Какво да направим с останалите яйца?

  • 71 400
  • 224
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 005
А , аз правя салата с олио , червен пипер , оцет и лук  Wink

# 166
  • Мнения: 36
Леле, обожавам варени яйца, всички видове пастети с тях са ми любими  Joy

# 167
  • Мнения: 4 370
Аз имам още 30 яйца за доизяждане.
Вчера правих яйчена салата: настъргват се 6 яйца, 4-5 кисели краставички, 200-250г сирене, една майонеза,2-3с.л. кисело мляко; копър, чесън. Всичко се обърква.
Ето го резултата: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=42925&pid=11735091

# 168
  • Мнения: 1 054
Ами.. нещо като огретен... Редиш яйцата нарязани на филийки между тях сиренце или кашкавал и заливаш със заливка за мусака. Подправка.. черен пипер. Хич не е зле  Peace

# 169
  • Мнения: 930
страхотни идей

# 170
  • Мнения: 364
Аз правя пастет.
Настъргвам яйцата,сирене, и обърквам с маргарин и подправки пожелание.
С тази смес мажа филийки. Peace

# 171
  • Мнения: 679
Тази година не боядисах много яйца и повечето раздадох. Остана ми само едно, което не ми се ядеше и реших да го оползотворя, като за целта сварих още 2  Laughing , за да направя тази

Картофена тарта със спанак на NordinaHeart Eyes

- и парче...

Промених рецептата съвсем малко - махнах ригана и сложих копър. Също така пресният лук включваше и пресен чесън, освен червен лук.

Иначе миналата година имах повече останали яйца, които основно пълних с различни плънки и поднасях като мезе, (мисля, че съм писала назад), също така правих бутер-охлювчетата на Leo, като вместо сурови яйца рендосвах сварени... Но тогава нямах цифров апарат и не съм правила снимки.  Confused

И какво от това, че е късно да има останали яйца /знам, че става въпрос за пост от миналата година/? Идеите са много хубави и полезни, понякога идеите от тази тема /както и за козунаците/ влизат в употреба и за по-нататък...

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 22:37 от dixi

# 172
  • Мнения: 234
аз им сложих кисело мляко, майонеза, чесан и копър.И с една чашка 50гр домошарска и свършиха Laughing

# 173
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Още ли имате останали яйца?  #Crazy

Аз още....половин кора  Whistling ooooh!
Чудя се дали да рискувам...
Инче как ги обичам аз: накълцвам ги както дойде и ги заливам с лимон, сол, зехтин, червен пипер и течен чили сос. С ракия е идеално  Simple Smile

# 174
  • Мнения: 2 803
Аз направих ето такива канапета с яйцата. Изпържих филийки и сложих вареното яйце, разбих една майонеза с горчица, подправки и лимоно сок и полях . Стана чудно!  chef

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8512455

# 175
  • Мнения: 800
запис, мама ми набута няколко яйца, но се чудя дали да не ги хвърля вече   Rolling Eyes

# 176
  • Мнения: 4 370
Ами.. нещо като огретен... Редиш яйцата нарязани на филийки между тях сиренце или кашкавал и заливаш със заливка за мусака. Подправка.. черен пипер. Хич не е зле  Peace

Аз направих нещо подобно, но не ми се получи със заливка, а със сосче: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=42925&pid=11779743
Това естествено го правих миналата седмица. Имам още 7 яйца, но не мисля да рискувам!

# 177
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Ето една моя любима рецепта:
Кошнички
Сварените яйца се разрязват наполовина, жълтъците се събират в купа, а белтъците се нареждат в чиния върху листа от салата. Ако се търкалят срежете ги малко от долната страна. Жълтъците се намачкват с вилица, добавям  сол, зехтин (олио), черен пипер и лимонов сок. Трябва да се получи гъста паста. След това се слага обратно в половинките от яйцата, най-добре със шприц. Аз нямам и си ги пълня с лъжичка. Оформям плънката като пълнеж на кошничката. Отрязвам около на около 5-6 см. пера от лук -закрепят се отстрани между белтъка и плунката като дръжка на кошничката. По желание може да се направят цветя за украса в/у кошничките от моркови или червени пиперки.

# 178
  • Мнения: 623
великденските яйца вече свършиха  Simple Smile,но ето нещо и от мен яйца със спанак

# 179
  • Мнения: 10
Моя мъж обожава таза салата
САЛАТА СЪС ЗЕЛЕН ЛУК
сварени яйца
зелен лук (перата)
майонеза
пушено месо (свинско, пуешко)
лук

Общи условия

Активация на акаунт