Въпрос за ваксините

  • 3 894
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Aurori, аз се хваля с дете, което не боледува, въпреки че ходи на градина! Иначе до 1г. от абсолютно нищо не е боледувала, дори хрема не е имала. Бях наложил абсолютна хигиена и минимален контакт със случайни хора.

Що се отнася до Вашия случай, който разказвате:
- "за мен 1000% причината за разболяването на детето беше заради ваксината" - това просто не е възможно. Детето е било болно още преди ваксината.
- "на следващия ден цъфнахме при нея със зверска кашлица, сополи и Т" - знаете предполагам, че вирусите имат инкубационен период и инкубационният период не е 1 ден! Ако не знаете дори подобни базови медицински факти, как може да сте толкова убедена в причинно-следствена връзка за медицински проблем? Чували ли сте за ефекта на Дънинг-Крюгер?
- "накрая се оказа бронхит" - една от малкото валидни причини да се отлага ваксинация при наличие на някакво заболяване е, че понеже ваксината "лъже" организма да реагира с температура, е трудно да се проследява развитието на заболяването, което си го има преди да се сложи ваксината, и се развива независимо от нея. Във Вашия случай е станало така може би (на 1000% и Господ не може да каже по тези въпроси, но е възможно). Лекарят е трябвало да пусне кръвни тестове - CRP примерно и да следи развитието, но явно е решил, че се паникьосвате и преувеличавате. И в крайна сметка бронхит е честа диагноза на тази възраст и няма нищо драматично в нея. Но със сигурност не е предизвикан от ваксината, знаете ваксините какви вируси съдържат. Просто като повечето лаици в страха си от ваксините свързвате две паралелни събития, между които няма причинно-следствена връзка - разболяване и ваксинация. Някои хора откриват такава връзка дори при разболявания дошли месеци след поставянето на ваксина.... и са 100 000% убедени, че има такава връзка, но това колко % бил убеден някой нищо не значи. 

Човек е добре да чете сериозни източници (те обикновено са на английски, на български е много по-трудно да се намери) и да има някакви базови познания, които да му помогнат да ги разбере и да ги отсее от псевдо-авторитетите, които ни съветват да се разхождаме из природата и подобни глупости. Ако не чете такива източници и не е достатъчно в час, за да разбере примерно една листовка, каквато има всяка ваксина, е по-добре да се довери на хора, които могат (с голямо съжаление трябва да кажа, че не винаги личните доктори са сред тези хора). Иначе рискува и своето здраве и това на близките си. С добри намерения, но пътят към Ада е постлан с добри намерения....

# 31
  • Мнения: 12 018
Бг татко, при дете с епилепсия рискът от увреждане превишава в пъти ползата. В Българската коледа имаше дете с епилепсия, на което в училище поради немарливост поставят ваксина. И детето след усложнения се оказва парализирано от врата надолу! На 16 години го подготвяха за Франция с надеждата да се раздвижат поне ръцете. Ето ти какво се случва от ваксина.
Дете на колежка е с аутизъм. По думите на майката всичко започва след ваксина.
Братчето на съученик на дъщеря ми е с инсулинозависим диабет от 10 месечно, след ваксина.
В Индия и Африка няма да отида без ваксини към малария, Ебола и останалите тропични болести, а ако рискът от поставяне на ваксина е голям изобщо няма да ходя там.
Аурори, моят син на 9м получи две отлагани по болест ваксини - Пентаксим и Синфлорикс. Вдигна температура, която се покачваше вместо да спада. 24 часа по-късно пищеше от болки - силно зачервено гърло, подути лимфни възли. Не му изписаха антибиотик, за да не прецакат ваксината. Направи отит, накрая след четири антибиотика и посещение през ден при УНГ педито ни вкара в детско, за да се установи, че междувременно е развил и пневмония /скрита/. Равносметката - 40 дни ходене по мъките и 5 антибиотика! + 18 месеца след това нонстоп боледувания и антибиотици докато го закрепя. Поне се размина с увреждане на слуха или по-страшна инфекция в главата. Към момента на поставяне на ваксините - 23.12.2014 година детето ми беше здраво.

# 32
  • Мнения: 382
Бг таткото внася настроения за спорове за и против ваксините, а темата въобще не е такава. Тук говорим за това дали на болно дете да се постави ваксина и не разбрахме неговото мнение, какво е, само разбрах че оспорва всяко друго. Няма как да разбереш нещо, докато не ти дойде до главата.
Мама Ру, съжалявам за преживяното. И при нас случаите са след симфлорикс и пентаксим. Другият случай е след пентаксима, детето вдигна Т, която докторката каза че е нормално след ваксина, само че тя не спадаше 3 дни и стигаше до 39 градуса. Когато най накрая склони да го прегледа се оказа че има ангина. Докторката каза че не е виждала ангина на толкова малко бебе.
Само аз си знам че имат връзка с ваксините. Има нещо, което не се учи от учебници и научни източници и това е майчиният инстинкт. И ако никога не си го изпитвал няма как да убеждаваш някого в нещо.
И бг татко не смятам, че е нормално заболяване ангина и бронхит на 6 месечно бебе. Поправи ме ако греша.
Само не разбрах защо трябва да си мерим сополите на децата, с това какво искаше да кажеш? Нали и ние ваксинираме?

# 33
  • Мнения: 11 344
Ами и моето неваксинирано дете не боледува.
Никога не е пила антибиотик.
Карала е 3-5 грипа през живота си до тук. Максимума на лечението и е било нурофен.
На 12 години е.

Общото боледуване на детето въобще не е свързано с колко ваксини си наджаскал.

Хич не ми се спори с ентусиазирания бгтатко, но някак в цялата статистика за продължителността на живота тук и там той не включва, че в почти всички страни имунизацията не е крайно задължителна и родителите могат да я откажат без да воюват с цялата система. И те доста често го правят. Дали пък някой е направил такова проучване дали има връзка?

В Англия нямат здравеопазване, а божеопазване.

Не съм съгласна с подценяването на българските педиатри щото видиш ли не са съгласни с някоя американска асоциация.

Последна редакция: вт, 10 апр 2018, 21:15 от the Дорис

Общи условия

Активация на акаунт