Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 8

  • 50 867
  • 740
  •   1
Отговори
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Да са здрави всички и малки и големи и все по малко да пишем за кашлици и пристъпи!

Астма, информация за заболяването, странични ефекти от лекарствата - обща тема
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - ТЕМА 2
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 3
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 4
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 5
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 6
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 7

Благодарение на всички тук, и систематизацията на gergandi е събрана много ценна информация. Дано помогнем така на всички попаднали тук!

Пулмолози

д-р Анни Куфарджиева,
МЦ Дженерали Закрила
гр. София, бул. Дондуков 79-81.
тел.: (02) 942 07 00 – регистратура за записване на часове, работи и със ЗК, и частно
личен телефон – 0898 88 18 49
четни дати – сутрин
нечетни - следобед
http://www.generali.bg/main/bg/medical_centre.php

д-р Филчев
V Градска болница
тел.: 0887 30 00 74

д-р Василка Илиева
Национална Кардиологична Болница (ІІІ-та градска болница, София)
тел.: (02) 92717165
работно време: до 16.00 ч.

УНГ

д-р Огнян Попов
Военно Медицинска Академия
тел.: 0888 84 31 95.

д-р Френгов,
Транспортна болница
тел.: 0888 37 09 60

д-р Николай Улевинов
Детска клиника по белодробни болести към МА
гр. София, ул. Здраве 2
сл. тел.: (02) 923 04 29
мобилен: 0888 20 83 43

доц. Тодоров
ИСУЛ
тел.: (02) 9432 426.
частен кабинет: гр. София, ул. Димитър Хаджикоцев 102
тел.: (02) 865 10 71

д-р Първолетка Кирилова
гр. София, ул. Позитано 10 (3 ет)
тел.: (02) 980 33 82
четни - сутрин
нечетни - следобед

Алерголози

д-р Албена Бъчварова
МЦ Детско Здраве
гр. София, ул. Ами Буе 27
тел.: (02) 952 42 97; 952 57 37
понеделник - петък - 7:30 - 20:00
събота - неделя - 9:00-15:00

д-р Иванова
Трета градска болница (входът е откъм ДКЦ-то, това е централният вход)
етаж 2, кабинет по алергология
понеделник и сряда е следобед от 15,30 - до 19,30
вторник и четвъртък е сутрин от 8 до 1
тел.: 0887 43 50 10

д-р Мустаков(частен кабинет)
гр. София, бул. Прага 14
тел.: (02) 952 59 40
..........................................
Служебен адрес на Мустаков
Детско-юношески кабинет
Клиника по-алергология МБАЛ"Александровска
гр. София, бул. Св.Георги Софийски 1
тел.: (02) 92 30 231
e-mail cabinet@mustakov.com
www.mustakov.com

Алерголог-пулмолог

д-р Кисьова (дъщерята!)
Клиника по пулмология и алергология в "Св.Марина" (терапията)
преглежда в МЦ "Кисьови"
гр. Варна, ул. Габрово 43А
тел.: (052) 63 18 88

Дерматолози

д-р Албена Ангелова
29-та поликлиника
ул. Георги Измирлиев 8
тел.: 0899 41 91 81

Ревматолози

доц. Върбанова
(преглежда като педиатър на общо основание в Детски медицински център, ул. Гурко)
тел.: (052) 61 11 16

Хомеопати

д-р Мария Влахова (на Lucky Plam)
Поликлиника Младост
гр. София, жк. Младост 1, зад блок 43, до 125 училище
тел.: 0888 90 81 21

ТЕЛК и астмата

За София
В София, документи се подават на ул. Макариополска, в частта към бул. Сливница и бул. Христо Ботев. Взима се протокол от личният лекар в който са описани заболяванията на децата. Ако заболяването е основно астма , ТЕЛК-комисията е на ул. Веслец 55. Обикновено до месец на посоченият адрес се получава писмо с нужните изследвания - кръвна картина, рентгенова снимка, копия на цялата налична документация, етапни епикризи за състоянието на детето в момента от пулмолог или педиатър.
Необходими са 50 и над 50 % за да има полза от ТЕЛК решението. В този случай, с решението се отива в съответните социални служби по адресна регистрация, след 14 дневен срок, подавам се молби и се получават двойни детски, помощи по чл. 43. Подава се молба и за социална оценка на детето, на базата на която се отпускат допълнително пари за диетично хранене и лекарства, транспорт, обучение, но те са по преценка на соц. служител.

За Бургас
Документи се подават в Първа поликлиника на ул. „Стефан Стамболов” № 73. Това е Окръжна болница. В подземния етаж преди лабораторията на вратата пише „Картотека”. Работното време е от 10 до 12 часа.
След това се чака писмото, с което се назначава дата на комисията, и в него се посочват допълнителните документи, които да се носят. (На мен ми искаха амбулаторни листи и епикризи за периода от подаването на първоначалните документи до деня на комисията, кръвна картина и диференциална кръвна картина, амбулаторна карта на детето и рецептурната му книжка).
Комисията е в Туб-диспансера на ул. „Гурко” – Белодробна  болница в района на Трета поликлиника – Ет. 1, каб. 1.
След като се вземе решението, се изчаква 10 дни и се отива отново в Картотеката в Окръжна болница и там се подпечатва. След това се правят няколко копия и се отива в Общината по местоживеене в „Отдела за закрила на детето”.
„Отделът за закрила на детето” се намира точно до у-ще „Братя Миладинови” (ниска зеленикава сграда). Там се попълва една молба и една анкета, според тях ще преценят каква допълнителна помощ да отпуснат – за пътни, за балнеолечение, за обучение. Носи се и копие от решението, копие от акта за раждане и лична карта на майката за справка. Същите документи се носят след това в Общината по местоживеене, където се попълват два вида молби – за детските и за месечната помощ.

За други градове ще очакваме допълнение.

Други

Болница Тоукуда София
Линк към педиатрията и всички специалисти http://www.tokudabolnica.bg/show_page.aspx?key=departments&dId=7
тел. (02) 40 34 000 - централна регистратура
       (02) 40 34 948 - регистратура педиатрия за записване   на часове и информация.
Кабинети: (02) 40 34 139; 40 34 143; 40 3 4 142
(изрично доволни от д-р Веделина Кендерова, д-р Калин Лисички, д-р. Лазарова, но и другите се препоръчват)

Детски  медицински център, ул. Гурко
Други специалисти, които преглеждат там: д-р Шивачев - кардиолог; д-р Христов - пулмолог; д-р Павлова, общ педиатър; д-р Георгиева, гастроентеролог. Центърът е частен, но всички работят в педиатричното отделение в Терапията, при нужда хоспитализират направо, освен това извършват на място спешни инхалации, инжекции и други манипулации, има много добър ехограф. Пиша всичко това, защото може да се наложи да се ползват услугите на центъра от гости на града. Работи всеки ден (и неделя) от 8.30 до 19.30ч.

Последна редакция: сб, 13 мар 2010, 18:06 от Drina

# 1
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Честита нова година още веднъж!
Да е здрава и успешна за всички!

Ние изкарахме много хубаво празниците. С много ядене, гости, подаръци. На Нова Година бяхме на заведение без малкия и се забавлявахме страхотно. Бяхме 11 човека. Имаше ядене на корем, хубава музика, много танци и забаления и естествено гърмежи, фоерверки.
Сега ми е терсене на работа след толкова време отсъствие, но лека полека влизам в ритъм.
Пешко от вчера е на градина... ще видим този път колко ще изкара. Дано да е здравичък.
Сега ще планирам малка почивка някъде на планина, да покараме ски... ако има сняг де. Че ще ми ръждяса оборудването.

Хубав ден от мен момичета!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 711
Честита Нова Година! Много здраве и щастие!   bouquet

Ние сме добре, изкарахме Нова Година вкъщи с децата и с още 2 семейства с деца.
Тук при нас вали страхотен сняг, така че ще има за скиорите Wink

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 361
Честита Нова година и от нас!
Да сме живи и здрави и много щастливи!   bouquet
И ние след 3-седмично отсъствие,от вчера сме на градина.Малкият така се зарадва сутринта като разбра,че ще ходи при дечицата...Все едно слънце изгря в очите му!А като стигнахме градинката,още от портала ме пусна и хукна да влиза сам Simple SmileSimple Smile Даже и чао не каза  Laughing
Иначе положението не беше никак розово...Преди Нова година го заведох на диспансерен преглед при алерголожката.Като разбра,че получава спазми през две седмици и най-леката хрема преминава в пристъп,веднага ни изписа и Флексотид,освен Сингулера.Изписа ни и Кузихром за нослето и Ериус за десет дни,тъй като Стилиян не спираше да кашля вече повече от месец...Изненадващо за мен,лечението се указа успешно!Без да съм пръскала Флексотида.Кашлицата спря още на втория ден!
На мен този Кузихром изобщо не ми действа както трябва и затова не му вярвах много много.Кихам от него страшно много...дразни ме,но на детето му повлия добре.
Дано всичко е ок и изкара по-дълго време без пристъпи... Praynig

# 4
  • Мнения: 136
Здравейте момичета,честита ни нова темичка.Аз какво да ви кажа,от октомври почти постоянно сме с пристъп,не силен,но все пак се чува свирене и хъркане.Явно не се повлияват от Вентолина,а Томи освен това е на Сингулер и Флексотид.За това взех час за д-р Куфарджиева,много се надявам да ни помогне Praynig.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте момичета.  Laughing
Нека е пълна само с хубави неща и годината и темата.  Praynig
И като начало почерпете се с нещо за моето малко момче, Косето днес става на 2 годинки.

Да са ни живи и здрави всички деца през Новата година!!!

# 6
  • Мнения: 92
dama  nbirthday  ura да ти е здрав , много щастлив и много да ви радва твоя малък голям вече мъж

# 7
  • Мнения: 646
dama Честит празник и от нас   Hug Hug Hug


 

# 8
  • Варна
  • Мнения: 957
Честито, дама! Да расте много здрав и весел малкият юнак!

# 9
  • София,
  • Мнения: 4 267
Дрина благодарим ти за хубавата нова темичка Hug Hug  Hug

ДАма ДА ти е жив и здрав малкия рожденик! ПОжелаваме му весело и щастливо детство! Много да ви радва! nbirthday  Gift nbirthday

bebi8010 кога ВИ е часът при др. Куфарджиева, сигурна съм че ще останеш доволна Peace, ще Ви помогне много! Hug

# 10
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Честита Нова Година на всички! Пожелавам ви здраве, щастие и обич -да получавате и да дарявате от нея с пълни шепи през Новата Година!
Честит Рожден Ден на Косето на Дама! Да бъде много здравичък и послушен и да ви радва много!
Честита ни нова темичка! Да я пълним само с хубави новини! Hug

# 11
  • Мнения: 136
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на малкият сладур,да расте здраво,усмихнато и палаво дете bdbaloni hbday happy bd.Семирамида часът ни беше за утре,но се обадих да го изместя за понеделник,че е много лошо времето и се притеснявам да пътуваме.И аз много се надявам да ни помогне.Томи е от три седмици на Вентолин,а не се оправя.Тук лекарите казват,че не е зле и че ще мине,но аз съм притеснена наистина Sad.

# 12
  • Мнения: 92
момичета имам излишни 2 опаковки флексотит(бях се презапасила по  едно време) , сега разчиствах и  видях, че  годността им изтича този месец  Embarassed ако някой ги иска да ми пише ще ги изпратя  Hug

# 13
  • Мнения: 69
Здравейте,момичета.Имам сингулар на прахчета за деца от 6мес. до 5 год. от 4 мг./23броя/.Купувах го в САЩ,затова листовката му е на англ.ез.Срок на годност-до юни 2010.Ако на някой може да свърши работа,да пише на лични,за да му го изпратя.

# 14
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Здравейте момичета.
Честит празник на всички именяци днес!
Честито на патерица и на Косето на на Дама!
Много здраве и късмет и на малки и на големи!

Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт