Какво да направим с останалите яйца?

  • 71 401
  • 224
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 759
Да напомня за темата Wink Wink

# 181
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
И аз чакам още идеи, че имам да оползотворявам доста яйца! Peace

# 182
  • Мнения: 1 054
Аз направих предварително /не с останали, а със спукани при варенето/ една салата. Нарязах яйцата, кисели краставички, пушено филе, царевица, една лъжичка горчица, 1с.л. майонеза и кофичка цедено кисело мляко, черен пипер. Изяде се доста бързо.  Peace

# 183
  • Мнения: 7 420
  МОже да се направят различни видове пирожки с плънка от варено яйце + пържен( или пресен) лук.

Пирожки с кисело мляко.
Кифлички с пълнеж.
Пирожки с плънка.

   Може да се направи и супа "Харчо",като вместо суровото яйце да се сложат 2 нарязани на кубчета сварени яйца.

   Може да се направят и пълнени яйца.

   Разядка с кашкавал,яйца и чесън.
   Салата от краставици и яйца.
   Салата Мимоза.

# 184
  • София
  • Мнения: 6 123
Преди малко импровизирах и останах доволна от резултата.
Пасирах:
100 - 150гр. сирене
3 - 4 с.л. кисело мляко
скилидка чесън
връзка копър
сол и подправки на вкус /аз сложих само черен пипер/
Намачках жълтъците на 8 яйца с вилица, добавих млечния сос и напълних белтъците. С останалата смес напълних рулца от шунка и намазах по една филия.

# 185
  • Мнения: 5 001
Най-обикновена яйчена салата правя аз.

Настъргвам обелените яйца или ги смилам в робота.Добавям сол,черен пипер,1 малк а главичка лук нарязан много ситно,майонеза+кисело мляко(за да не е много тежко),малко лимонов сок и една две щипки настъргана лимонова кора.Разбърквам и толкоз! Laughing

# 186
  • Мнения: 4 370
Вчера направих салатата на Бубичка и останахме много доволни. Сега си извадих някои от идеите на Селма, че имаме още около 30 яйца за доизяждане.

# 187
  • Мнения: 3 268
Вчера направих така наречената Яйчна салата на Била.Нарязах яйцата на кубчета,добавих към тях 1 пакет майонеза,1 ч.л. горчица,1 суп.л. кисело мляко,черен пипер на вкус и ситно нарязан магданоз.Стана супер.Забравих шунката,нарязана на ивички.Всичко е на око,аз ползвах 8 яйца и около 100 гр. шунка.

# 188
  • Мнения: 4 370
Спунк, и твоята идея осъществих. А супата на Селма е разкошна.

# 189
  • Мнения: 7 420
А супата на Селма е разкошна.
  О!Направи ли я? Simple Smile

# 190
  • София
  • Мнения: 436
Страхотни рецепти! Браво за хубавата тема!   bouquet
Връщам се да чета назад и после   chef

# 191
  • Мнения: 211
Здравейте, момичета!

Искам да благодаря на Анелиз за чудесната идея! 
Вчера направих кошничките от яйца:



Много ефектно се получиха! Анелиз, благодаря!   bouquet

Това бяха последните яйца вкъщи, ние хапваме яйца в доволни количества. Най-много се изразходват в майонезени салата. Имам една любима, продуктите варират според случая, но основните са: макарони, майонеза, яйца, царевица, кашкавал, шунка. Може да се добавят печени чушки, кисели краставички или грах. С малко сол и босилек става страхотно. Майонезата се олекотява малко с една-две лъжици кисело мляко.

Приятен ден на всички!

# 192
  • Мнения: 4 370
А супата на Селма е разкошна.
  О!Направи ли я? Simple Smile

Да! Вече и нас ни става любима, изядохме цялата тенджера.  Peace

# 193
  • Мнения: 7 420
А супата на Селма е разкошна.
  О!Направи ли я? Simple Smile

Да! Вече и нас ни става любима, изядохме цялата тенджера.  Peace
  Страхотно!  Hug Много се радвам!  newsm44

# 194
  • Мнения: 1 054
Ани, радвам се, че ви е харесала салатата. Мен сега ме врънкат пак да правя, ама скоро яйце няма да сваря!  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт