Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 8

  • 50 895
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 957
Семирамида, съчувствам ви! Натири мъжо на лекар, защото вирусът си е гаден. Дано няма никакви усложнения! Бързо възтановяване на роднините ти!

Честито и на всички Ивановци, Йоановци, Калояновци и на тези, които ги обичат! И аз си имам именничка - Калояна. Черпя ви, момичета, за ЗДРАВЕ!

# 31
  • Мнения: 136
Маричери,мерси мила.Преди малко звъннах до там и ми казаха до 13,30 часа в понеделник да отида с направлението и ще го прегледат.Дано не е нещо сериозно,виждам,че не е дюстабан,защото има извивка на стъпалото.Тук ортопеда ми каза,че е с по слаби мускули и на това се дължало,ама знам ли.Ментова много хубаво име има дъщеричката ти,да ти е жива и здрава,много щастливо детство и пожелавам  party023 Tada  ura.

# 32
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ментова да ти е жива и здрава именичката Калояна, наистина прекрасно име, много да я нагушкаш и нацелуваш от нас!  Hug
А аз тъй като не успях да го натиря моя мъж да отиде на лекар сутринта във времето в което личната е на работа, отидох аз и му взех направление за снимка поне Mr. Green, той си мисли че ще ми се измъкне, ама няма да стане, добре че рентгена работи до седем вечерта - само да се прибере от работа и ще го натиря да се снима Mr. Green
bebi8010 дано всичко мине добре на прегледите и да си останеш само с притесненията. Относно тозци пристъп при Томи дето казваш че е вече почти цял месец и повече сигурно е на алергично основа - нещо го дразни у вас или в градината, ако ходи на градина, трябва да обърнеш внимание, да се опиташ да разбереш от какво е. Peace
Аз вече съм сто процентово сигурна, че моята прави реакция от животни - особено от котки. Crossing Arms РАдвам се, че поне дразнителя не е в къщи ooooh!. ДА поздравиш сестричката си за празника днес и да и пожелаеш и от мен много здраве и щастие, загубила съм и телефона, а на скайпа скоро не съм я засичала. Hug КАто дойдете в СОфия ако имаш нужда от нещо, координати на лекари или каквото и да е да ми се обадите, може и на скайпа тя има координати Peace, ако не пиши на лични, не се притеснявай. Hug

# 33
  • Мнения: 22
Здравейте и За много години с пожелания за много здраве!
Имам въпрос и не зная къде точно да пусна запитване , не намерих подобна тема, не искам да пускам и цяла такава, затова ще Ви помоля да ме извините предварително.
Става въпрос за кашлящо дете на 2 г. и 1/2 на позната, обиколила лекарите на цяла Варна, в следствие на което познатата не е много наясно с  диагнозата на детето ( къде бронхит, къде ларингит, къде алергия, астма и т.н.) и последно лекар й казал да грабва детето и багажа и да ходи на санаториум и профилактика във Велинград, Чепеларе или някъде, където предлагат рехабилитация и профилактика. Бихте ли ми помогнали с информацията за евентуално хотел или център, в който да предлагат някакво профилактично лечение за детето за определен период от време. Благодаря предварително Simple Smile

# 34
  • София,
  • Мнения: 4 267
Здравейте и За много години с пожелания за много здраве!
Имам въпрос и не зная къде точно да пусна запитване , не намерих подобна тема, не искам да пускам и цяла такава, затова ще Ви помоля да ме извините предварително.
Става въпрос за кашлящо дете на 2 г. и 1/2 на позната, обиколила лекарите на цяла Варна, в следствие на което познатата не е много наясно с  диагнозата на детето ( къде бронхит, къде ларингит, къде алергия, астма и т.н.) и последно лекар й казал да грабва детето и багажа и да ходи на санаториум и профилактика във Велинград, Чепеларе или някъде, където предлагат рехабилитация и профилактика. Бихте ли ми помогнали с информацията за евентуално хотел или център, в който да предлагат някакво профилактично лечение за детето за определен период от време. Благодаря предварително Simple Smile

ТАкава профилактика правят в санаториума в Сандански, във Велинград, в Св. Влас - там Ви е близо, да пита най напред там и в Трявна - това в Трявна се води болница за долекуване и може да се отиде с направление.
Другите мами дето са ходили може да Ви пуснат линк с телефони и координати, че аз нямам в момента, но назад в тематите сме ги обсъждали много, даже с търсачка ако потърсиш ще ти излязат много неща за всички САнаториуми, успех  Peace

МОмичета аз даже имам предложение да си ги издирим нещата и да си ги сложим и тях на първа страничка като линкове - става въпрос за телефоните и координатите на санаториумите и на лекари в тях. Peace.  Иде пролет и ще ни трябват и на нас.  Peace

# 35
  • Мнения: 3 146

МОмичета аз даже имам предложение да си ги издирим нещата и да си ги сложим и тях на първа страничка като линкове - става въпрос за телефоните и координатите на санаториумите и на лекари в тях. Peace.  Иде пролет и ще ни трябват и на нас.  Peace

Това е много добра идея!!! (Аз не съм ходила с Влади, та не мога да помогна, но мога пак да събирам инфото. Ако искаш ит събирай, Семирамида. И мъжът ти на лекар да ходи, че майка ми уе на АБ и още е зле от този вирус...)

ментова, това име наистина е страхотно - Калояна! (красива Ивана значи, нали?) Честито - ЗДРАВА да е!

# 36
  • Мнения: 136
Мерси Семирамида,ще предам на сестра ми.Томи не е ходил на градина от октомври,почти не се е събирал и с други деца,общо взето си стоим в къщи или ходим на село.Ако нещо го дразнеше си мисля,че като отиде на село ще се оправи,но не състоянието му е едно и също.Той изкара варицела и всъщност след нея е с пристъп.Говорих с една майка,на която детето и също изкара варицела,пило е АБ за да не се разболее от пневмония и въпреки всичко също е с пристъп който не се повлиява от инхалации с Вентолин.'Ще се радвам,като идвам следващият път да се видим,че сега ще е за кратко.И мерси за отзивчивостта ти newsm51.

# 37
  • до реката
  • Мнения: 295
изтървала съм ви.Връщам се на зад да чета тогава ще пиша.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 957
Момичета, мерси за пожеланията!
Елица е с проклетата водниста хрема, не може да диша от сополки. Цяла нощ не можа да спи. Започна, ей така - от нищото, нито е болна, нито нищо, щурее и дивее. Почнах инхалации с физ. разтвор. Вчера се събуди следобед и за пръв пи купешки сок от кайсии, хремата започна 2 часа след това, изведнъж. Сигурно търся под вола теле.

# 39
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ами изобщо не търсиш никакво теле, направила си е алергична реакция направо, нали и Вероника ми ги прави такива. Вземи и един сироп калциев глюконат и започни да и даваш по три пъти на ден по 3 милилитра, като отделно си и давай и друго противоалергично каквото си пиете там - ще ви помогне много, ще подсуши лигавицата, на нас поне много ни помага и си правете инхалацийки често, с физ . разтвор аз ги правя през чес - два. Дано и се разкара бързо Peace
Нашият татко е с бронхит, най после се снима вчера, но има и някаква удебелена левокамерна дъга на сърцето и това ме притеснява. Снощи говорих с личната и тя каза, че не е страшно, но да отиде днес да го прегледа и да му направи кардиограма. Иначе с хапчетата каза, че добре съм му ги изписала и да ги продължава да ги пие Mr. Green

# 40
  • Варна
  • Мнения: 957
Мерси за съвета, Семирамида. Ще го приложа обезателно. Истината е, че пи доста сок като за първи път.
Ах този гаден бронхит, вследствие на вируса, що народ полази! Много е упорит, нека системно го лекува и следи. Бързо да го пребори мъж ти!
И един малко страничен въпрос - къде изчезна Ескимо Кидс, момичета? Тук го няма в нито една аптека. Има ли го в София?

# 41
  • Мнения: 136
Браво на теб Семирамида,ама и тези мъже са много вироглави Laughing.Не се притеснявай,щом лекарката е казала,че не е страшно,всичко ще бъде наред.Прдадох на сестра ми и тя много се зарадва.Иначе на мен ми се струва,че моите мъници сякаш са по-добре.Не знам дали съм права,но май всичко е реакция от влагата,затова сега постоянно проветрявам,че от тази дограма,апартамента сякаш се затваря херметически.

# 42
  • Мнения: 5 531
Bebi, Мария изкара тежка варицела,  страхотно свиркане и лежахме в Инфекциозна болница на антибиотик и ацикловир докато я стабилизират. И тя се възстанови много трудно след варицелата, беше месеци наред болна след това, изкара и скарлатина месец след това и нещата при нас много се усложниха. Така че гледай да го закрепиш с повече чист въздух и витамини, на нас бяха изписали и изопринозин, защото Мария месеци наред беше почти постояно с температура, тъпчеха я с АБ след АБ и накрая влезнахме в Пирогов защото започна да ходи с кръв до тоалетната от АБ. Гледай да даваш повече плодове и зеленчуци, и чист въздух.

# 43
  • София,
  • Мнения: 4 267
МЕнтова няма го пустото Ескимо никъде и в СОфия от един месец, и аз съм много доволна от него - пиехме го от септември почти без прекъсване. Направи ми  впечатление, че откакто го пие малката започна да говори, преди и думичка не казваше, а беше на две години Shocked. Аз сега съм поръчала едни ЕМК /есенциални мастни киселини / на Аквасорс и те са със същия състав на Омега киселините и още други неща - също са много добри  Peace
Ммм да и аз съм на мнение чист въздух и витаминки  Peace
МОмичета мъжо отиде на лекар Naughty най - после Peace
МЕричери как си ти, пръскаш ли помпата, по добре ли се чувстваш, а бебето как е. Дано всичко е наред.   Peace
Аз в понеделник съм на контролен преглед  Peace чудя се какво да и занеса на докторката, просто незнам - толкова съм и благодарна, за две седмици, три при мен има коренна разлика, остана ми само хремата, дето си я влача от 10 години, но тия пристъпи, кашлици почти изчезнаха, сега да се закашлям веднъж два пъти на ден или като се поизморя повече.  Peace

# 44
  • Мнения: 136
Маричери мерси за информацията.Ами при нас Варицелата започна на 13 ноември,веднага се появи кашлица и след това свиркането.И досега не може да се оправят.Иначе нямат Т, и засега нямаме други оплаквания,само този пристъп.Аз купих за Томи едни витамини на VISION,на Паола не мога да и давам от тях,че е малка още.Ще си помисля за нещо друго.Иначе мъжът ми пие продукти на тази фирма и е много доволен,преди беше с постоянно главоболие,преумора и т.н.,откакто ги взема се чувства много добре,всичко изчезна,затова и се престраших да ги давам на Томи.Плодове и зеленчуци ядат всеки ден,ама за въздуха,много много не излизаме навън.Семирамида радвам се,че вече си добре,дано няма повече болести и мъжът ти да се оправя бързо.

Общи условия

Активация на акаунт