Училища във Варна

  • 16 111
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 424
Накратко  - учат се езици повече от другите начални у-ща  и се предполага, че и учителите по останалите предмети са добри  Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 670
VIII СОУ с преподаване на чужди езици Александър С. Пушкин е училище с традиции. Има богата история. Приемът на деца в I клас става чрез препитване и диалог с преподаватели. Училището разполага с профилирани паралелки по Английски, Френски, Италиански и Руски език. Обучението е на ниво няколко класи над повечето училища.

# 77
  • Мнения: 2 922
VIII СОУ с преподаване на чужди езици Александър С. Пушкин е училище с традиции. Има богата история. Приемът на деца в I клас става чрез препитване и диалог с преподаватели. Училището разполага с профилирани паралелки по Английски, Френски, Италиански и Руски език. Обучението е на ниво няколко класи над повечето училища.

Училището въобще не е това, което беше  Stop
Атмосферата, която я имаше по времето, когато съм учила аз там е отдавна забравена! Традициите също.  За какъв диалог и препитване става дума не разбирам  Rolling Eyes
Сестра ми, която е по-малка и която също е възпитаник на руското не знае и грам руски, при положение, че го изучаваха "усилено". Добрите преподаватели по чужди езици отдавна не са там. Естествено, че има и добри преподаватели в момента, но това което казваш съвсем не е така.

# 78
  • Мнения: 670
Училището въобще не е това, което беше Атмосферата, която я имаше по времето, когато съм учила аз там е отдавна забравена! Традициите също.  За какъв диалог и препитване става дума не разбирам
Сестра ми, която е по-малка и която също е възпитаник на руското не знае и грам руски, при положение, че го изучаваха "усилено". Добрите преподаватели по чужди езици отдавна не са там. Естествено, че има и добри преподаватели в момента, но това което казваш съвсем не е така.
Училището не може да е това което беше, защото както годините отминават, така и преподавателите се сменят, и възпитанието на учениците е друго, и системата е различна. Недостатъци винаги могат да се намерят, но важното е да са по-малко от добрите страни.
Не можеш с едно изказване да заличиш историята и традициите на училището. Духът се поддържа не само от преподавателите, но и от учениците..
А това, че сестра ти не знае и грам руски, а учи в руско училище ....

# 79
  • Мнения: 2 839
Училището не може да е това което беше, защото както годините отминават, така и преподавателите се сменят, и възпитанието на учениците е друго, и системата е различна. Недостатъци винаги могат да се намерят, но важното е да са по-малко от добрите страни.
Не можеш с едно изказване да заличиш историята и традициите на училището. Духът се поддържа не само от преподавателите, но и от учениците..
А това, че сестра ти не знае и грам руски, а учи в руско училище ....
Не съм нито привърженик, нито противник на Руското, още съм на етап детска градина, но .... смешно е да се изказва мнение, че едно начално училище е НЯКОЛКО класи над друго начално. В България, или поне във Варна още не се е появило такова начално училище, което да се отличава толкова много от другите.
Ако говорим за гимназии по ще се съглася, че някои рязко се открояват от други, макар че и там стана една мътна и кървава. Ама за начално ...  Stop
Пък и baby_doll вече каза, че майка и е преподавател в Руското. Ако тя смята, че училището не е това което е било, може да се позамислиш над крайните си изказвания.

# 80
  • Мнения: 1 581
Духът на училището да се поддържа от първокласници, приети след препитване и диалог с преподаватели (по-субективно оценяване от това - здраве му кажи  Stop) при това оценяване на деца, все още неходили на училище  newsm78  Освен със самочувствие, с друго не виждам какво могат да създават "духа на училището". Историята и традициите на мене ми звучат в минало време. И ей така от обща педагогическа култура цялата работа ми изглежда пълна глупост.

# 81
  • Мнения: 670
.... смешно е да се изказва мнение, че едно начално училище е НЯКОЛКО класи над друго начално. В България, или поне във Варна още не се е появило такова начално училище, което да се отличава толкова много от другите.
Ако говорим за гимназии по ще се съглася, че някои рязко се открояват от други, макар че и там стана една мътна и кървава. Ама за начално ... Пък и baby_doll вече каза, че майка и е преподавател в Руското. Ако тя смята, че училището не е това което е било, може да се позамислиш над крайните си изказвания.
Нещо не си ми разбрала постинга. За мен са важни стартът който се дава и възможностите поставени пред детето. Изучаването на чужд език от първи клас е доста добро начало. Руското училище не е само начално. В него може обучението да продължи в профилираните паралелки по Английски, Руски, Италиански, или Френски език. Мисля, че е добре детето да учи в едно училище поне до 7 клас, а не само до началното си образование, и после да се мести в друго. Това, че нечия майка е преподавател в някое училище, не означава, че моите наблюдения и убеждения са грешни.
Предните ми постинги не са крайни, а отразяват моето лично мнение.
Не искам да споря.. И не ми се нахвърляйте!

# 82
Позволявам си добавя коментар в случая и като начален учител. Не залагайте на прехвалените училища в центъра на града. Те лежат повече на стара слава, отколкото на качествено обучение. Работя в квартално училище (най-голямото основно в града) и смея да твърдя, че е наистина едно от най-добрите (като база и организация). Подкрепям тези от вас, които споделят,че всичко зависи от преподавателя. Късмет, дано попаднете на добра "госпожа"!!! Simple Smile

# 83
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Не бях влязла с потребителското си име. Мнението горе е мое.

Общи условия

Активация на акаунт