Тайната на дългата и гъста коса - 2

  • 196 630
  • 675
  •   1
Отговори
# 360
Маста се измива по лесно ако в маската сложите и жълтък, както забелязах, че правят повечето мами; след това при миенето следпървото измиване и изплакване с шампоан полейте косата с топла вода в която сте сложили 1 и1/2 с.л оцет, след това пак с шампоан Peace. Аз така я мия тая маска. При мен маската не мирише от маста, незнам вие каква маз ползвате но най добре си намерете един буркан от някой познат, който гледа прасета или има познати които глезат; тая маз, която я взимате от магазина май не е много хубава съдейки от отговорите.

# 361
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Аз сега ще се правя за трети път с мас, преди това с масла...
Моята мас е домашна от нашето прасенце... Mr. Green и определено не ми мирише чак толкова непоносимо. После отмивам нормално с шампоан/АВОН/, като мия само 2 пъти. Измива се супер и после балсам задължително!!!!!

# 362
  • Варна
  • Мнения: 315
Добре де мами аз не слагам мас. Слагам тривитаминол, бадемово масло или зехтин, оцет, мед, кис. мляко, хин.вода. Ето сега излизам от банята и едва изтраях като си свалих найлоновата торбичка. Да не би моя тривитаминол да е такъв миризлив. Я кажете като помиришете самия тривитаминол на гадно ли ви мирише на какво ви мирише.
Аз си го купих от аптека на Хали Шипка във Варна. Има ли мами купили си го от там. Или пък я ми кажете ако вашия не мирише лошо на кои производител е. Моя е на Вет Пром АД / Радомир- България/. Така пише. newsm78

# 363
  • Мнения: 622
Благодаря ви мацки! Честн оказано аз не виждам разлика преди и след маската... Отмих я със шампоан, но накрая пробвах и със сапун за пране...  hahaha

# 364
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Добре де мами аз не слагам мас. Слагам тривитаминол, бадемово масло или зехтин, оцет, мед, кис. мляко, хин.вода. Ето сега излизам от банята и едва изтраях като си свалих найлоновата торбичка. Да не би моя тривитаминол да е такъв миризлив. Я кажете като помиришете самия тривитаминол на гадно ли ви мирише на какво ви мирише.
Аз си го купих от аптека на Хали Шипка във Варна. Има ли мами купили си го от там. Или пък я ми кажете ако вашия не мирише лошо на кои производител е. Моя е на Вет Пром АД / Радомир- България/. Така пише. newsm78
Моят е абсолютно същият, от същото място купен!!!!!Ама го трая, не ми е много приятно, ама не и чак толкова неприятно. Явно аз съм мазохистка. Нали хората са казали трай бабо за хубост!!!

# 365
И моят тривитаминол е същия и не ми мирише на гадно, вярно като всяко лекарство има си някаква миризма но чак воня и нещо което да не може да се понася не е, а като си сложа нойлоновата шапка и хавлията отгоре изобщо не мирише (като ги сваля също). Аз днес за втори пат си прових тая маска- първият път спазих оригиналната рецепта без газ обаче не мого да намеря, а и газта наистина мирише яко след това, така че по добре без нея- много трудно я измих маската първия път 5 пъти сапунисвах с шампоан и пак остана леко мазна. Вторият път сложих и 1 жълтък, а после при миенето след пъввото миене и изплакване с шампоан си полях косата с чай от лайка, в който сложих 2 с.л оцет и много лесно ми се изми косата. Party Само сега дето ми мирише малко от жълтъка и наче на нищо друго не мирише. То при жълтъците е така мн.силна миризма имат и трудно се измирисва поне при мен де и пак не е някаква силна воня, съвсем лека миризма. Flutter

# 366
  • Мнения: 630
Хъм.  newsm78
Аз си я правя за трети път/слагам само жълтък от добавките/  и я измивам от първия път с шампоан.  Тривитаминола си мирише на лекарство и не е проблем. Жълтъците също не ги усещам. Маста си си е мас - има си типичната миризма/е, гадничка е/, но като сложа гас и забравям за всичко останало. Освен това винаги ливвам много повече от 3 капки. /Е как я дозирате? Ако сложа и капкомер от миризма няма да отварям шкафа  Sick/ Само това ми е проблема - ама нямам изход. Косата ми има такъв блясък, че няма да спирам маската заради това.

# 367
  • Мнения: 33
Здравейте,мами.Аз си правих маската два пъти и да ви кажа честно,май има ефект.Поне си чуствам косата по-плътна и обемна.И аз имам проблем с миенето,но сега ще пробвам този варинт с жълтъка и поливането с оцет.(за който съвет мноого благодаря  bouquet)Искам да попитам обаче,ако може някой да ми отговори,защо да не слагам газ и ракия (понеже косата ми е руса).А иначе аз си правя маската с "Виалитон" и въобще не мирише.

# 368
  • Мнения: 9 094
Газ и ракия не се слагат, защото изгарят косата, която от изрусяването и без това е суха и изтощена.

Вижте сега, то е ясно че ефект има, въпросът е че не всички издържат на миризмата и правят маската в по-олекотен вариант, което естествено дава по-слаб резултат, но по-добре така, отколкото да се разсипват...мене днеска ми се скапа целия ден, още усещам миризмата в носа си и ми е лошо Confused

# 369
  • Мнения: 33
Благодаря ти,Stef.Наистина е важно това,защото можеше  да  стане така ,че уж я правя за хубаво,а пък след време да се окажа с по-изгорена коса от сега. CryПонякога детайлите са много важни.Благодаря ти още веднъж за информацията

# 370
  • Мнения: 1 798
За 5 пъти правя маската, май от задушаването с найлона после леко ми мирише, ама това да е проблема.Иначе тривитаминола не смърди чак, вие  пък..... Thinking
Косата ми е станала по-твръда и обемна, не знам дали се дължи на маската.Но ще продължавам  да си я правя, но само веднъж седмично.

# 371
  • Мнения: 1 986
  Аз от доста време следя темата,но едва вчера си купих основната съставка-тривитаминол, и най-накрая си направих маската,но малко поизменена/понеже съм руса,не слагах газ/-1 лъж.тривитаминол,1 лъж.хининова вода,1 жълтък,1 лъж.маска за коса и още толкова-водка.Измих я много лесно,изглежда по-твърда и обемна,но още е рано за видим резултат Wink А някой ползвал ли е Виталион като заместител?

# 372
  • Мнения: 33
Аз си я правя с "Виалитон".Витамините са същите,само производителят е различен.Поне така ми обясниха в аптеката.А и мисля,че четох някъде по-горе по темата ,че няма разлика.

# 373
  • Мнения: 147
Днес се сетих, че някаде нязад в темата но не се сещам дали в първата или тук във втора част, някой беше писал за някакви кучешки витамини, които също се прибавят към маската newsm78. Та някой ако се сети, моля до пише какви са точно тия витамини и ако е слагал имали някакъв ефекг от тях newsm78

# 374
  • Мнения: 139
Какво означава кучешки?  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт