Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 447
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 2 850
  • Мнения: 2 478
Mlv, пълно е със селяни и идиоти.
Аз мисля утре вечерта, като паркирам да спра защити, аларми и всичко, въпреки че звукът на алармата ми е изключен, и само да заключа с ключа, че има да светкат мигачите 1 час сигурно в интервала 00.00-1.00. Те даже отсега почнаха с гърмежите, от вчера.
Чудя им се на старите коли за какво са им аларми, ама айде, да има там. Няма кой да ги краде, не са интересни.

# 2 851
  • Мнения: 3 686
Mlv, пълно е със селяни и идиоти.
Аз мисля утре вечерта, като паркирам да спра защити, аларми и всичко, въпреки че звукът на алармата ми е изключен, и само да заключа с ключа, че има да светкат мигачите 1 час сигурно в интервала 00.00-1.00. Те даже отсега почнаха с гърмежите, от вчера.
Чудя им се на старите коли за какво са им аларми, ама айде, да има там. Няма кой да ги краде, не са интересни.
Колко годишна е алфата ти?

# 2 852
  • Мнения: 2 583
Mlv,
Чудя им се на старите коли за какво са им аларми, ама айде, да има там. Няма кой да ги краде, не са интересни.
Има има, специално колите от ВАГ групата са доста апетитни за автоджамбазите за части.
Бърза печалба както се казва. Има и още няколко модела от другите, които се работят "по поръчка". Друг е въпроса ще ги спре ли алармата.

Днес докато пазарувахме някой се беше опитал да ни свали част от страничното огледало на паркинга.
ПЕД***И
Това го кажи на онзи колега, няколко поста по-назад, който твърдеше някакви неща за оживените паркинги и за абсурди някакви 😜

# 2 853
  • Мнения: 35 110
Аз чистя моя таван с дръжка на стирка , но вместо парцал има накрайник за чистене на прозорци.

# 2 854
  • Мнения: 3 732
И на мен ми сгънаха огледалото на паркинга на Кауфланд. После коментирах с колеги и някой каза, че може дебел човек с торби да го е сторил.

 Леда отгоре ми стой още. 1,60 съм, колата не е някаква супер висока, но са ми къси ръцете. Имам само метла и стръгалка.

Аз съм голям заплес и все си мисля нещо лошо. Последната седмица си карам до работа, късо разстояние. Тя присецва, обороти играят, аз се чудя какво й става и колко ще е ремонта. И днес след поредните шеги с оборотите започна да пищи в движение - газта свършила.
Кога за няма и месец минах 320 км като никъде не съм ходила?

Днес за сефте сипах газ от Ловато. Утре ще пиша дали й харесва. Разликата от обичайния Шел Люлин е - 3 стотинки.
Като се прибирам по нощите често виждам бакшиши да сипват там. Автомивката ми е пак пълна с тях. Те са хитреци според мен - евтино и качествено.

Има един лаф:
- Ти излагаш ли се на слънце?
- Не, аз се излагам навсякъде!
И аз така ...
Отивам, но не знам коя колонка е за газ и коя за метан. И между двете спирам. Отдясно бакшиш вдигнал капака, от другата страна на колонката спрял друг. Седя си аз, идва един служител. Аз тръгвам да свалям стъклото - греда! Замръзнало и не ще. Отварям вратата и питам - на коя колонка да застана, дупката е зад мен. Обясниха ми, дадох на задна, не ударих нищо и паркирах. Гася, слизам и газ за 10 лв. Обаче бяха двама и единия говори нещо на другия за лошо нещо. Казах й, че съм си изгубила капачката и тази ми е подарък от Шел Люлин. Единия ми каза, че не е това. Отвора за газта е на много лошо място, там където се събират всички мръсотии, кал и прах. Отвора е ниско долу на задната броня. Казах им, че така съм я взела. Като ме видяха колко съм хубава, а кората - още повече и се засмяха.
Често ми се налага да обяснявам откъде да сипят газ. Какви са възможните места за дупка на газта и от какво зависи?

# 2 855
  • Мнения: 104
Зуки, MLV коментира, че някой е ритнал огледалото на колата , като е успял да счупи само пластмасовата черупка, но огледалото е останало здраво. Твоя случай е за свито огледало, когато някой е опитал да мине, като дебелия човек най-вероятно е бил възрастен, облечен в червено и с бяла брада. Ще ти издам една тайна- ако някой ти вдигне чистачките на колата не е искал да им види модела или количеството красота което сеят по "софията". А просто защото си спряла неправилно, криво, на ъгъла на тротоар (пречиш на минаващите). Ако ти спукат гумата, значи си спряла на чуждо място, и т.н. Счупеното огледало или подпалената кола нямат кой знае какво послание, правят си го за кеф. Е, ако си на високо място в полицията, община, партия, може да ти я запалят по други причини.
Положението на капачката/пълначката за газта може да се сложи където въображението ти стига. Не е готино да е на задна броня зад гума, защото наистина всички гадости попадат там, а и вероятността да се заледи зимата е голяма и още различни проблеми. А понеже сме си клошари и мърлячи, то избираме да ни пробият бронята за поне 300 лв нова от китай, вместо да дадем 50 лв да ни я сложат до бензиновата капачка.Няма да коментирам глупостта с тези 50 лв защо ги искат, но просто явно някой компонент струва повече. А помня как пробиваха задния калник да сложат капачката, и после корозията си дооформяше дизайна на колата.

# 2 856
  • Мнения: 4 239
Млв, Нотарис, благодаря ви за подкрепата!

Днес проверих маслото - не е мръднало след 200 км вчера.

И още размисли от дългото пътуване - за да чуя различни мнения и коментари.

Дадох колата на брат ми да я покара малко. Неговата е Нисан хечбек, нормални размери, дизел.
Първия път при маневрите в двора за излизане направи много излишни маневри, но успя да излезе на улицата. Преценяваше разстоянията според неговата кола.
На другия ден сутринта първия въпрос като се събуди беше: Како, може ли да ти изкарам колата? Доста чисто и бързо го направи.
Повози ни малко из селото. Изгасна на няколко пъти. Държеше оборотите на 1,5, а според бившия й собственик трябва да са на 2. И аз на 2 гледам да я държа.
Аз ако подкарам кола с нормални размери, докато свикна, ще я ударя няколко пъти.


Чела съм мнения и тук, и в нета, че страната на произход има значение.
Нищо с Ф - френско, Фиат и Форд!
Коя е най - бързата кола? - Опел за да избяга от ръждата.
И подобни такива.

Доколко са верни - не знам. Аз съм с японче. Чела съм, че са грозни, с дървено возене, почти без екстри, но са издръжливи. За мен е вярно.
Писах, че пролетта не бях затворила двете капачки за антифриз. Нищо не прецаках освен филтрите.
Сега за втори път се убедих за издръжливостта на японците - задни амортисьори.

От миналата пролет откакто я взех знам, че задни амортисьори са за смяна - 150 - 200 лв. Десния е облят в масло, видях го. Как тече масло отзад? И все го отлагах. В последния сервиз ми казаха, че не знаят колко ще издържат, но трябва да се сменят. Като возех някои отзад се оплакваха, че друса. Отдавах го на моята неопитност.
Като тръгнах сложих отзад две 90 кг дами, в половината багажник натоварих един сак и една туристическа раница. Другата част е заета от резервната гума, одеяло, шишета масло, антифриз, течност за чистачки, одеяло, туба вода, крик, аптечка, пожарогасител.
Колата е висока, с доста голямо разстояние между гумата и калника

Докарах ги аз до половината път. На връщане по тъмно я кара бившия й собственик. Спря да й сипе газ, по тъмно, и каза, че му изглежда килната на една страна. На другия ден на сутринта я погледна и каза като се върна в София, да отида на сервиз. Казах му че са амортисьори.
Амортисьор нали е една пръчка обвита с пружина. Пръчката е забита в гумата, а другия край подпира купето, нали?
Много ме беше страх ще стигна ли до София. Представях си как търся номер на пътна помощ или да търся някой да ме дърпа.
Ако се счупи амортисьор на път какво става? Купето пада върху гумите ли? С дърпане няма да стане?
Кога се дърпа?

Чупила съм полуоска - шарнир и носач. Тръбата/пръчката, която свързва двете предни гуми се счупи по средата. Пръчката падна на пътя в единия край, другия си остана закачен за моята гума. Дърпане беше невъзможно та викнах Пътна помощ да ме закара до сервиза.

Само се молех да стигна София, че са ми казвали, че Пътна помощ е левче на км и то най - евтината.
Страх ме беше да тръгна, но нямах избор. Брат ми каза, че ще стигна. Пружината обирала тежеста. Не го разбрах какво точно ми казва.
По пътя гледах да бягам от дупките. Не винаги успявах. Във Враца легналите полицай, гумени, ги минавах на първа. В София асфалтовите ги минавам на втора.
В болницата реших да паркирам не на равния асфалт, а на високо. Идеята ми беше, че ако задните гуми са на високо, тежестта ще падне на предните. Явно не е така, но защо?
Тя започна да скърца жално, като несмазана врата. Преместих я на равно.
Докарах се до София, а другата седмица ще ходя на сервиз.

В момента дали има и 10 см разстояние между задна гума и калник.
Издържа малкото грозно японче толкова път и не ме предаде! Ако някой ми го беше казал нямаше да повярвам.

П.П.
Ще се радвам на всякакви коментари и отговори.
Дописвах на няколко пъти защото пиша и изчезва от телефона.
Зуки Су, отдавна не бях влизала в темата (999 нови поста Simple Smile), но отново за теб влизам, за да ти напиша - купи си за 50 лв СРЕБЪРНА членска карта на СБА.
Вчера си купихме благодарение на тази карта с 35% отстъпка акумулатор от Евро 07. Спестихме повече от 100 лева. Писала съм и преди (както и други хора тук) за ползите. Отстъпки за гуми, части, гориво, денонощна пътна помощ, безплатен ГТП и т.н.
Вместо да си вземеш незнайно какви гуми, компресори и други, вземи си такава карта, прочети и се възползвай.
Пп - връщам се да чета, 2 месеца съм изостанала. Simple Smile
Весело посрещане на новата година на всички!

Последна редакция: вт, 31 дек 2019, 11:46 от tetka_the_best

# 2 857
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
За тези карти на СБА, незнам дали имат смисъл. Аз имах сребърната+, а брат ми златната защото живее в чужбина. На мен не ми се налагаше да я ползвам затова не знам как се случват нещата в България, но брат ми претърпя инцидент в Германия и след като се обади в Кол центъра им му отказаха помощ да изпратят кола и да извозят колата до най-близкия сервиз. От тогава спряхме да използваме услугите им. Плащаш си и накрая винаги намират нещо, за да не ти помогнат.

# 2 858
  • Другата България
  • Мнения: 37 306
Скрит текст:
И на мен ми сгънаха огледалото на паркинга на Кауфланд. После коментирах с колеги и някой каза, че може дебел човек с торби да го е сторил.

 Леда отгоре ми стой още. 1,60 съм, колата не е някаква супер висока, но са ми къси ръцете. Имам само метла и стръгалка.

Аз съм голям заплес и все си мисля нещо лошо. Последната седмица си карам до работа, късо разстояние. Тя присецва, обороти играят, аз се чудя какво й става и колко ще е ремонта. И днес след поредните шеги с оборотите започна да пищи в движение - газта свършила.
Кога за няма и месец минах 320 км като никъде не съм ходила?

Днес за сефте сипах газ от Ловато. Утре ще пиша дали й харесва. Разликата от обичайния Шел Люлин е - 3 стотинки.
Като се прибирам по нощите често виждам бакшиши да сипват там. Автомивката ми е пак пълна с тях. Те са хитреци според мен - евтино и качествено.

Има един лаф:
- Ти излагаш ли се на слънце?
- Не, аз се излагам навсякъде!
И аз така ...
Отивам, но не знам коя колонка е за газ и коя за метан. И между двете спирам. Отдясно бакшиш вдигнал капака, от другата страна на колонката спрял друг. Седя си аз, идва един служител. Аз тръгвам да свалям стъклото - греда! Замръзнало и не ще. Отварям вратата и питам - на коя колонка да застана, дупката е зад мен.
Обясниха ми, дадох на задна, не ударих нищо и паркирах.
Скрит текст:
Гася, слизам и газ за 10 лв. Обаче бяха двама и единия говори нещо на другия за лошо нещо. Казах й, че съм си изгубила капачката и тази ми е подарък от Шел Люлин. Единия ми каза, че не е това. Отвора за газта е на много лошо място, там където се събират всички мръсотии, кал и прах. Отвора е ниско долу на задната броня. Казах им, че така съм я взела. Като ме видяха колко съм хубава, а кората - още повече и се засмяха.
Често ми се налага да обяснявам откъде да сипят газ. Какви са възможните места за дупка на газта и от какво зависи?
hahaha И защо трябва да удариш "нещо"? Вдигни тази глава малко де, имай повече самочувствие, докато разсъждаваш така и "нещо" ще удряш, и теб ще удрят...задната не е страшна, по-страшни са малоумниците, които са се качили на скъпи автомобили, които смятат за нови, и се мислят за безсмъртни, но най-лошото е, че удряйки "нещо и неща" погубват чужди животи, освен своя собствен....

# 2 859
  • Мнения: 9
Тия настъпващите очертанията на паркомястото са лесни - просто спирам плътно до шофьорската му врата и после гледам сеир - влизане през дясната врата или багажника Grinning
Браво. голем си

# 2 860
  • Мнения: 4 239
За тези карти на СБА, незнам дали имат смисъл. Аз имах сребърната+, а брат ми златната защото живее в чужбина. На мен не ми се налагаше да я ползвам затова не знам как се случват нещата в България, но брат ми претърпя инцидент в Германия и след като се обади в Кол центъра им му отказаха помощ да изпратят кола и да извозят колата до най-близкия сервиз. От тогава спряхме да използваме услугите им. Плащаш си и накрая винаги намират нещо, за да не ти помогнат.
Е, хем не си я ползвала, хем нямало смисъл. Имала си бол пари, дала си 50 лева и си я държала в портфейла за украса.
Пък аз съм предоволна, защото само с безплатния ГТП и отстъпките от гориво си "изби" парите ; отделно 35-те процента отстъпка за части, които ни се наложи да купуваме. Акумулатора струваше 312 лв. Платих под 200 (приспаднаха ми минус 15 лв за стария). Зуки Су сподели, че чисто физически ще ѝ бъде трудно да си смени сама спукана гума - те и това правят, и ток подават, ремонт на пътя.. Не е като да разчита единствено на милостта (и евентуалните компетенции) на преминаващи.
До сега не ми се е налагало да им звъня за репатриране с пътна помощ и не коментирам.
Но ето, в момента има безплатна доставка до 3 работни дни за Сребърна карта Плюс - sba.bg/services-view/chlenstvo

Последна редакция: ср, 01 яну 2020, 13:41 от tetka_the_best

# 2 861
  • София
  • Мнения: 1 583
Честита нова година на всички! Бъдете живи и здрави и карайте по-внимателно през новата година.

Ние кабриото го прибрахме на паркинг, че с този мек таван, ММ се притесняваш от пиратките.

# 2 862
  • Мнения: 2 478
ЧНГ, здраве и безаварийно през 2020 !

Вчера беше топло и слънчево, и я измих.
Сега, като слезна да мръдна насам-натам, ще видя има ли поражения. Rage
Много ме дразнят всякакви пиротехнически боклуци. Все едно си във война.
Също ме дразни това пазаруване, като за последно. Манталитет, какво да правиш.
Единственият плюс за града е, че се изпразва по празници и сливания по български му.
Да не говоря за селяните прости(и то не е до възраст) нарочно хвърлят по колите, за да се пускат алармите.
Комшията над мен вчера почна да псува от балкона.  #Cussing out И то не говоря за интервала 00.00-1.00, а се почна още от предната вечер.
Вчера изключих всичко, да не ми мига 1 час и да гори крушки, и хаби акумулатор.
За съжаление нямам гараж, а платен подземен паркинг(дори да го плащам)имам не много близо, също и местата са кът, а карайки всеки ден това разхождане няма да ми е приятно. Ама при над 800к коли в София е така.

С оглед на всички негативи от ежедневието ни и живота, без гараж, скъпа кола в БГ съм взел решение да не карам, ако я поддържам аз от-до до стотинка. Куки не те закачат, преминаваш, като фантом. Гледам спират само 3-те премиума основно. Така са научени още от време оно.
Фирмена, и да не се занимавам, може би, но пак зависи. Досега съм изкарвал късмет сякаш, но дори по-стара, но поддържана, лъскава и т.н. да ти е колата, пак май не е ок, защото все ще се намери минаващ селтак да ти направи мръсно. Не съм се филмирал толкова, но се замислям за скрити камери по цялата кола и видеорегистратор.

Последна редакция: ср, 01 яну 2020, 10:53 от FragranceFanatic

# 2 863
  • Мнения: 35 110
Много съм доволна от ваксата за уплътнения от Кауфланд. Намазах ги преди снега и на другия ден отворих без проблем.
Ще видим и в големия студ как ще е

# 2 864
  • Мнения: X
Честита Нова година! Пожелавам ви приятните моменти зад волана да са повече от неприятните под колата.

Общи условия

Активация на акаунт