потрошим други части по окачването. А сервизите обичат това...
4. Не се доверявайте сляпо на монтьори, дори да се кълнат колко са сигурни в нещо. По-скоро си намерете един читав по препоръки или от мнения във форуми и ползвайте него.
5. Добавките не оправят проблеми по вашата кола. Още по-малко не запушват течове, не оптушват DPF-и и т.п. Последствията от сипване на добавка в охладителната система за отстраняване на теч може да са сериозни. Добавките за гориво пък са ....пари на вятъра.
6. Проверявайте аптечките и пожарогасителите.
7. Много често виждам бебета и малки деца да се возят на седалката или в скута на възрастния. Да не се възползваме от това, че децата ни на тази възраст са изцяло зависими от нас. Може да ни струва много...
8. Знакът за предимство не винаги означава това, хора сме и понякога се налага или е по-добре  да преглътнем егото си или нещо друго , да кимнем и да сторим път. Така ще е по приятно за всички ни...
Има и още много, но това е засега...
Безавариен път!!!

# 2 875
  • София
  • Мнения: 4 548
Къде могат да се намерят тези чистачки?

# 2 876
  • Мнения: X
И аз с въпрос къде мога да открия чистачките, ММ не харесва никакви и почва да ми писва само да мрънка Simple Smile

# 2 877
  • Мнения: 1 427
Тези чистачки мисля графитни се водят.  Thinking

# 2 878
  • Мнения: 9
Чистачките ги има в някои големи вериги от сорта на баумакс и подобни, както и в магазинчета за автоаксесоари.

# 2 879
  • София
  • Мнения: 6 308
ЧНГ!
Успех, късмет и безаварийно шофиране.

тези с евтините автомобили /ама пък с аларми Stuck Out Tongue Winking Eye/, тези със скъпите, тези с нормалните,
Шомра. Simple Smile Кои са нормалните? А другите какви са? Laughing

Фанатик, не може всички да са с яки, бандитски и лъскави возила, брат. Има и по-обикновени. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт