Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 086
  • 609
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 018
Зависи от марката на хартиените чашки. И аз имам такива, които трудно се отделяха и ги изхвърлих.

А ти кои марки използваш сега? Не помня марката на моите /у дома са/.

# 91
  • Мнения: 1 550
Бо, не пише нищо на опаковката, а са ми и подарък.
Но тези, които не харесах бяха на д- р Уткар (или нещо подобно) Confused

# 92
  • Мнения: 901
зависи по скоро от тестото, а не от хартията  Simple Smile А пък аз използвам хартиени, когато се налага да се носят или има гости - по красиви са и по удобни за сервиране или пренасяне  Simple Smile

# 93
  • Мнения: 686
Не, не се мажат.Просто поставяш хартиените кошнички в гнездата на тавичката и това е.Лесно и практично Wink

Изглеждат страхотно. И аз имам една такава тава от Метро, крайно време е да влезе в употрба.

# 94
  • Мнения: 2 018
зависи по скоро от тестото, а не от хартията  Simple Smile А пък аз използвам хартиени, когато се налага да се носят или има гости - по красиви са и по удобни за сервиране или пренасяне  Simple Smile

Може и да си права. Само веднъж ги използвах и се отказах, а са наистина практични.

# 95
  • Мнения: 899
Благодаря Марабу, ще трябва да се престраша и да отида до Кадемлия. Имам притеснения за заплатата си  Mr. Green, та все отлагам ходенето в този магазин.

А аз винаги слагам хартиени кошнички - едно, че по-лесно се мие формата, второ, че ми е по-красиво. С някои теста външната страна на кекчестата става добре, но с други остава влажна и на трохички, така кексчетата ми изглеждат наръфани или облизани от някой трол.

# 96
  • Мнения: 11 607
Леле...срам и позор! Нямам ни хартиени кошнички, ни калинки, ни малинки, действам с домакинска хартия, която докато я оправя в дупката - кожата на баба е по-гладка от нея.......Но...пък ако знаете как се изяждат.....моменталически,че хич не забелязвам въобще формата им....Само чувам сладко плющене на уши.......Но......идат празници....Заслужава си да сложа кръст на част от някоя заплата като Умбра и да се запася поне за пред гости с малко красота.......

Нямам никакви проблеми с отплепването на кексчетата от домакинската хартия!

# 97
  • Мнения: 1 550
зависи по скоро от тестото, а не от хартията  Simple Smile
Нямам никакви проблеми с отплепването на кексчетата от домакинската хартия!
Това имах пред вид, като казах, че за мен има разлика в качеството на книжните чашки. Тези, които трудно се отлепяха бяха от най- обикновена хартия. Тези, които имам сега се доближават като качество до това на хартията за печене.
А съм пробвала различни хартиени чашки с една и съща рецепта. Разликата е била огромна.
Не съм и единствената, която е забелязала такава разлика. Споделяли сме подобен опит с девойки от друг форум.

# 98
  • Мнения: 2 018
действам с домакинска хартия, която докато я оправя в дупката - кожата на баба е по-гладка от нея.......

Аз не слагам никаква. Само си ги намазвам с мазнина. Отделят се. Ще излязат - не се притеснявай.  Peace Майка ми решила да измие тавичката ми за мъфини с незалепващо покритие с телта. Познай какъв е резултата.  Tired
Пак си излизат с мазнина и брашно, като ги посипя, преди да ги залея със сместа.  Peace

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 704
аз затова взех хартиени формички, защото надрах много металната форма и нали уж не е хубаво да се ползва наранен тефлон.
моите хартиени формички са от тънка хартия, не така плътна като хартията за печене. Сладките мъфини не ми залепват, но любимите ми солени със спанак залепват ужасно (((. А в тефлоновата форма беше обратно - солените не залепваха....

# 100
  • София
  • Мнения: 140
Когато правя солени мъфини не използвам хартиени кошнички.Никога не ми залепвят, защото с ръка хубаво намазвам с маргарин гнездото, ама обилно и после сипвам от сместа.С такова намазване ефекта е винаги -хрупкава коричка и пухкава вътрешност.

момичета ей по тая рецепта приготвям мъфинките със сирене и според мен стават най-сполучливи, от време на време добавям малко шарена сол, топено сиренце, бекон.....абе може да се импровизира според вкуса и наличностите в хладилника newsm64
http://kulinar.gbg.bg/index.php?p=recipe&id=1955

# 101
  • Мнения: 2 018
Ще ви пусна рецептата за солените ми мъфини. Както казах, тя е от форума, но за съжаление не помня кой я беше пуснал. Извинявам се за което.

СОЛЕН КЕКС СЪС СПАНАК

Продукти:
4 яйца
3 ч.ч. брашно
1 кофичка кисело мляко
200 гр. сирене
500 гр. спанак /коприва, лапад/
1/2 ч.ч. олио
1ч.л. сода бикарбонат
няколко стръка джоджен

Приготвяне:
Спанакът се попарва /аз не го направих, защото приготвях лапад, но ако е спанак или коприва - непременно го направете/. Изцежда се от водата и се задушава в малко олио и една главичка лук.
Отделно разбивате яйцата, киселото мляко - първо със содата и останалите продукти. Прибавя се охладеният спанак. Обърква се само с лъжица или вилица /без миксер/.  Peace Сместа се изсипва в намазнена и набрашнена тавичка /или формичките за мъфини/. Пече се при 200 - 220 градуса.

Много ги харесват у дома.  Peace

# 102
  • Мнения: 1 505
 мъфини с мандарини

брауни под формата на мъфини

и двата вида мъфини заедно

# 103
  • Мнения: 1 116
зависи по скоро от тестото, а не от хартията  Simple Smile А пък аз използвам хартиени, когато се налага да се носят или има гости - по красиви са и по удобни за сервиране или пренасяне  Simple Smile

Може и да си права. Само веднъж ги използвах и се отказах, а са наистина практични.

И аз така мисля, ако е по-мазно тестото се отлепят лесно. Като изстинат мъфините и постоят наколко часа  се отделят  по-лесно от хартията.

# 104
  • Мнения: 337
Здравейте момичета   bouquet
Прекрасна тема!
Искам специално да благодаря на Умбра за прекрасните портокалови мъфини, които приготвих преди малко. Много лесно се приготвят и са много пухкави и леки.

Общи условия

Активация на акаунт