Училища във Варна

  • 16 111
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 13 512
Ако училищата са по райони,ще е най-добре. Това е правилният критерий.

И защо трябва да е така?
Според мен пък не е правилно! Не живея в центъра, следователно "ако" съм близо до ромската махала, това значи ли, че е най-добре детето ми да учи с ромчета? Аз не бих го допуснала, а ти?

Ами трябва да има все пак регламент. Не може критерия да е  кеш-а, връзките или нощните бдения.

# 46
  • Мнения: 13 512
Сега се сетих, че в 6ти клас в Кирил си носеха водка ученниците и пиеха и пушеха в тоалетните. За свирките   няма да говоря.Аз повече няма да коментирам,защото стана заяждане.Казала съм си мнението. А всъщност Кирил ло слагам като по-добро от Руското все пак
А, защо си мислиш, че в другите училища няма водка, цигари и свирки? Просто защото нямаш наблюдения ли?
Нямам наблюдения....но и вероятно тези другите не претендират да са в  топ 5 на варненските училища. Абе....жалка картинка.... Много, ама много съм разочарована!

# 47
  • Мнения: 1 399
Уф, пушенето, пиенето, свирките... - не го свървам автоматично с мутренско възпитание.
Изпуснати деца има навсякъде - и в кварталните училища. Дори ми се струва, че там са повече  Tired
Ако се раководите по чути истории, трябва да не записвате детето си никъде - обучавате си го вкъщи и го пращате да взема изпити като частен ученик.
Аман и от слухове!
Ако всички деца по централните училища са такива гаменчета, защо 80% след седми клас продължават обучението си в езикови гимназии? Не казвам, че основната заслуга нямат частните учители, при които ходят на подготовка, но мисълта ми е, че записал си детето там, не означава, че вече си го изтървал и вместо да изпишеш вежди си му извадил очи.
Пък видиш ли в кварталното училище, това нямаше да се случи.
И какво да правят, живущите в района на централните училища?
eve-nadine, и в кварталното училище да си запишеш децата, ми се струва, че пак от нещо ще си недоволна.
И всъщност до някаква степен е обяснимо, защото цялата ни образователна система е сбъркана.
Но че имало пушещи, пиещи и т.н. - навсякъде има и такива. не значи, че са мнозинство.
Дори ми се струва, че примерно е по-логично сред циганетата във Владиславово преобладаващата среда да е такава, отколкото в някое централно училище.

Последна редакция: вт, 25 апр 2006, 23:44 от stella

# 48
  • Мнения: 1 399
eve-nadine , твоето с кеш ли влезе в Руското?
За нощните чакания - ами по-съгласна съм да чакам, отколкото пък да ми вадят някои родители, фалшиви адресни регистрации, а после да подучват и детето си да лъже къде живее, когато критерия беше местоживеене.

# 49
  • Мнения: 2 839
Разглезени деца има  и  ще  има във всички училища.
Говорихме за `мутрите` и децата им, не за разглезени деца. И разбира се, че са навсякъдея, не съм го отричала. НО доколкото си спомням ти отричаш изобщо съществуването на такива екземпляри, с което аз не съм съгласна.
Някой знае ли дали в Руското се влиза и по други начини, освен с изпит???

# 50
  • Мнения: 3 405
Нашия татко стоя цяла нощ на опашката за трета гимназия ( " Славейков " ). Записахме ученика, но после го отписахме, понеже беше издържал теста за Руското Grinning
Аз те съветвам да не оставате без резервен вариант, в случай че с Руското не стане.
Желая успех на детето на теста!!!

П.С. В Руското се влиза само след положен и успешно издържан тест.

П.П.С. Няма райониране за прием в училищата във Варна. Всеки си записва детето, където желае, и където има места.

Последна редакция: вт, 25 апр 2006, 10:25 от Дяволина

# 51
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Яяяяя,че интересна темичка се получила! Mr. GreenАз като чета май както казва Стела най-добре в къщи да си учим. Twisted Evil
Я кажете за Климент какво знаете,че моя там смятам да учи?! Wink

# 52
  • Мнения: 2 922
Аз мога да споделя мнението на майка ми (която е преподавател в Руското м/у другото). Та тя казва, че за началните класове е от голямо значение да изберете добър учител, а не добро училище по някакви несъществуващи критерии.

# 53
  • Мнения: 20
И аз искам да науча нещо за Климент. Дайте мнения и отзиви.

# 54
  • Мнения: 2 768
И аз сега къде ще си записвам детето в 1 клас ?????!!!!!!!  smile3511

# 55
  • Мнения: 13 512
eve-nadine , твоето с кеш ли влезе в Руското?
За нощните чакания - ами по-съгласна съм да чакам, отколкото пък да ми вадят някои родители, фалшиви адресни регистрации, а после да подучват и детето си да лъже къде живее, когато критерия беше местоживеене.
Не, влезе по район!

# 56
  • Мнения: 13 512
И аз сега къде ще си записвам детето в 1 клас ?????!!!!!!!  smile3511

Ета, добре,че записа дъщеря си на ясла без да  искаш мнение във форума,защото нямаще и не да можеш да запишеш на ясла.

# 57
  • Мнения: 1 399
Ако училищата са по райони,ще е най-добре. Това е правилният критерий.

eve-nadine , твоето с кеш ли влезе в Руското?....
Не, влезе по район!
eve-nadine , доколкото разбрахме  eta живее в района на "Васил Априлов"? Защо я агитираш за "З.Стоянов" тогава, щом правилният критерий е друг?
Личните ти впечатления /опит/ за първото, не са ли добри  Rolling Eyes

 

# 58
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ще кажа какво сподели учителката на сина ми от детската градина.
Миналата година изпратиха предучилищните в първи клас и взеха дребосъците - син ми.
Голяма част от децата са кандидатсвали в Руско и са ги приели.Родители и деца билли много щастливи.
Но сега минавайки по разни праници децата и родителите съобщават, че не са доволни от Руско. Местели се в 7-ма гимназия.
Мои познати също отписаха сина си от Руското и го пратиха в седма.
Нямам лични наблюдения.
Две приятелски щерки пък с трети клас в Кирил - в различни класове, но са доволни. Не знам какво значи съдират им дупетата от учене. Но и двете деца имат време за извънкалсни занимавки!

# 59
  • Мнения: 13 512
Ако училищата са по райони,ще е най-добре. Това е правилният критерий.

eve-nadine , твоето с кеш ли влезе в Руското?....
Не, влезе по район!
eve-nadine , доколкото разбрахме  eta живее в района на "Васил Априлов"? Защо я агитираш за "З.Стоянов" тогава, щом правилният критерий е друг?
Личните ти впечатления /опит/ за първото, не са ли добри  Rolling Eyes

 
Усещам ирония в тона ти, но ще ти отговоря: Насочвам я за там, защото харесвам училището   офиса и е в "Чайка". Така,че ще може да я води на училище и да отива на работа. Също така и малката и дъщеря ще е на ясла в "Чайка".

Общи условия

Активация на акаунт