Въпрос за ваксините

  • 3 799
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, бих искал да питам дали дете на 2г. е безопасно да ѝ се направи ваксина при положение че има лека кашлица и подути сливици?

# 1
  • София
  • Мнения: 28 106
При това положение не бих ваксинирала.

# 2
  • Мнения: 28 868
Изчакайте да е напълно здраво детето.  Peace

# 3
  • Мнения: 11 737
Без значение от възрастта - не правете ваксина, ако детето не е напълно здраво. Не се прави ваксина и преди да са минали поне 20 дни след прием на антибиотик.

# 4
  • София
  • Мнения: 22 886
Toва за антибиотика не го знаех, каква е причината? Иначе по темата - твърдо не, опасно е.

# 5
  • Мнения: 11 737
От лекари го знам - десет дена след ваксина не изписват антибиотик, за да не прецакат ваксината. Предполагам причината да не се слага ваксина след антибиотик е същата или защото организмът е още слаб и ще отреагира по-тежко на ваксината. Придполагам по-скоро второто. Има логика, защото след антибиотик и боледуване имунитетът пада.

# 6
  • Мнения: X
Глупости са за антибиотика, някои ваксини дори съдържат такъв. Българските лекари се презастраховат - казват неща като 1 месец след пълно възстановяване от боледуване да не се слага. Чел съм изискванията на CDC за комбинирани не 3, а даже 4 валентни ваксини (рубеола, морбили, паротит И варицела) - няма НИЩО подобно, изисква се да е здраво детето само.

Пълна глупост е, че и имунитетът падал. Ваксината лъже организма да изработва специфичния имунен отговор за съответния вирус и естествено няколко дни организмът може да си мисли, че е леко болен, въпреки че всъщност не е.

Ние сложихме тривалентната 4-5 дни след инфекция, при нормализиране на CRP, не е имало абсолютно никакви странични ефекти, както между другото при нито една от ваксините, които се изисква да се поставят по закон.

Dzhem, каква е тази ваксина на 2г. и  през пролетта?

# 7
  • Мнения: 11 737
Може и да са глупости, може и да е презастраховане, но по-добре така, отколкото увредено дете от ваксина. Лично аз не бих ваксинирала за повечето неща, ако имах избор, за съжаление нямам, но пък слушам лекарите и се презастраховаме явно и те, и аз. А да си товариш детето при боледуване или веднага след такова и с ваксина за мен е неоправдано.

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 114
Около седмица след поставена ваксина МПР, детето ми разви отит на двете уши с висока температура. Наложи се прием на антибиотик. Тогава питах лекарката( живеем в чужбина), дали няма да си противодействат с ваксината, тя каза, че няма проблем. Надявам се да не се е прецакала ваксината с този антибиотик, зсщото е доста важна.

# 9
  • Мнения: X
Лично аз не бих ваксинирала за повечето неща, ако имах избор, за съжаление нямам,
Нямате избор, защото неваксинираното Ви дете касае общия имунитет на популацията и превенцията на епидемии, които са избивали 1/2 Европа в миналото и щяха да са унищожени като вариолата и полиомиелита, ако не бяха глупави и непросветени хора, заради които и днес умират хора от морбили... Но е безмислено да се говори с антиваксъри според мен, човек само може да се изнерви.

# 10
  • Мнения: 3
Dzhem, каква е тази ваксина на 2г. и  през пролетта?
Менингит и полиомелит.

# 11
  • Мнения: X
По българския календар няма нито имунизации, нито реимунизации на тази възраст, не знам къде се намирате, но би трябвало да става въпрос за реимунизация във Вашия случай. Специално за полио се слагаше първата много рано мисля, първите месеци след раждането, а тогава се правеха и реваксинациите. И мисля, че беше точно в комбинация с HIB ваксината. Но при нас поне е 5 или дори 6 валентна, т.е. има още поне 3-4 неща, за които се ваксинира заедно с полиото и менингита.

Накратко - не знам какъв точно Ви е случаят, но очевидно не се движите нито по българския, нито по американския ваксинационни календари. 

Преди всяка ваксинация докторът, който поставя ваксината, трябва задължително да прегледа детето - ако имате някакви съмнения/притеснения, че детето може да е болно - консултирайте се с ваксиниращия доктор, той ще прецени. Моето мнение е, че ако няма активна инфекция (температура, повишено CRP), няма опасност, но питайте доктор като опишете симптомите.

За полиото няма драма, но Hib мисля, че може и да е важна ваксина, особено пък в страната, в която се намирате. Не отлагайте ненужно, ако няма медицинска причина.

Последна редакция: пн, 09 апр 2018, 20:35 от Анонимен

# 12
  • Мнения: 11 253
Не се слагат ваксини на дете дори със съмнения за хрема или скорошно заболяване. Детето трябва да е напълно здраво поне от седмица.

Това е важно, за имунния отговор след ваксината.  Peace

Болно ваксинирано дете може сериозно да пострада.

# 13
  • Мнения: X
Не се слагат ваксини на дете дори със съмнения за хрема или скорошно заболяване.
И защо? От какво ще пострада "сериозно" дете със "съмнения" за хрема или със скорошно заболяване?

Шантава работа, чудя се на кого да вярвам - дали на CDC и на техните препоръки и твърдения или на бг-мамма и на бг-педи-"хомеопат", което се опитва да угоди всячески на бг-мамма, та чак почва само да си вярва в някакви моменти.

Аз лично за себе си и близките си категорично залагам на CDC, но ако е отложена реимунизация с пентаксим на 16 месеца, както писаха по-горе - нека си я отлага не 8 месеца, а още 8 години, ако иска. Детето пак е получило някакви ваксини вече, има все някакъв имунитет. То кой знае кога детето на родител, страхуващ се от ваксините, ще е без поне "съмнение" за хрема Wink Уважаващ себе си доктор няма да постави ваксина на дете, на което не трябва да се поставя. Щом решението за това е на майката и на бг-мамма, значи толкова е и доктор този, който отговаря за ваксинациите на детето.

# 14
  • Мнения: 382
Нашия педиатър ме убеди, че леко понижена температура и хрема не е причина за отлагане на ваксината за което аз много настоявах.Четох листовката и там пишеше същото. Не съм против ваксините, но имам известен страх.Преди ваксината, детето имаше лека хрема от няколко дни, но на прегледа се установи, че е напълно здраво и сложиха ваксина. На следващия ден се събуди с ужасна кашлица, температура и секрети. Искаше ми се да бях по твърда и да не позволя ваксиниране. На ваше място бих отложила.

Общи условия

Активация на акаунт