Какво да направим с останалите яйца?

  • 71 147
  • 224
  •   1
Отговори
# 210
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Пепчо, като гледам гарнитурата към мусаката, верно са ви малко безмесните ястия  Laughing

# 211
  • Мнения: 9 109
сакън, вълчото мезе е за девойчето  Laughing тя по-канибал от баща си стана.

# 212
  • Мнения: 16
здравейте аз правя следното:
3 сварени яица
1 не варено яйце
зелен лук
1 глава настарган лук
чесън
1 червена чушка настъргана или нарязана на много малки кубчета
1 настърган морков
400 гр кайма
чубрица,сол,черен пипер,кимион
малко брашно
от това правя смес за кюфтета и ги пържа.
надявам се да ви харесат

# 213
# 214
  • София
  • Мнения: 6 010
Колко време е годността на сварените яйца ако се държат в хладилник? Имам едни на десетина дни и се чудя дали още стават.

# 215
  • Мнения: 9 109
там някъде. Великденските долу горе за толкова се изяждат. Обели ги, подуши и ако малко се съмняваш в тях - изхвърли ги.

# 216
  • София
  • Мнения: 10 882
Обикновено яйцата ги ползвам в различни салати. Ето няколко примера:

Салата с пушено месо и ананас

Рибена салата с майонеза

Салата "Есенна целувка"

Правя и руло "Стефани", и не на последно място прекрасния Пилешки пирог.



# 217
  • Мнения: 114
По принцип вкъщи често след Великден се минава на Японската диета, онази с многото яйца и така проблемът със сварените яйца е напълно решен. Иначе ги влагам главно в салати и предястия, като например картофена салата с варени яйца и краставица и пълнени яйца с крем сирене

# 218
  • sofia
  • Мнения: 32
Фалшива дробсърма- лесно и много вкусно

10 сварени яйца

1 чаена голяма чаша ориз

пресен лук 1 връзка

1 връзка пресен джоджен, 1 връзка пресен магданоз

черен, червен пипер- по 1 ч. лъж.

1 кисело мляко, 2 яйца сурови за заливката

сол

 Задушава се пресния лук, после леко ориза да стане ,,стъклен", подправки и  3 чаши топла вода и се вари на 
бавен огън до готовност. Към края се прибавя обилно магданоза, джоджена и внимателно нарязаните на кубчета яйца. Бърка се много внимателно.Залива се със смес от яйца и кис. мляко и се пече до златисто като дробсърма. Много ароматно и вкусно, и най- вече бързо! Яйцата приличат на парчета дроб. От години го правя  и всички го обожават!!

# 219
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
някой опитвал ли е мариновани яйца? според наличната шотландка, това било най-върховното нещо, което може да се направи с едно яйце  Crazy

аз направих опит преди месец с шест яйца по две рецепти от нета, но моичкият преценил, че вече пет дена са в буркана и ги изхвърли без да ги опитаме  Confused поне да видим на какво приличат  Confused

# 220
  • Мнения: 9 109
да, там си пише. преди повече от година започнах да ги мариновам, преди малко пак напълних един буркан. Правя само червени, мариновани с цвекло

# 221
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
 Blush чак сега разбирам, че можели и пресносолни да се направят  ooooh!
 Hug Благодаря за идеята.

аз опитвах по ингилизките рецепти - с дълго стоене в буркана с маринатата  Peace

 Laughing не успях и да ги опитам от помощници Laughing

# 222
  • Мнения: 1 726
В едни приятели поляци съм яла една много вкусна салата от сварен карфиол, сварени яйца, майонеза, черен пипер и сол. Карфиолът и яйцата с 50/50 ( предполагам, че с броколи също ще стане).

# 223
  • Мнения: 112
Яйца по френски

Много ни харесаха!

# 224
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Днес установих, че има останало едно яйце (беше се скрило в дъното на хладилника). Simple Smile Направих маслинова паста. Чудесно мазилце за филийка.   chef

Общи условия

Активация на акаунт