Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 209
  • 609
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 899
Иха, vesi_n, радвам се, че са ти харесали Simple Smile .

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Simple Smile и ние вкъщи вчера и днес сме на твоите портокалови мъфини))
за първи път ги правя, нарочно пропуснах глазурата, но и без нея са превъзходни.
Исках да те питам - тестото стана по-течно от всички мъфини, които съм правила - така ли е при теб? аз добавих още половин чаша брашно. а като смесваш сухите и течните, спазваш ли "правилото" да остане на буци? защото аз уж набързо ги разбърках, но после в изпечените мъфини тук-таме имаше малки бучици брашно.
освен шоколадовите мъфини, тези са единствените, които мъжът ми хареса (а съм правила доста други)))
и ароматът, докато се пекат - на портокал и ванилия........

# 107
  • Мнения: 899
blekuta, да ти кажа, аз като ги смеся течните и сухите, после си разбивам хубаво с миксер. Така са ми по-пухкави и въздушни кексчетата и го предпочитам пред краткото разбъркване. Тестото наистина е по-течно (като боза), ама аз като ги правих за първи  път ми свърши брашното, иначе щях да добавя още. Но и така станаха идеални - леко сочни. Все така ги правя, понякога добавям и шоколадов чипс. Половин чаша брашно не е страшно да се сложи още, но определено мини с миксера, за да няма бучици.

Мъфините, като ги правя по стандартната рецепта, после са ми едни сбити, не ми харесва така. Докато при къпкейкс с разбиване се получава по-гладка текстура, вкарва се въздух и наистина кексчетата стават страхотни. И затова съм обединила двата начина - първо отделно смесване, после с миксера  Grinning .

Радвам се, че са ви харесали, ароматът наистина е божествен  Grinning .

# 108
  • Мнения: 2 082
бананови мъфини по тази рецепта http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2136.msg71121.html
аз им пуснах и по парченце шоколад...



# 109
  • Мнения: 126
Здравейте!
До сега не съм се включвала тук - но днес се зачетох в рецептите ви и ми станаха доста любопитни! Още довечера ще пробвам 1 ! Аз съм любителка - сладкарка, пък и продавам такива тавички за мъфини (но за еднократна употреба), та реших и аз да се пробвам да направя нещо с тях! Благодаря за рецептите - ще ви пиша какво се е получило от моя опит.

# 110
  • Мнения: 899
Последните ми мъфини са един израелски кекс, с добавка от мен на шоколадов чипс.
Страхотни!

Угат банана

# 111
  • Мнения: 150
Ммм, Umbra-възхитително изглеждат Simple Smile Simple Smile
ако може да попитам,шоколадов чипс-откъде?правих едни с банан и шок.чипс,но се наложи да използвам парченца шоколад,но не е същото..
Зарибих се вече..преди малко направих солени с каквото имаше-бекон,кашкавал,топ.сирене и сирене обикновено..и ей сега ги пробвахме малеей..не изглеждат коой знае колко яко,но са много вкусни Simple Smile

a вчера правих с желирани бонбони и със сладко


май май скоро няма да мирясам  Rolling Eyes

# 112
  • Мнения: 899
nurfeyster, шоколадов чипс съм взимала от HIT, а последния път от едно магазинче за диетични/диабетични храни, което е малко след ъгъла на Гурко и Шишман, в посока Парламента, ако идваш от Графа - от лявата страна. Там е в торбички, по 100 гр. (1.40 лв излиза) и му казват шоколадови капки Simple Smile .

Чудесно изглеждат мъфините ти, много обичам солени.

# 113
  • Мнения: 389
Купих си днес форми за мъфини, харесах си рецептата за Портокалови мъфини на Умбра и ви ги представям:

Това са ми първите мъфини в живота  Mr. Green



Получиха се с повече загар, но с тренинг ще се специализирам.

# 114
  • Мнения: 899
Vivian, страхотни първи мъфини  Hug

# 115
  • Sofia
  • Мнения: 4 586
Vivian, откъде такива форми?

# 116
  • Мнения: 11 607
Vivian, откъде такива форми?

И аз да питам същото......И ако не е невъзпитано....цена.....

# 117
# 118
  • Мнения: 389
Благодаря  Hug

Формите са от Испания и са по 5?

# 119
  • Мнения: 1 910
Ще пробвам солените...и шоколадовите, като бъдат изядени наличните такива. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт