С шапка, шал и ръкавици закичиха се вече Юнските мъници

  • 12 425
  • 290
  •   1
Отговори
  • Мнения: 657



Ние сме 149 щастливи майчета и си имаме 153 малки съкровища!

71 са красиви малки госпожици          80 са прекрасни малки господа








22 март




30 април




11 май




16 май




17 май




18 май




20 май




21 май

Панайот - 2250 гр. и 47 см. на мама vraminka


22 май




23 май




25 май




26 май




28 май




29 май




30 май




Милена - 3250 гр. на мама mimma. На 6 месеца тежи 6730 гр. и е висока 67 см.


31 май



Борис - 3080 гр. на мама colibri


1 юни




2 юни




3 юни



Айла - 3500 гр. и 50 см. на мама Г-жа Броненосец
Александър - 3950 гр. и 53 см. на мама вероник. На 5 месеца тежи 8000 гр. и е висок 68 см.


4 юни





5 юни



Дивна - 3100 гр. и 49 см. на мама ra4ola
Елена - 3400 гр. и 51 см. на мама Агли


6 юни



Виан - 3500 гр. и 50 см. на мама Bili
Димана - 3150 гр. и 51 см. на мама Lazy_Lady
Виктория - 2760 гр. и 49 см. на мама пуканка
Пламена - 3110 гр. и 49 см. на мама ati123


7 юни




8 юни




9 юни




Ния - 3350 гр. и 50 см. на мама nino4ka78
Калоян - 3750 гр. и 52 см. на мама ЧуШлИвО ЛюТе. На 3 месеца тежи 8200 гр. и е висок 68 см.


10 юни




Ивайло - 3800 гр. и 53 см. на мама mamutche


11 юни



Жанина - 3150 гр. и 50 см. на мама shumii


12 юни





Ивайла - 3500 гр. и 52 см. на мама bables
Светозар - 3550 гр. и 52 см. на мама MaLe. На 5 месеца тежи 8400 гр. и е висок 74 см.


13 юни




Цветина - 3100 гр. и 49 см. на мама jasena
Андреа - 3150 гр. и 50 см. на мама indijanche. На 5 месеца тежи 6850 гр. и е висока 70 см.
Виктор - 3450 гр. и 52 см. на мама Faith


14 юни



Весислава - 3350 гр. и 51 см. на мама sevi_84
Велина на мама tanjuk


15 юни



Борис - 2700 гр. и 49 см. на мама moni740


16 юни



Йоханна - 3500 гр. и 51 см. на мама tiramisu75


17 юни






18 юни





19 юни



Мариета - 3500 гр. и 51 см. на мама ivelina80
Сияна - 3000 гр. и 49 см. на мама zlob4o
Калоян - 3400 гр. и 50 см. на мама kaka


20 юни




21 юни




22 юни




23 юни





24 юни



Йоанна - 3800 гр. и 53 см. на мама dobromira007


25 юни



Калина - 4200 гр. и 52 см. на мама savig
Михаил на мама калинката


26 юни




Магдалена - 3360 гр. и 53 см. на мама мариса. На 4 месеца тежи 6500 гр. и е висока 62 см.


27 юни

Филип - 3650 гр. и 50 см. на мама Бубачко


28 юни



Валентина Жозеан - 3350 гр. и 50 см. на мама dari7. На 5 месеца тежи 7100 гр. и е висока 66 см.


30 юни




01 юли



Симеон - 3250 гр. и 51 см. на мама geritooo
Мартин - 3050 гр. и 49 см. на мама Kia. На 5 месеца тежи 6760 гр. и е висок 64 см.


03 юли




04 юли





За съжаление имаме едно ангелче - Ивайло на мама Билка.. Flowers Rose Flowers Rose Почивай в мир, мъничко детенце! Прегръщаме те силно, мило момиче!



Кой е по- по- най!

Най-нетърпеливо бебе - Любослав на мама anialeks - родил се цели 73 дни преди термин
Най-мързеливо бебе - Борислав на мама s_mama - родил се е 13 дни след термина си
Най-точни бебета, родени на термин - Йоханна на мама Tiramisu75, Диляна на мама Gali80, Виктория на мама Quagga, Мариана на мама бебешор, Божидар на мама In4oka и Светломир на мама maichenceto
Най-леко бебе - Любослав на мама anialeks - тежал е само 1450 гр.
Най-тежко бебе - Виктория на мама rozi_ozi - родила се е цели 4640 гр.
Най-късо бебе - Любослав на мама anialeks - само 40 см.
Най-дълго бебе - Емма-Екатерина на мама Меган79 - цели 56 см.
Най-плодоносен ден - 12 юни, когато са се родили 9 бебочета
Най-предпочитано име за момиче - 4 принцеси се казват Виктория
Най-предпочитано име за момче - 5 бебока се казват Александър






Нашето Албумче
потребител: uni2008
парола: ****   



Търсачка
Добавяне на картинка в пост или профил
Качете снимка за колажа тук

Относно колажа:
За паролата на албумчето, пишете на мен или някой друг от редовните в темата. Ако срещате трудности при надписването на снимката, пишете на лични на mimchence, за да ви я надпиша. Ако срещате трудности при качването, можете да изпратите линк към друг сайт, където е качена снимката, или да я изпратите на mimchence@yahoo.com. Впишете и актуални данни за ръст и тегло на бебешока. Моля, подберете снимка, на която главата на бебето се вижда цялата и не е съвсем на преден план, за да избегнем отрязани косички или ушенца. Wink Усмивките са за предпочитане, ако успеете да уловите такава. Grinning Размерът ИМА значение - колкото по-голяма снимката, толкова по-добре ще се вижда след обработката на колажа. Peace



НАШИТЕ ПРЕДИШНИ ТЕМИ

Последната тема "Бебета ЮНИ" в Очакващи
Месец юни веч отмина, мама гушка свойта рожба свидна - 1
Малко Юнче вече се кокори и опитва да бърбори - 2
Юнчетата на разходки ходят, навънка с мама обичат те да бродят - 3
Всяка Юнска мама е щастливка - бебчо й дарява усмивка след усмивка! - 4
Юнският бебок обича да го гушка мама, за него радост по- голяма няма! - 5
Ей го Юнското дете - иска вече на море! - 6
Юнските бебоци шарения свят откриват и все по-рядко те заспиват! - 7
На мъничкото юнче май му зъбките растат - все юмруче смуче и му лигички текат! - 8
Навън студено става вече, но на разходка пак да ходи иска Юнското човече - 9
Бебе Юнче май с играчките скучае и иска с мама и тати да играе! - 10
Есента дойде, валят дъждовете, а във къщи малко Юнско слънце свети! - 11
Юнската мама мечтае за сън и почивка - бебчо пак е нервен, плачка и не спинка... - 12
Топло слънчице пече и ето - на разходка пак излиза на Юнската мама детето! - 13
Първо зъбче украсява вече усмивчицата сладка на Юнското бебче - 14
Малката Юнска душичка учи се да хапва пюренце със лъжичка! - 15
Слънчеви лъчи през облаци надничат и нежно галят Юнските мъници - 16
Малък Юнчо по пижама вече спинка нощем и не буди мама - 17
Студена зима вече наближава, премяната на Юнчето все по-дебела става - 18
Картофче, морковче и тиква Юнският мъник опитва - 19
Тихо се сипе първият сняг, учудено гледа Юнският юнак - 20
Честита половин годинка на сговорната Юнска дружинка! - 21





КОЛЕДА






ХАПВАНЕ И ПИЙВАНЕ

Чаят на miloni(с чаени лъжички)
Козунакът на Sleeping Beauty
Тиквена вкусотия от Вери





КЪРМЕНЕ






ЗА ДЕТЕТО

Приказки
Развитие на детето
Развитие на бебето
Рожба - от 1 ден до 1 година
Гимнастика за бебето
Масаж и гимнастика на бебето
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Развитие, режим, хигиена!
Болести при детето
Какво да правя, когато бебето плаче?
Способностите на детето 1-18 месеца
Сетивата на вашето бебе
От 1 ден до 1 година
Развитие на детето в норма
Гимнастика на бебето от 1 до 6 месеца
Таблица за ръстта при момчетата от 0 месеца до 2 години
Таблица за ръстта при момичетата от 0 месеца до 2 години
Таблица за теглото при момчетата от 0 месеца до 5 години
Таблица за теглото при момичетата от 0 до 5 години
Д-р Спок - Грижи за бебето и детето
Съвети за бъдещи мами за бебета от 0 до 6 месеца
Месечни разходи за мама и бебе
Първи грижи за бебето
Естествено - родителство в хармония с природата
Статия относно задължителните прегледи при ортопед
Дневна нужда от сън при бебетата
Референтни стойности при кръвните изследвания на деца
Пелени за многократна употреба




ЗАХРАНВАНЕ

За захранването
Схема за захранване на Hipp
Готово ли е детето за захранване?
Основи на захранването
Кои храни да избягваме?
За соковете
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко
Педагогическо захранване от блога на Бу
Педагогическо захранване от БГ-Мамма




ON-LINE SHOPPING

Пакостник     Данет     VIP Baby     Малчо     Туити     Мони     Кикиморско царство     Адриа 2001     Ванеса     Пaпагал     Пумпал     Играчките      Family-bg     Комсед     Штъркел     Стефи      Дечица       Мишел     Мони Трейд     Best.bg    Вега     МегаШоп     Базар     Crazy Kids     Get.bg     Пумпелина     Нани     911     Веланас     За Детето     Тара     Marsel Toys  Бг-Базар     С Мен За Мен      ВисВиталис      Хиполенд      Бебе Маркет      Детски свят     Касида      Рошко   La Redoute  BabiesRUs      EON Entertainment

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 17:51 от mimchence

# 1
  • София
  • Мнения: 864
първаааа:)))

# 2
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Мимченце, благодаря!   bouquet

Заглавието за нас важи още от доста одавна-май от октомври Simple Smile

# 3
  • Мнения: 256
Леле, Мимченце, страхотна е страничката!!! Честито Първо Място!

Честито и на всички, които празнуват днес имен ден!

Между другото, забравих вчера да напиша, че е Света Варвара и се яде питка с мед, за здравето на бебето вкъщи. Който е пропуснал вчера, да си направи днес!  Joy

Днес май съвсем ще отварям количката, ще трябва вече да слагам малкия седнал, няма как, иначе горкичкото дете е съвсем неподвижно.  Laughing

# 4
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Хайде, цоп в новата тема и аз!
И да не е само запис, ето прословутото пълзене на Калина, което е далеч от съвършенството, но пък сме с тенденцията да се усъвършенстваме...

http://mimivi.multiply.com/video/item/4

Мимченце, заглавието отново е страхотно!

# 5
  • Мнения: 3 663
мимче  Heart Eyes  Hug

мира, направо ме разби калина как пълзи  Shocked браво на нея!
тедко е мнооого далеч от такива постижения Simple Smile даже са ме обзели съмнения, че изобщо няма да пълзи  Rolling Eyes

някой питаше как варим пюрета - отказах се от парата, варя ги на много слаб котлон със захлупен капак на тенджерката към 30мин
после използвам водата от варенето за пасирането
не замразям (струва ми се, че като го сваря, пък изстудя, пък замразя, пък после размразя и затопля и то дали ще остане нещо в това пюре...  Rolling Eyes май така предпочитам, а и казвах за вкуса на замразените картофи, че не го обичам  Confused )

самимами - за правенето на АМ посред нощ - термус, термус му е майката Simple Smile иначе и теди опищява блока Simple Smile

айде стига толкова от мен днес Wink

# 6
  • Мнения: 2
 Hug благодаря на всичкиза топлото посрещане Simple Smile и съветите. Успокоението ми е, че не само ние се будим нощем още Joy Simple Smileмислех си че сме единствени.



самимами - за правенето на АМ посред нощ - термус, термус му е майката Simple Smile иначе и теди опищява блока Simple Smile


Искаш да кажеш направено в термус млякото преди да легна и като се събуди само да му го давам, така ли?
То по-колко време може да стой, не трябва ли да се прави точно преди ядене  Blush Сори за тъпия въпрос ама от скоро пием АМ и изобщо незнам подробности за него. Даже с таткото имаме спорове как точно се прави:) #Crazy Първо водата ли се сипва или първо млякото се слага и се долива вода до определената доза?

# 7
  • Мнения: 2
Искаш да кажеш направено в термус млякото преди да легна и като се събуди само да му го давам, така ли?
То по-колко време може да стой, не трябва ли да се прави точно преди ядене   Сори за тъпия въпрос ама от скоро пием АМ и изобщо незнам подробности за него. Даже с таткото имаме спорове как точно се прави:)  Първо водата ли се сипва или първо млякото се слага и се долива вода до определената доза?

# 8
  • Мнения: 65
ето прословутото пълзене на Калина
Mira_55, малката е страхотна  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 18
здравейте мамчета Heart Eyes
гледах клипчетата на Калина страхотни опити ,Вальо все още се опитва ,но само докато се обърне по корем и после започва едно драпане Laughing. За правенето на АМ аз ползвам термус от дълго време и съм много доволна преварявам водата веднъж дневно и имам топла за целия ден дори се налага да си преварявам в една каничка  за студена за да не е толкова вряла.Относно храненето ние хапваме вече по 5 пъти като вечерта сам отказа храненето сега само се прибужда давам му биберона и пак заспива,преди време правих жестоки опити да го откажа но той ревеше та се късаше и така до една щастлива нощ в която сам непожела.На обяд хапваме веднъж цяло бурканче плодово веднъж зеленчуково пюре, следобяд през ден давам каша (може би ще редувам с кисел но него не го харесва много).
Искам да попитам някой ползва ли АМ Фризо ХА (ползваме го като предпазна мярка от алергии понеже имаме в семейството)?Четох че след 6 месец е хубаво да се смени с друго мляко най-вероятно ще е с Фризо 2,защото не задоволява вече нуждите на бебето а на кутията пише от 0 до 12 месеца.
И да се оплача ние от бебе не стоим в количка много ми е трудно с разходките като поотрасна и в кенгуро неиска,дайте някакви съвети как да го накарам да стои в нея
Целувки на всички бебешори  Heart Eyes страхотни са всички

Само да допълня в термуса слагам само вода и правя млякото преди да му го дам понеже то може да стои само 1 час .Слагам първо водата до необходимите мл и после мляко.

# 10
  • Мнения: 13
mimchence, честито първо място!

MiRa55, Калина много пъргава и много сладка. Hug Като гледам нея, Криско май скоро няма да пролази.

# 11
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте Simple Smile

Маги, ако може да седи седнал, може би е време вече да го слагаш седнал в количката с гръб към теб, за да може да гледа наоколо и така няма да му е скучно. Яна от доста време насам я разхождам само в коша за кола, че в него е малко по-издигната, не е легнала и така повече и харесва. Иначе преди докато я возех легнала, също много ревеше.

Мира, браво на Калина! И ние сме още далеч от тези умения, но когато, тогава!

Мимченце, браво за темата! Браво и за конкурса!

Ние утре заминаваме за Бургас, до Коледа ще сме там. Там нямам нет и няма да мога да ви следя, но ще гледам към края на годината като се приберем да се включа! Ще ми липсвате  Hug
Затова отсега пожелавам весели празници, а на всички Колета и други именници утре приятно празнуване и много, много щастие и усмивки!  bouquet

# 12
  • Мнения: 657
Браво на Калина! smile3501 Сега си мисля, че ако слагах Йоана по-често по корем сигурно щеше да се научи и тя така да се влачи напред. Wink Ама тъй като по-често лежи по гръб, така си се влачи - по гръб. Mr. Green Не мога да я снимам, като види апарата и спира упражнението. Laughing

Аз май не съм ви казвала, ама преди време дето се похвалих, че Йойо има зъбче оказа се, че не било зъб. Нали постоянно си бърка в устата, одрала си венеца с нокът и беше станала една бяла черта, като раничка.  Wink А аз помислих, че е зъб. Обаче в скоро време ги очакваме, венецът й е страшно подут и релефен. За щастие няма промяна в поведението й, дано лесно да избият без много нерви за нея и за мама. Mr. Green

Живето, дай ми точни данни за бебока - кога е роден и с какви мерки, и колко е сега, за да ви добавя в колажа. Simple Smile Ако имаш снимка, можеш да качиш в албумчето ни, на първа страница е обяснено. Peace И добре дошла! Hug

# 13
  • Мнения: 233
мимченце, честито за спечеления конкурс! Какво стана с племеницата, тя спечели?

Мира, Калинка-Малинка е супер енергична. Браво за постиженията! Heart Eyes Между другото, ти също правиш много хубави снимки. Нямам предвид апарата (въпреки, че и той е важен), а идеите ти!

magi_bs, и аз същото съм чела за АМ - че когато бебчето не се засища с настоящето АМ, се сменя с друго, по-хранително. Май двойките са наред сега, но може и да бъркам, че нали и аз нямам много опит. Давам АМ от 5 дни и то само в кашата, за пиене и дума не може да стане - не го ще хлапето и това си е.

*blue, приятно изкарване в Бургас и много поздрави на Трънче-то, ако се видите с нея Wink

Инче, Бобича е вече голямо момче, на цяла половин годинка Simple Smile Може ли сам да седи?

поправка:
Забравих да кажа добре дошла на jiveto_v!   bouquet

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 16:11 от Sleeping Beauty

# 14
  • Мнения: 11
мимченце, честито за спечеления конкурс и пак мерси за новата тема с хубаво заглавие както винаги   bouquet

Браво на Калина много е сладка пъргавелка  Party

jiveto_v - добре дошла  Heart Eyes- аз също ползвх термус  /вече не яде нощем/ внего сипвам само водата млякото може да седи до около 1.30ч млякото правя като първо сипя необходимото количество вода и след това АМ.

При нас от вчева в 18.30 няма ток та го пуснаха днес в 11 Twisted Evil а сега няма вода  Shocked
Момичета вие като правите пюрета как съобразявате зеленчуците които слагате  Thinking мисля да и направя със спанак но се чудя какво още да сложа  newsm78/аз не ям спанак и .../

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 16:06 от rozi_ozi

Общи условия

Активация на акаунт