Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 211
  • 609
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 899
Крисче, те тези малките са си за бонбони  Laughing , ако си правиш трюфели например - можеш да ползваш такива, за сервиране. А иначе не мисля, че ще стане добре, ако печеш само в тях - ще се разплуят най-вероятно. Но винаги можеш да пробваш, аз съм пекла само с хартийки (без да слагам в чашка) и резултатът е една обща маса с... целулоза.

# 76
  • Мнения: 940
Супер тема.

Мерси на Блонди за рецептата за Браунис--правих ги във форма за мъфини. Напоследък всички кексове там си правя. Харесват ми да са по-малки.

# 77
  • Мнения: 2 708
Умбра, благодаря ти. И аз имах същите помисли като теб, но може би някой ден от пусто любопитство ще се пробвам, ако си купя де от тези малките, че ми изглеждат много симпатични...... хартийките де Laughing Laughing Laughing луда работа Heart Eyes

# 78
  • София
  • Мнения: 140
Момичета в Кауфланд има хартиени кошнички, аз поне от там си купих.На Факелман са, 100 бр за 7 лв.Не е толкова изгодно според мен, но нямах избор поне аз тогава.В ТСМ са на смешна цена предвид бройката-1000 за 6 лв.
Утре ще пусна снимка и на моите мъфинки.

# 79
  • Мнения: 899
Моля, моля, Крисче. Наистина са симпатични, ама то за кексче, такива мънички ще станат, да се закачат само за някой зъб, размерът има значение  Mr. Green .

explanet, а в TCM какви са на вид кошничките? На мен ми се искат такива като на Марабу, по-твърди и високи или някакви шаренки пак, обикновени бели си имам.

# 80
  • София
  • Мнения: 140

explanet, а в TCM какви са на вид кошничките? На мен ми се искат такива като на Марабу, по-твърди и високи или някакви шаренки пак, обикновени бели си имам.

Umbra, моя приятелка си беше купила миналата година, но бяха чисто бели от ТСМ, аз както казах имам на Факелман.Те са бели кошнички с маслено зелени раета и дискретен надпис-факелман.Във форума на gotvetesmen.com, мацките бяха пускали страхотни кошнички-с калнинки, с точици...трябва да поровя да вида от къде ги бяха купували.
В магазин "Щъркелите" също гледах цветни кошнички преди Коледа /щяха да ме натупат ако си бях купила обаче  Mr. Green/и пак мисля, че бяха за по 6-7 лв.-100 бр.

# 81
  • Мнения: 899
Благодаря, explanet, значи няма смисъл да ходя, най-много да се замъкна до "Щърклеите". Освен Марабу да каже, откъде са нейните  Grinning .
А моите с калинки бяха от Кауфланд, някой питаше по-назад в темата.

# 82
  • Мнения: 952
А моите с калинки бяха от Кауфланд, някой питаше по-назад в темата.

Umbra - аз бях. Благодаря   bouquet

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 4 586
Преди два дни направих  "мързеливките" във формата за мъфини - страхотен резултата, казвам ви - бухнаха си, вътре мекички, страшни!
Иначе по оригиналната рецепта ставят разляти и безформени.

А между другото откривам все нови и нови приложения на тази форма - вчера направих печени кюфтета в нея - толкова добре се изпекоха отвсякъде, и формата се запазва.

Намислила съм и още някои неща, като ги направя, ще споделя!

# 84
  • Мнения: 382
В магазинчетата "за 1лев" , и в намиращите се все още малки магазинчета за домашни потреби има 50 бр.за левче и са с цветенца ,калинки и други шаренийки... и в няколко размера - 3см;4см;5см диаметър на дъното на кошничката

# 85
  • Мнения: 2 018
Защо се хвърляте на хартиените формички? Моята тавичка си я купих за 8 лв. /мисля, че беше/ от Метро и на практика е вечна.
Сега си мисля да си купя още една такава и да ги слагам на две нива във фурната с вентилатор. Иначе, хартиените - пробвала съм, като ги слагам в самите формички на тавата и заливам със сместа, но хартията така полепва и се къса /не може да се отдели/ когато ги хапвате. Поне при мен беше такъв резултата.  Tired Така и си стоят в шкафа.

# 86
  • Мнения: 901
Благодаря, explanet, значи няма смисъл да ходя, най-много да се замъкна до "Щърклеите". Освен Марабу да каже, откъде са нейните  Grinning .


в магазина на "Кадемлия". Там имат по-твърди кошници с ръб отгоре, които нямат нужда от тенекиена подложка.

има и снимка

# 87
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
А хартиените мажат ли се с мазнина Rolling Eyes?

# 88
  • Мнения: 1 550
А хартиените мажат ли се с мазнина Rolling Eyes?
Няма нужда.

Защо се хвърляте на хартиените формички? Моята тавичка си я купих за 8 лв. /мисля, че беше/ от Метро и на практика е вечна.
Сега си мисля да си купя още една такава и да ги слагам на две нива във фурната с вентилатор. Иначе, хартиените - пробвала съм, като ги слагам в самите формички на тавата и заливам със сместа, но хартията така полепва и се къса /не може да се отдели/ когато ги хапвате. Поне при мен беше такъв резултата.  Tired Така и си стоят в шкафа.
Зависи от марката на хартиените чашки. И аз имам такива, които трудно се отделяха и ги изхвърлих.
Практично е, ако се пече с хартиени подложки. Така тавата не се цапа и самите мъфини или къпкейксчета се отделят лесно. Освен това се съхраняват и по- добре- не изсъхват Wink. Ако въобще останат, де.  Grinning

# 89
  • София
  • Мнения: 140
Ето и моите прекрасни брауни по рецепта на Блонди.В събота ги сътворихме с малката, мъжлето ги оцени подобаващо Mr. Green


По-късно ще пусна и любимата ми рецепта на мъфини със сирене.Стават пухкави от вътре, а хрупкави отвън.

А хартиените мажат ли се с мазнина Rolling Eyes?
Не, не се мажат.Просто поставяш хартиените кошнички в гнездата на тавичката и това е.Лесно и практично Wink

Общи условия

Активация на акаунт